Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni ölümlü bir kaza

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Tunakan Önen tarafından paylaşıldı.

1. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu habere internette rastladım hepimizin başı sağolsun allah ailesine sabır versin. :(
    istanbul'dan bisikletiyle Edirne'ye giden 56 yaşındaki Ergün Ahmet Tibas, TEM'in Tekirdağ'ın Saray İlçesi gişeleri yakınında TIR'ın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.
    Kaza bugün öğlen saatlerinde TEM'in Saray Gişeleri yakınlarında meydana geldi. İstanbul'dan bisikletiyle Edirne'ye giden Ergün Ahmet Tibas, gişelere yaklaştığı sırada aynı yöne giden N.B. yönetimndeki yabancı plakalı TIR'ın çarpması sonucu hayatını kaybetti.
    Kaza sonrasında jandarma tarafından gözaltına alınan TIR sürücüsü N.B., bisiklet sürücüsünün aniden önüne çıktığını belirterek, "Emniyet şeridinde gidiyordu. Aniden önüme çıktı. Bir sağ bir sola gidiyordu" dediği öğrenildi.
    Ergün Ahmet Tibas'ın cesedi, savcı ve jandarmanın yaptığı incelemenin ardından otopsi için Çorlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Soruşturma sürüyor.

2. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    :( Aman ya Rabbi...

TEM dediğimiz Otoban değil mi?

Tunakan Önen bunu beğendi.
  3. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet otoban

4. AşkınY.

AşkınY. Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Kalanlarına Allah sabır versin.

5. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Otobanda sürmek yasak diye biliyorum. Allah Rahmet Eylesin.

6. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Rabbim Rahmet Eylesin. Acılı ailesine sabır diliyorum.

7. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Motosiklet hadi bi derece ama insan bisikletle kaza yapıp ölür mü? Hayat bu kadar ucuz olmamalı...yazık, çok üzüldüm.

8. fatih maker

fatih maker Yeni Üye

Alah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar versin...

9. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu kazanın müsebbibi mutlaka belli olur. Otobanda bisikletin kullanılmaması trafikle ilgili kanunda, bisikletle ilgili bir kaç maddeden biridir: Yanyana kullanmayacaksın, bisiklet yolu varsa yoldan gitmeyeceksin, yük taşımayacaksın, ehliyet ve plakaya gerek yok, yolun en sağından gideceksin. Bisiklet için kurallar basit. Ne bir güvenlik önlemi nede başka bir şey. Burada iğneyi kendimize çuvaldızıda başkalarına batırmak istiyorum. Peki biz bisiklet sürücüleri olarak tamamen kusursuzmuyuz. Hiçmi kural ihlali yapmıyoruz. Bu sitede bile arabalar arasında vızır vızır gittiğinin videosunu sergileyenler var. Bisikletle kaza yapanlar acaba hangi yaş grubundandır. Bisikleti tanıyan her türlü güvenlik önlemini alıp kurallara uyan insanlarmıdır, yoksa ah ulan şu yaşımıza geldik bir araba alamadan hala bisiklet üzerinde geziniyoruz, çoluk çocuğun maskarası oluyoruz diye bisiklete bir zorunluluk için bodoslama binen insanlarmıdır. Tabiki her türlü kurala uyup yinede trafik magandalarına kurban giden bisikletlilerde var. Geçen yıl eskişehirli arkadaşımızın uğramış olduğu kaza gibi.
    Yazgeldi karne hediyesi=bisiklet yollara düşecek. Bisiklet trafiği artacak. Aman dikkat.

10. Tolga_Cr32

Tolga_Cr32 Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle Allah rahmet eylesin kalanlara sabır versin, Eğer kaza gişelere yakın yerde olduysa muhakak kameralar görüntülemiştir. Ancak ben bir bisikletlinin kalkıp sağa sola bisiklet süreceğini hele ki TEM 'de hiç zannetmiyorum. Bildiğim kadarıyla Istanbuldan - Edirneye gitmenin en kısa yolu malesef TEM Otoyolu bu nedenle bu yolu seçmiş olabilir. :(

11. Emre Yönlüer

Emre Yönlüer Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben askerliğimde tem kenarında çok nobet tuttum tehlikeli bir yol.... :(

12. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah rahmet etsin. Emniyet şeridide pek güvenli değil TEM de.

13. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayatımda birkaç kaza gördüm sırf bir canlıyı ezmek için emniyet şeridine geçip sokak hayvanı yani köpeği canlı canlı ezdiğinide gördüm gündemlerden emniyet şeridinden giden bisikletçilerin üstüne kasıtlı tır süren şoförleri ben değil hep beraber gördük tahmin ediyorum ki bilerek yapılmış birşey zaten bir insan tem gibi bir yerden seyahat ediyorsa ne kadar tehlikeli olduğunu bilir allah rahmet eğlesin muhtemelen amcamızda şeritlerden gitmiyordu.Nasıl görmeyip çarpabiliyor anlayamıyorum.

14. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Geç kalıp özür dilemek, hiç dileyelemekten iyidir.
    Bisiklet ve yaya otobanda yasak olduğu için heçbir oto sürücüsü böyle bir şeyi tahmin etmez. Dolayısı ile kasıt, teşebbüs veya taksir bile olamaz.

Allah yakınlarına sabır versin ama şoförde hiçbir kusur yok

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

Murat B. bunu beğendi.
  15. Turhan Atakan

Turhan Atakan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tunakan bir tır şoförü ve bisiklet binicisi olarak sözlerine katılmıyorum.Hiçbir tır şoförü bilerek ve isteyerek kazaya sebebiyet vermez üzerine sürerek insan çiğnemez.Bunu bu şekilde tırcı kamyoncu vb gibi kalıplara sokmayın.Bu olayda mutlaka kusurlu biri vardır ama kimse isteyerek yapmaz.Çok üzüldüm abimize Allah rahmet eylesin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Acılı ailesine ben de sabırlar diliyorum.
    Yazık..
    Ama TEM gerçekte tehlikeli bir yol. Daha kısa bir güzergah olması yasak ve tehlikeli olduğu gerçeğini maalesef değiştirmiyor. Bazen daha çabuk ve hızlı gitmek uğruna bu tür ihlalleri hepimiz yapıyoruz. Bu da kulağımıza küpe olsun..

17. Tunakan Önen

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Turhan bu senin görüşün yazdıklarım benim görüşüm tabikide sen bir tır şoförü olabilirsin laf gelince kızarsın tıpkı biz bisikletçilere birisi laf söylediği zaman kızdığımız gibi :) ama şu zamanki kamyon,tır sürücülerine bakıyoruz ki % 70'i trafiği ve trafikteki insanları hiçe sayıyorlar hatta ve hatta medyada değil günlük yaşamımızda çok iyi görüyoruz

18. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara Allah sabır versin.

19. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Çekici (Tır) ve kamyon şoförlerini eleştirenler acaba hiç yüklü ağır vasıta kullandılar mı? Bisikleti bir kaç metrede durdurabilirsiniz ama kamyon ve tır kolay hızlanan veya yavaşlayan şeyler değiller.
    Ayrıca çoğu Çekici (uzun yol) şoförü küçük araç şoförlerinden daha iyi araç kullanır.

Çekici (Tır) ve kamyon şoförlerini eleştirenler acaba hiç yüklü ağır vasıta kullandılar mı? Bisikleti bir kaç metrede durdurabilirsiniz ama kamyon ve tır kolay hızlanan veya yavaşlayan şeyler değiller.
    Ayrıca çoğu Çekici (uzun yol) şoförü küçük araç şoförlerinden daha iyi araç kullanır.

Max Torque ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  20. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    "Emniyet şeridinde gidiyordu. Aniden önüme çıktı. Bir sağ bir sola gidiyordu" ifadesi bana şüpheli geldi. Sanki inatlaşma yaşanmış. Emniyet şeridinde giden bisikletli neden aniden kendini TIR'ın önüne attı. Belki de bisikletli kendini kaybetti, kalp krizi gibi bir şey yaşadı.