Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Mesajlar'ı nasıl takip ederim

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında eYa tarafından paylaşıldı.

1. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Forumda yeni mesajları takip etmek oldukça önemli bir konudur. Özellikle Vbulletin sistemine yabancı olanlar için faydalı bir konu olacağını düşündüğüm için bu konuyu açtım.

Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi forumda en üstteki menüde "Yeni Mesajlar" seçeneği vardır. Buna tıkladığınızda daha önce okumadığınız mesajlar içeren konular zaman sıralamasına göre listelenir.

Gelen listede koyu yazılı konular okumadığınız mesaj içeriyor manasındadır. Açık renk olanlar ise bu konudaki mesajları okuduğunuzu belirtir. İstediğiniz konuları okuduktan sonra foruma tekrar geldiğinizde bu mesajların "Yeni Mesajlar" butonuna bastığınızda tekrar çıkmamasını istiyorsanız forumdan çıkmadan yapmanız gereken 2. bir işlem var.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi yine forumun üstteki menüsünde "Hızlı Linkler" seçeneği var. Buna tıkladığınızda açılan menüden "Konuları Okundu İşaretle" seçeneğine bastığınızda o ana kadar atılan tüm mesajlar sizin tarafınızdan okundu sayılır.

Daha sonra foruma gelip "Yeni Mesajlar" a tıkladığınızda en son "Konuları Okundu İşaretle" dediğinizden bu zamana kadar foruma atılan mesajları görebilirsiniz.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Anlayamayanlar denesin, sonra sorusu olan tekrar sorabilir. :in:

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Yararlı bir çalışma olmuş eYa. Eline sağlık...

3. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
  4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    sağolasın eYa..uzun süredir forumda yeni mesaj var mı diye her yerleri dolaşmakla ne kadar büyük bir zaman israfı yaptığımı gördüm , yeni konular linkini öğrendiğimde..

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    bir de mesaj yazarken aşağıda konu aboneliği kısmında "anlık e-posta bildirisi" seçeneği var. bu işe yaramıyor mu? posta gelmiyor da...

6. başarist

başarist Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynı sorun bir süredir bendede var Abone olduğum konulara mesaj yazıldığında artık posta ile bildiri gelmiyor ayarlarımı kontrol etmeme rağmen düzeltemedim, not: özel mesaj aldığımda bildiri geliyor.

7. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Abone olunan konulara mail gelmesi özelliği yönetim tarafından sunucuyu çok meşgul ettiğinden kapatılmıştı. Bir ara çalışıyordu. Bu aralar yine kapalı sanırım :cool: Keşke çalışsa... Her konuyu takip etmek çok zor ve o kadar vaktimiz her zaman olmuyor malesef...

başarist bunu beğendi.