Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Maraton Tur: 300+ km/gün (version 4.0)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında hkn tarafından paylaşıldı.

1. hkn

hkn Aktif Üye

Seviye:

Ultramaraton tarihi : 29 Agustos Cuma
    Maraton yol güzergah : Ankara - Sivrihisar gidiş geliş
    Toplam Mesafe : 300+ km /gün - Ortalama tempo : 30 km/saat

HakaN ve Ruhi 29 Agustos Cuma günü yeni bir ultramaraton tur yapacaktır. Hareket bölgesi Meclis önü sabah saat 7:00 (veya Karpuztepe bölgesi sabah saat 8:00) Maraton antreman/tur katılmak isteyen arkadaşların başımızın üstünde yeri vardır.

Herkese iyi çalışmalar
    HakaN

tayfur ve d.berkay bunu beğendi.
  2. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Emekli olmak mı gerek kardeşim bu tura katılmak için. Sırf bu yüzden emekli olacağım günü iple çekmekteyim. Gün sorunu yaşamadan istediğin zaman atlayıp turlar yapabilmek dileğim.

Halka inin biraz. "Hafta sonu yapsanız olmaz mı?" diyeceğim ama malum benim takıntılar paçamı bırakmıyor. Siz emekliler özgürce yapın programınızı. Ayak bağı olmayalım sizlere. Bu hafta sonuda pedal yok bize. Misafir ağırlamak ile geçireceğim.

Ruhi abi sanırım geldi Ankara'ya ki böyle bir başlık açıldı. Aynı zamanda Ramazan da geldi...

Nasıl olacak aç ve susuz günde 300 ve üzeri mesafeler bilemiyorum ama dişimizle tırnağımızla asılırız pedallara. Allah ne verdiyse artık. Yapıveririz 300 km yolu.

Görüşmek dileği ile...
    Gökhan

hkn bunu beğendi.
  3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Ben de Hakan abiyi bir süredir forumda göremeyince acaba artık girmeyecek mi diye düşünmüştüm ki bu güzel haberi bizlerle paylaştı.
    Aynı benim eski turlar gibi, son gün haber vererek :)
    Bu tip denemelerin zaten oruç tutma olayı ile uyuşmayacağı her türlü platformca tartışmaya kapalıdır.Hem din uzmanları, hem de doktorlar bu konuda hemfikirler;
    Vücudun normal çalışmasının üzerinde bir çalışmaya zorlanacağı bütün girişimlerde, değil oruç tutmak, normal beslenme bile yetersiz kalacaktır.
    Bu yüzden sakın oruç tutarak böyle girişimlerde vücudunuza zarar vermeyiniz.

Konu dışı gibi görülse de, bilgi mahiyetinde bir paylaşım olsun istedim.
    Şimdiden başarılar abicim.

hkn bunu beğendi.
  4. bfatih

bfatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kolay gelsin Hakan abi. Havalar cok sicak, zor olmaz mi biraz?

hkn bunu beğendi.
  5. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    300 Km'den bahsediliyor ya, hiç dinelenmesiniz bile 10 saat sürer ki, molasız olmaz, 10-12 saat bisiklet üzerinde gitmek her babayiğidin harcı değil, bravo sizlere.

hkn bunu beğendi.
  6. hkn

hkn Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili Fatih, forumda bizi ilgilendiren konuları takip ediyoruz. Yine haftaiçi ve haftasonu maraton antremanlarımız devam ediyor, eskiye göre farkı antreman bilgilerini artık yayınlamıyoruz. Bu sene olmadı ama nasip olursa önümüzdeki sene (2009) seninlede ultramaraton için bir tarih ayarlaması yaparız.

Fatih kardeşim, bizimle bi Ankara - Polatlı yaptın, sonra irtibatı kestin. Antremanda seni fazla zorladığım için neredeyse bana küstügünü düşünmeye başlamıştım...:D

Bu tarz maraton antremanları yaklaşık 11/12 saat sürmektedir. Buna yemek molası ve enerji takviyesi molaları dahildir. Eger rüzgarın yönü ve şiddeti etken olmazsa ortalama 28-30 km/saat ortalama saglanmaktadır. Konu başlığında belirtilen version 4 ibaresinden de anlaşılacağı gibi; bizim 2008 yılında yapacağımız 300 km üstü mesafeli 4. ultramaraton tur olacaktır.

iyi çalışmalar
    HakaN

bfatih, d.berkay ve tayfur bunu beğendi.
  7. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Ben de düşünüyordum bu aralar herhalde gene bir ultra-maraton görürüz diye, epey vakit geçmişti son konudan beri.

Biz de 2 kişi ve 190-200 km arası bir mesafeyle en alttan maratona giriş yapıyoruz bu cumartesi günü.

Kolay gelsin Hakan Abi.

hkn bunu beğendi.
  8. cakmakmehmet

cakmakmehmet Kıdemli Üye

Seviye:
    hakan beyi merakla izliyorum..azmin zaferini bekliyoruz

hkn bunu beğendi.
  9. bfatih

bfatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Boyumun olcusunu aldim desem yalan olmaz herhalde Hakan abi. :) Size yetisebilmem icin daha bi firin ekmek yemem degil de tam tersine 20 kilo vermem lazim. Ondan sonra yine katilirim insallah. 20 kilonun ikisini verdim
    bu arada. O zamana kadar size iyi antreman ve rekorlar.

hkn bunu beğendi.
  10. hkn

hkn Aktif Üye

Seviye:
    Ultramaraton turumuz tamamlandı. Bugünkü tur müthişti, müthiş.

Son zamanlarda yaptığımız en zevkli ve performanslı maraton turu oldu. Hava şartlarının uygunluğu, özellikle rüzgarın bizim yanımızda olması, Bugün HakaN ve Ruhi olarak birbirine yakın tempo ve enerjide olmamız, güzel olan herşeyin denk gelmesi ve bizim için unutulmaz bir maraton oldu.

Özellikle Sivrihisar-Ankara dönüş bölümünde yapılan yüksek tempoyu uzun yıllar hatırlarız. Kısaca "Tadı damağımızda kaldı". Maraton detay bilgileri alt bölümde yayınladım:

- Toplam Mesafe : 304 km
    - Tur ortalama hız : 30.1 km/saat
    - Yol Güzergah : Ankara - Sivrihisar gidiş geliş
    - Performans Sporcular : HakaN ve Ruhi

Herkese iyi çalışmalar
    HakaN

d.berkay, bfatih, Daywalker ve 4 kişi daha bunu beğendi.