Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni lastik kullanıldıkça mı düzelecek?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında abdullah başkır tarafından paylaşıldı.

1. abdullah başkır

abdullah başkır Yeni Üye

Seviye:
    Rubena 26 * 1,90 50 559 Cobra lastikleri yeni aldım bisiklete taktığımda en dış (yani yola temas eden) yüzeyinin düzgün bir çember çizmediğini fark ettim. Balon ya da janta tam oturmama gibi bir durum söz konusu değil , acaba diyorum kullanıldıkça mı oturacak lastik yoksa üretim hatası olarak değerlendirip
    aldığım yere iade mi edeyim. Bisiklette daha önce 26*1,95 54 559 lastikler vardı acaba jant uyumsuzluğu olabilir mi?

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Lastiklerinizi indirin.jant yüzeyine basan kısımlarına köpük sürün(sıvı sabunla ıslatılmış sünger vasıtasıyla) çok az hava basarak 200-300 metre kullanın(jantlar yere değmeyecek kadar ama sizi taşıyacak kadar) sonra olması gereken hava basıncını uygulayın.Hala aynı sorun devam ederse şüphelendiğiniz durum sözkonusu olabilir........

Ömer AVCI bunu beğendi.
  3. abdullah başkır

abdullah başkır Yeni Üye

Seviye:
    Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim. Bunlar APS özellikli lastikler , özelliği veren malzeme lastik yüzeyinin bazı bölgelerini basık bırakmış olabilir. Önerdiğiniz yöntem lastikteki yüzey şekil bozukluğunu giderir sanıyorum. İyi günler.