Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni lastik almak istiyorum yardım edin

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında ikan yüzgeçgölü tarafından paylaşıldı.

1. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    arkadaşlar merhaba
    26 mtb sahibiyim
    dişli lastikler uzun yolda beni çok yorduğundan 1.50 veya 1.75 tur lastiği almak istiyorum
    Çifti için bütçem 100 lira
    yardımcı olursanız çok sevinirim

2. alpin poyraz

alpin poyraz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  3. Mehmet K.

Mehmet K. Yeni Üye

Seviye:
    alpin poyraz bunu beğendi.
  4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende 2.2 raceking kullanıyorum 1.75 rubena düşünüyorum iç lastiğide değiştirmem gerekir mi ?

5. semihaydin

semihaydin Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    büyük ihtimal 1.90 iç lastik vardır sende o da sıkıntı olmaz. ben bu aralar 1.75 rubena flash kullanıyorum. 20 tl için iyi lastik. ama viraj performansı ve ıslak zemin performası diye bir şey kalmayacak haberin olsun. hız epey fark ediyor.

6. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    1.50 - 1.75 olan iç lastiklerden alırsan tabi daha iyi olur bosluk yapmaz daha iyi doldurur ve gerilir. Digerinide kullanabilirsin fakat daha hassas olur daha fazla patlak verebilir.

7. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de forumdaki konulari takip ederek decathlon dan sire vittoria nin 1.50 lastiklerinden aldim ve bugun yagmurlu havada deneme sansim oldu. Hiz performansinda hic bir farklilik olmadi. Buna cok sasirdim. Hizimin artacagini dusunmusutum ama ne hikmetse ayni kaldi. Lastigin viraj ve islak zemindeki performansini bikmedigim icin oldukca tedirgindim ama lastik bir harika. Raceking 2.2 den sonra tedirginligimin bosa oldugunu anlamis oldum. Bu arada ses cik fark ediyor. Olabildigince sessiz bir lastik. 2.2 ye gore su sicratmasi da cok az diyebilirim. Tavsiye ederim.
    Ayrica 2.2 den sonra bisikletin ayakligini da ayarlamam gerekti. Zira yusekligi azaliyor.

8. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Sürüş tarzınız benim gibi yani virajlara agresif girmeyi seviyorsanız motogp gibi :) 1.90 altı lastik düşünmeyin bence. Bende bir ara düşünmüştüm 1.50 performans için ama kullananların yorumlarını gördükten sonra vazgeçmiştim. Ama siz derseniz ben sakin,düz sürerim öyle ani manevra falan yapmam o zaman düşünebilirsiniz.

9. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar, lastiği değiştirdikten sonra hızda bir değişiklik yok demiştim. Gerçekten de ilk iki gün moralim de bozulmuştu. Buna çok güleceksiniz ama yeni aldığım eşofmanın performans kaybına neden olup beni kısıtladığını düşünmeden lastiğe kabahat bulmuşum. Yaptığım yorumu düzeltmem gerekirse, 2.2 ile 1.50 arasında dağlar kadar fark varmış. 18 km hızla gittiğim yerde aynı nabızla 23 km hız yapabildiğimi fark ettim. 3 ay boş yere zorlamışım kendimi. Şehir içinde olup da 2 ve üzeri lastik kullanan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.