Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni km saatim SIGMA BC 906

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Mesut ARAM tarafından paylaşıldı.

1. Mesut ARAM

Mesut ARAM Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:

Kokpitten :D

İlk başta direkt olarak sensörü taktığımda mıknatısa uzak olduğu için okuma yapmadı.Araya kendimce bu kablo cırtını koydumi yumuşak yüzeyli maşa çizmeyecek şekilde.Sonuç başarılı :D Sensör ve mıknatıs arasında 5mm den fazla mesafe olunca okuma yapmıyor.
    Jant ölçülerini ise el kitabındaki jant ölçülerine en yakın olan değerlere göre yaptım yani bnm jant ölçülerim 53-599 26x1.95. Kitapçıktaki en yakın değer ise 54-599 26x2.00 km saatine girilecek değeri ise 2114. Ama bu yakın ölçüceği bi değer netdeki bu sayfada ( http://www.berkshiresports.org/index.php?ID=bikecomputertiresizecalculator ) ölçümü yaparsak değer 2067 olması gerekiyor :D

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    En doğru ölçüm; bisikletinizi ön tekerleğinin 1 tam tur döndüğündeki kat ettiği yolun milimetre cinsinden değeridir. El kitapları yaklaşık değerler verir. Bu değerler kısa mesafelerde fazla sapmalar yapmasa da uzun mesafeler için doğru ölçüm yapmayacaktır.

Yeni km saatinizi iyi günlerde kullanın.

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ölçüm yaptığın siteye güvenebilirsin, bu konul ile ilgili bir konu açmıştım ben daha önceleri, yaptığım denemeler sonucunda değerin ve çıkan mesafelerin birebir örtüşmesi bu internet sitesindeki hesaplamanın doğru olduğunu gösteriyor.

4. muhammet tüfekçi

muhammet tüfekçi Üye

Seviye:
    212 KM'de en fazla 4.7 km fark eder.Buda çok büyük rakam değil bence :) Ben 15 kere ölçüp aritmetik ortalamasını aldım.Uygun zamanda GPS ile hızı ölçeceğim.

5. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    % 2 - 2,5 sapma önemli bir sapmadır bence. Özellikler şehirlerarası tur yapıyorsanız bilmediğiniz yollarda km saatiniz doğru ölçüm yapmalıdır.
    Şehir içi gezintilerde zaten km saatiniz olmasa da olur :)