Yeni Katlanır Bisikletim Dahon D8

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmetgitar Ahmet Bey, kazasız keyif ile kullanırsınız bisikletinizi inşallah. Ben sizin bu konunuzdan çok faydalandım. Bunun için de ayrıca teşekkür ederim. Yakın zamana kadar almak istediğim model sizin bisikletiniz olan D8 idi. Önce aynı rengi bulamadım :) (Rengi çok sevmiştim) Sonra karşıma Dahon MU SL çıktı. :) Oldukça iyi sayılabilecek bir indirim ile onu alınca bisiklet konumu şimdilik çözmüş oldum.

Bu arada Tern X18 için bakarken mutlaka Dahon MU SL i de takibe alın derim. Bu pazar günü bir kaç saat binme fırsatım oldu ben bu kadar akan ve hızlı gidebilen bir bisiklet görmemiştim. Hala ağzımın suları akıyor. :)

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@MURAK hayırlı uğurlu olsun.
Evet gerçekten çok keyifli bir bisiklet...
Görmemişler gibi tekrar ediyorum sürekli ama hem kaliteli yol hem de cyclo-cross kullanıcısı olarak söylüyorum, katlanır bisiklet sürmekten daha keyiflisi yok :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
Murak bey nerden ve ne kadara aldınız bi mahsuru yoksa tabi.Hayırlı olsun bu arada bol fotolu bir inceleme bekliyorum ben de mu d8 ve mu sl arasında kaldım

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
@Togursamsun mu d8 kullandım, şu an evde 3 boy katlanır bisiklet var inan hala mumla arıyorum,

Bence Mu d8 2.000TL civarı alınabilecek en iyi katlanır bisiklet, gidon yükseklik ayarlı olması onu diğer tüm emsallerinden farklı bir yere taşıyor, sahilde hızlı kullanıyorken gidonu en düşüğe alıyor, caddede sakin kullanırken en yüksek seviyeye getiriyordum, başka hiç bir katlarında bu konforu bulamadım, en yüksek ayarda kullanırken bile esneme sallanma yaşamadım, düzgün sıkıldığı vakit problem olmuyor.

İlk geldiğinde çamurluk ve arka taşıyıcıyla birlikte geliyor, ben hiç binmeden sökmüştüm,

olumsuz yanları ise gidonun içe doğru katlanması, başlarda zor gelmişti ancak alışınca hızlı bir şekilde katlamayı öğrenmiştim. Bir de lastiklerinin daha iyi bir yol lastiği ile değişmesi lazım, bu iki sıkıntı yüzünden bisikletten verim alamadığım hissine kapılıp sattım :( Bütçe arttıkça seçenekler de elbette artıyor,

0zan

Aktif Üye
Tepki
219
İsim
Ozan
Bisiklet
Dahon
sonuç olarak mu sL mi mu d8 mi diye sorarsan elbette mu sl ancak sadece 2.000TL bütçe ayrılabiliyorsa mu d8, biraz daha bütçe varsa visc p18 diye gidiyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Togursamsun

Forum içerisinde yeniyim dolayısı ile kuralsal bir hata yapmak istemem.... Hobi işlerinde biraz da keyif ve zevk meselesinin önemli olduğunu düşünenlerdenim.

Dahon Mu SL özelliklerinden ziyade (çok fazla anlayabilecek bilgim yok) şekilsel olarak takibimde olan bir modeldi. Ancak 1.250.Euro olarak lanse edilen satış fiyatı tam takibi bırakırken kulağıma gelen ithalatçısının MU SL lerin geç geldiğinden dolayı özel bir indirim yaptığı duyurusu beni yeniden umutlandırdı. Bunu bana söyleyen bayinin de çabaları ile başka bir bayiden getirtilerek bana verildi.

Özetle bana maaliyeti 2.600.TL oldu.. Piyasa da 2.900.TL fiyat gördüm en yakın...

Sağ olsun bir arkadaşımın referansı ile gittiğim bayi bana çok destek ve yardımcı oldu. İsmini özelden paylaşırım..

Bu arada hafta sonu Erenköy - Dragos arasında kullanma fırsatını yakaladım. 10 vitesi ile oldukça hızlı ve oynak. İster gezin, ister performans yapın. Benim gibi yer sorunu olanlara epey yeter bir model diyebilirim. Tabi bunlar deneyimi fazla olmayan benim düşüncelerim...

Togursamsun

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emin
Bisiklet
Corratec
Ozan ve Murak bey cevaplarınız için teşekkürler.

ugurbahadir

Aktif Üye
Tepki
147
İsim
Uğur
Bisiklet
Dahon
Katlanir da alinabilecek en iyi marka. Bende de vybe var haftasonlari sahilde cok keyifli oluyor. Ancak sadece ben selesiyle rahat edemedim royal comfort ile sorun cozuldu gibi. Iyi gunlerde kullanin.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
Hayırlı olsun güle güle kullanın.İlerde almak istediğim,merakım olan yegane bisikletlerden biridir katlanır bisikletler.O özgürlük paha biçilemez.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@Ahmetgitar

Bisikletimi seçerken yazınız ayrıca rehber oldu bana

Benim de ayrıntılı inceleme yazım aynı bisiklet için aşağıda ki linktedir. Buraya açılmasını istesemde yönetici arkadaş "inceleme" bölümüne taşıdı konumu.

Buyrun efendim :hhhhhh:

(link)

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Ahmetgitar iyi gunler katlaniri tur bisikleti olarak kullanmak gibi bir dusuncem var. D8 bunun icin uygun mu sizce?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nonsteril
Gayet yeterli. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ben çok kullandım, samimi olarak söylüyorum.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@soneryen cok tesekkur ederim butceme en uygun model bu. Temmuza kadar arastirmalarimi sonlandirip insaallah bir katlanir bisiklete sahip olacagim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nonsteril
Yeni modeller 2016 lar stoğa girer 2015'lerde kampanyada olur. Hatta peşin olursa pazarlık gücü çoğalır. Şimdiden hayırlı olsun.

Ben Stride Katlanır Bisikletim ile 92 km. tur yaptım. Strava sayfamda görebilirsiniz. Bir kere 92 km. yapıp bırakmadım. Ortalama 30-50 km. turlar yapıyorum. Strida Bisiklet ile

• Beğen

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@soneryen ilginc bir dizayni var bisikletinizin. Haklisiniz birazda kiside bitiyor sanirim. Tur yapan var mi var. O zaman yapiliyor demektir kisaca bunun cevabi.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nonsteril
Bende birde eşim için aldığımız Kron FD 500 vardı. Geçen hafta forumda sattım. Eşim kullanmama çok izin vermesede (her ne kadar ben alsamda sürdürmüyordu, kendi bisikletlerin var git ona bin diyordu) ara sıra onuda denemişliğim 50 km. turladığım oldu. Açıkcası, grupta MTB bisikleti olan arkadaşlar ile tur şartlarında, benim katlanır olduğu hissedilmeden, bende onlara yetişmek için herhangi bir gayret göstermeden, hatta arka bağaja çanta takıp, yağmurluk, yedek iç lastik, yedek kıyafet, yedek su, vs. koyup tur yaptığım var. Forumda bu konu daha öncede paylaşıldı, herkesin ortak fikri, katlanır ile Türkiye'yi dolaşan adam var. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Dahon'da iyidir.

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@soneryen
Cok tesekkur ederim ilginiz icin. Buyuk ihtimalle dahon olacak. Vitesse d8 visc d18 arasindayim su an. Ama visc d18 biraz pahali o sebeple vitesse ye daha yakin gibiyim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@nonsteril
Vites sayısı fazla olması, yokuşlarda ve hızlanmada etki sağlasada, normal bir bisikletiniz varsa, 2. bir bisiklet için alacaksanız vitesse d8 işinizi görecektir

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@soneryen su an kullandigim bir bisiklet var șurda konuyu paylasmistim (link) biraz daha yaklastim sanki vitesseye :)

Tepki
37
Bisiklet
Carraro
Bende bu bahsi geçen konuyu bir süredir takip ediyorum, benim bile bir katlanır alma niyetim oluştu bu aralar

• Beğen