Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yenİ kankam : Bİanchİ tdl 1300

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında ALP KARAKAYA2000 tarafından paylaşıldı.

1. ALP KARAKAYA2000

ALP KARAKAYA2000 Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    2012 yılında bisiklet sürmeye heveslendim. Param yetmediği için Ümit'in evolution modelini almak zorunda kaldım.Fakat beni bisikletten soğuttu.Lastiklerin sık sık patlamasndan,rahatsız olan koltuğundan,yamuk dönen jantlarından,amörtsiörün sekmemesinden iyice bıkmıştım.Bütçemi biraz daha yükseltmeye karar verdim. Bütçemi 1000TL ye kadar çıkardım ve bisiklet tercihimi Bianchi'den yana kullandım.Sitesinden modellerini araştırırken TDL 1300 modelini gördüm. Fiyatını ve özelliklerini çok beğendim. Para biriktirene kadar Evolution'u sürmek sorunda kaldım :( en sonunda istediğim parayı biriktrince Yiba çarşısına gittim ve aldım. 2014 yılının kışında aldım (kışın almamın sebebi de bisikletlerin fiyatı ucuzlar diye ) Okulum sebebiyle 6 ay süremedim,evde yattı. Haziran ayına girer girmez bisikletimi aldım ve düştüm yollara. şimdilik 1 ay (yaklaşık 100km) kadar kullandım. Bisiklet beni şuana kadar hiç üzmedi :) vitesleri tıkır tıkır çalışıyor. İlk disk fren tecrübem (HİDROLİK) ve çok memnun kaldım. Lastikleri çok sağlam hiç patlamadı. Kısacası yağ gibi akıyor... Bundan sonra beraber gezecez, tozacaz.Bisiklet hakkında yorumlarınızı eksik etmeyin :) İşte resimler:

buda eski bisikletim :D

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hayırlı ugurlu olsun, gule gule kullanin :)
    Trafikte herkesin saygili oldugu yollarda, kazasiz, belasiz, arizasiz, patlaksiz keyifli pedallar!

Yalniz patlak isi biraz sans isidir. Aylarca, yuzlerce kilometre patlamaz, gecen gun benim basima gelen gibi 1 haftada 9 kere patlar :)
    Elbette ne kadar butceniz varsa o kadar iyi vites, fren ve amortisor donaniminiz olacagi bir gercek. Gelgelelim jantlariniz kalitelide olsa iyi de ayarlansa ayar kacirma ihtimali var. Elbette HD frene gectiginiz icin bunu gec farkedebilirsiniz. Bu viteste de olur, frende de olur, kisacasi her bisiklette zaman icerisinde bu tip sorunlar olagandir ve giderilmesi konusunda tecrube edinmenizi tavsiye ederim.

Eski bisikletinizi de yabana atmayin. Iyi bir ayar cekilse ve bakimi yapilsa binlerce kilometre sizi veya vereceginiz birisini fazla sorun cikarmadan tasiyacaktir bence...

3. öner yıldırım

öner yıldırım Aktif Üye

Seviye:
    ümite göre 10 kat değil, 1500 kata iyidir. Hayırlı sürüşler.

4. Efecan UZUN

Efecan UZUN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun . Ne kadar mutlu olduğunuz ve heyecanınız kelimelerinizden anlaşılıyor :) Çok şirin bir duruşu var bisikletinizin güle güle kazasız belasız ve magandalara maruz kalmadan pedallayın inşallah .

5. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Renkleri güzel güle güle kullanın :)

Eğer hidrolikleri "nasıl bir şeyki bu?" diyerek ellemezseniz ya da "bisikletin acaba bu parçası ne oluyor" demezseniz uzun süre sorunsuz kullanırsınız :)

6. VolkanS

VolkanS Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Güle güle kullanın, evolotion bir ara bir net mağzasında 250gibi bir rakamdan satılmıştı, siz kaça almıştınız?

7. ALP KARAKAYA2000

ALP KARAKAYA2000 Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hepinize iyi dileklerinizden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Eski bisiklete iyi bi bakım yapılsa beni binlerce km götürebilirdi belki. Ben masraf yapmak istemedim bir an önce satıp kurtuldum :). Bu arada bisikleti aksesuarlarla birlikte 320 Tl'ye almıştım 2012 nin ağustos ayında :)

8. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yeni veya ilk defa bisiklet alan birisine yapılacak en doğru açıklama bu olsa gerek. :)

Size kesinlikle katılıyorum!.

9. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    aslında ben öyle yaparak biraz kurcaladım ama eski ayarına zor getirdim :D ama şimdide rahat rahat hidroliğin bakımını yapabiliyorum.
    kurcalamadan da öğrenemez. öğrenmesi için mıncıklaması lazım. tabi sorun da çıkabilir. o yüzden kurcalamasada olur

10. ALP KARAKAYA2000

ALP KARAKAYA2000 Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Canımı sıkan tek şey mahalledeki çocukların fazla ilgi göstermesi ve orasını burasını ellemesi :(

11. kadir689934

kadir689934 Yeni Üye

Olucak o kadar abisi onlarda heves edip sizin gibi parasını biriktirip alacaklar.