Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni kadro

Konu, 'Street & DJ' kısmında arda çıbıkcı tarafından paylaşıldı.

1. arda çıbıkcı

arda çıbıkcı Aktif Üye

Seviye:
    geotech bouncer kadromu değiştirip yeni bir kadro alıcam yurt dışından getirticem 3 tane kadro war hangisinin en iyisi olduğunu söylerseniz sevinirim

1. NPJ-Dirtbikes - Rude Dude Rahmen
    [​IMG][/URL][/IMG]
    2. NS Bikes - Traffic Rahmen 2010 - 26 Zoll
    [​IMG][/URL][/IMG]
    3. Octane One - Void Rahmen
    [​IMG][/URL][/IMG]

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

2. erşah hançer

erşah hançer Kıdemli Üye

Seviye:
    tabikide ns trafic

3. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    NS bikes kendini kanıtlamıs olması itibariyle bende NS Traffic kadrosunu öneririm.

4. arda çıbıkcı

arda çıbıkcı Aktif Üye

Seviye:
    teşekkurler

5. boxtubing

boxtubing Kıdemli Üye

Seviye:
    ns traffic süper ama bana biraz uzun gibi geldi yinede onu tavsıye ederım bu arada istesek temin edebiliyomusun ?

6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bence hazır yurtdışında getirtme imkanın varken ns majesty getirt.

Doruk Atay bunu beğendi.
  7. arda çıbıkcı

arda çıbıkcı Aktif Üye

Seviye:
    bende majesty getirticektim ama para traffic e yetiyo aralarında 200 euro nerdeyse fark var ve traffic sağlam bi kadromudur?

8. erşah hançer

erşah hançer Kıdemli Üye

Seviye:
    sağlam kendini kanıtlamış bi marka zaten

9. Murat İçlek

Murat İçlek Bisikletkolik

Seviye:

10. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Sağlam... Kime göre neye göre... Ne kadar zorlayacaksınız? (daha doğrusu zorlayabilecekmisiniz) , hatta ve hata zorlamaya ne gerek var düzgün iniş yapıldığı sürece hiçte zorlanmaz kadro.

Arkadaşlar bazı şeyleri çok sefer söyledik ama yinede yeterli değil heralde tekrar etmekte fayda var. Bu kadrolar bu spor için üretilen ekstra dayanıklı kadrolar ve garantileri var. Çoğu global marka ömür boyu garanti diğer lokal markalarda en az 2 yıl garanti veriyor.

Ama bu hiç önemli değil. Önemli olan size uygun olup olmadığı, boyunuza göre kullandığınız ekipman kombinasyonuna göre ve tabiiki kendi sürüş rahatlığınıza göre yapacağınz bir seçim bu. NS kendini kanıtlamış bir marka, yurtdışında çokta güzel hakkını veren adamlarda var (bkz: martin söderström).

Uzun lafın kısası sen boşver sağlam olup olmadığını sen rahatlığına bak... Kırılırsa ozaman NS Bike çaresine bakar.

gangbang dig ve gurkankas bunu beğendi.
  11. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Aslında yurtdışından bu kadroları getirtmeye hiçde gerek yok, Türkiyede bu kadroların sınırlarını zorlayabilecek bi kişi bile tanımıyorum. specialized p serisi, giant stp , cannondale chase gibi kendileri kanıtlamış bisikletler zaten geliyor. bunlar size yetmiyosa ya paranız fazla geliyordur yada gerçekten bu kadroya ihtiyacınız vardır (ki bence birinci seçenek dahaağır basar). bir silah üreticisinin dediği gibi silahlar adam öldürmez sadece yardımcı olur. aynı şekilde bisikletin istediği kadar kaliteli olsun üstünde hareketleri yapacak olan sürücüsüdür. bisikletin kalitesi sürücünün rahatlığını sağlar sadece.

Doruk Atay bunu beğendi.
  12. arda çıbıkcı

arda çıbıkcı Aktif Üye

Seviye:
    herkeze tesekkur ederim ama gurkankas specialized p serisi, giant stp , cannondale chase kadro olarak gelmediği için sadece yurt dısında kadro oldugu için getirtmişken iyisini getirtmek istedim ki param fazla gelseydi kadro değil bisikleti getirtirdim yardımınız için teşekkur ederim.

gurkankas bunu beğendi.
  13. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bence hala en mantıklısı TRden bir bisiklet almak, 300€ fiyatı var ns trafficin. en az 100 tl kargosu olacak. %18 vergisini hesaba katmadan 700 lira çıkıcak sadece kadro için. yerinizde olsam gider cannondale chase 2 alırdım 2 milyara, paşa paşa binerdim. benim önerim bu yönde. seçim yapmak size kalmış.

arda çıbıkcı bunu beğendi.
  14. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Bence NS Traffic kadroyu gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. İyi baktığınız takdirde cro-moly kadrolar aluminium kadrolara göre daha uzun ömürlüdür, ayrıca bu kadronun geometrisi, Türkiye'de satılan diğer kadrolara göre street yapmaya daha yatkındır. Chase, STP veya p serisinin kötü olduğunu söylemiyorum, onlarda oldukça iyi kadrolar fakat bu kadrolar geometri olarak, daha çok genel kullanım amaçlıdırlar. Bu kadrolar ile street, dj hatta trail (patika sürüşü) yapabilirsiniz ama sadece street düşünüyorsanız traffic daha uygun.

Bu kadronun tek eksisi aluminium kadrolara göre ağır olması. Bunun dışında imkanınız varsa kullanın derim, sonuçta bu iş biraz da zevk meselesi. Burada kimse bu işi profesyonel olarak yapmıyor, hepimiz için sadece bir hobi. Bu yüzden bir bisiklet toplarken, minimum maliyetle maksimum faydayı sağlayacak bir bisiklet yerine, binmekten ve bakmaktan keyif duyacağımız bir bisiklet toplamayı istemek çok doğal.

15. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    gerçekten güzel parçalar herkese iyi vites attırmalar

16. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    Arda bu yorumdan sonra hala kararsız mısın ? :D:D

17. atakibrahim

atakibrahim Forum Bağımlısı

Seviye:
    İsa,Doruk ve Gürkan arkadaşlarımıza katılıyorum yanlız benimde eklemek istediğim bir konu var kadronun geometresine göre satıcının kullanıcıya tavsiye ettiği bahsi geçen kadronun bir maşa açısı vardır yani maşanın travelini doğru seçmek lazım bunu da göz ardı etmezseniz kadronuzu yormamış olursunuz.Bu da kadronun boğaz yapısını bozması ve kırılma riskini ortadan kaldırmış olur.Saygılar

Doruk Atay bunu beğendi.
  18. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    zaten street kadrolarında genelde 100-80 mm arası kullanılır. genel olarak dj maşaları o boydadır zaten. eğer ns traffic gibi bir kadro alırsa arkadaş takacağı maşa en azından marzocchi dj2 yada argyle 318 olmalıdır. bu maşa seçimine gelirsekde. sert ve agresif çalışan ben çalışıyorum diyen bir maşa istiyorsa dj serisi bir maşa tercih etmeli. sessiz sakin çalışan geri tepmede marzocchi gibi taak diye ses çıkartmayan bir maşa istiyorsa seçimi 318den yana olmalı. manitounun yeni modeli olan circusu daha test eden bile olmadığı için hiç girmiyorum o konuya. birde marzo 4x ile rs argyle 409 modelleri var. bir street bisikletine takılabilcek en iyi maşalardır. forumdan ujurun söylediğine göre 4x, argyle 409 ile 318 arası bir maşaymış. bu durumda 409 bu kadroda kullanılabilecek en iyi maşadır ama ben marzonun sert ve sesli çalışmasını hiçbir maşaya değişmem. buda zevk meselesi tabi.

19. arda çıbıkcı

arda çıbıkcı Aktif Üye

Seviye:
    karar verdim de gurkankas ın dedigı hanı kargo gumruk derken fiyatın 2 katına çıkması beni aşıyo yada soyle yapa bilirim 2010 sedonna x11 kadro alırım onu kullanırım

20. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    x11ler genel olarak dayanıklı olsada, en kırılmayacak yer olan fren bağlantısından kırılıyor. sanırım kırılan bütün x11ler oradan kırıldı. bütçeni söylersen bize en uygun öneriyi yaparız. uzun süre sorun çıkartmayacak bir bisiklet 1800 tl civarında başlıyor. üzerindeki tüm parçalar street/dj için olduğundan uzun süre sorunsuz kullanabilirsin.