yeni hevesliyim, seçim için yardımlarınızı bekliyorum

drsuer

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, yıllar sonra yoğun çevresel baskılara rağmen yeni bisiklet almaya karar verdim. Yaptığım araştırmalar sonrasında modern bisikletler hakkında ne kadar cahil olduğumu farkettim. Lafı fazla uzatmadan sadede geleyim..
Boyum 180, 90 kiloyum. dağ bisikleti almak istiyorum. Bütçem 400-450 lira. (Bir de arkadaşım var, 75 kg 168cm falan )
Biraz araştırdım da Salcano NG 650 26" V, Salcano Nova 26" V, Salcano Mountainer, Geotech N-ergy, Geotech Atlas, Bianchi speed gibi seçenekler buldum.
Aluminyum kadro ve tek amortisörlü modeller revaçta sanırım. Ben internetten almayı planlıyorum bir de, ille bisiklete binip mi almalı yoksa?
Yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara teşekkürler.

Scudo

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
salcano ve bianchi den uzak dur. geotech alabiliyorsan bu markayı al. detaylı sorun olursa özel mesaj olarak konusabiliriz. şimdiden hayırlı olsun

Tepki
75
bütçeyi biraz zorlayarak güzel bir model almanı öneririm ucuz modeller sürüş zevkini yeterli derecede yaşatamayarak nerden aldım bunu cümlesini kurdurtmasın sonra :)
önerim şudur (link)
yada şudur (link)
bütçenize yakın olan bu modelleri gözden geçirmenizde fayda var

F. Aydın

Aktif Üye
Tepki
49
bence salcano al. Salcano çok hızlı aştı kendini. Salcano :in:

Tepki
1
bende senin gibi bir araştırma içerisindeyim. benim yaptığım araştırmalar ve bana gelen yorumlar salcano ve bianchi'den uzak durmam yönünde... ben "sedona borla" modelini bayağı bir araştırdım, yapılan yorumlarda hep olumlu yönde seninde bakmanda fayda var bence...

(link)