Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni göbek hakkında yardım...

Konu, 'Tekerlekler' kısmında KemalBaloglu tarafından paylaşıldı.

1. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    alttaki resimdede görüldüğü gibi chosen markagöbek var tekerleklerimde, daha öncede kardeşim bisikletimle kaza yapıp orta milini yamultmuştu değiştirdik zaten kaliteli bir göbek değil değiştirmek istiyorum.
    sorum şu olacaktı benim ruble 7 li ben arka göbegi(jant ve teller kalcak), shimano lx ile değiştirmek istiyorum acaba bir uyum sorunu yaşarmıyım, jantlarım 36 telli; eğer aralarında uyum sorunu oluyor ise ne almamı tavsiye edersiniz lx ten pahalı olmamak şartıyla. şimdiden teşekkürler
    sağlıklı bol bol pedallı günler...(Kemal Baloğlu)

Bu arada küçük bir sorunum daha var arka teker yüksek devirlerde döndüğü zaman rublem baya yalpalıyor göbekle alakası olabilirmi yoksa sadece sıkıştırmak fln mı gerekli iyi günler, iyi forumlar

2. eniskaratut

eniskaratut Forum Demirbaşı

Seviye:
    hiç bir sorun olmaz istediğin göbeği kullanabilirsin

KemalBaloglu bunu beğendi.
  3. KemalBaloglu

Seviye:
    bir bisiklet firmasının sitesinde lx in bir modeline ait açıklamada aynen şöyle diyor
    "FH-M570 modeli için, Çift temaslı sızdırmazlık,8 veya 9-vites uyumlu,oversize mil,hafif alaşım çabuk bağlantı."
    benim bisikletim ise 7 li sistem yani bir sorun olurmu ben şimdi 7 li sistem kullanıyorum, eğer 7li 8li 9lu ya uygun göbekler farklıysa ben ileride 8 veya 9 lu sisteme geçince göbeği değiştirmek zorunda kalmak istemem bunun için soruyorum

4. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    lx ruble snn kullandığın ruble ile aynı yeri kaplıyor ve işte süper ince hg zincirler burada işe yarıyor.eğer rublen kaset ise istedğin gibi kullanabilirsin...

ikinci soruna gelirsek eğer sorun yaratmıyorsa yalpa normaldir.bu kaset dişlilerin hepsinde olan bir yalpa.eüer sorun yaratıyorsa rubleni kontrol ettirmeni öneririm....

5. KemalBaloglu

Seviye:
    rublem shimano TY-40 7'li bu rubleler kasetmi oluyor ben bu konuda fazla bilgiye sahip değilim
    bu arada hiç sorun yaratmıyor bisikletin arka tekerleği havadayken çevirdiğimle gözümle farkediyorum

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Altını çizerek yazıyorum. Göbeğini değiştirdiğinde alabileceğin en kaliteli göbekler sadece, "Tourney" ayarı, vidalı ruble uyumlu Shimano göbeklerdir. İstediğin her göbeği, hele hele LX göbekleri kullanamazsın. Çünkü onlar kaset dişli uyumludur. Senin göbeğin vidalı ruble uyumlu.

Diğer yandan rublendeki yalpa, bu tip göbekler için normal birşey. Ona takılmana gerek yok.

7. Emirhan Gördebil

Emirhan Gördebil Kıdemli Üye

Seviye:
    Halil abiye katılıyorum.Lx al birde ruble al zaten ruble sirkecide 15 ytl yi geçmez.(değiştirdim ordan biliyorum tecrübeliyim.:D) Hazır almışken göbeklerinide centerlock al ilerde diske falan geçersen kolaylık olur senin için.;)

8. KemalBaloglu

Seviye:
    saol dostum dediğin gibi benimki bende biraz araştırdım gördümki benimki kaset tarzı değil dediğin dibi vidalı ozman biraz bekleyip
    rubleyi, fren vites kollarını, arka hazneyi, zinciri hepsini bir değiştiririm bilgiler için saolun

9. zungapir

zungapir Üye

Seviye:
    rublemizin kaset tarzı yada vidalı uyumlu olduğunu nereden anlıyoruz? Alışveriş sitelerinde araştırdım ama öyle birşey göremedim