Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İnceleme Yeni F/P Lideri ; Schwalbe Citizen 1.60

Konu, 'İncelemeler' kısmında Tolga Çelebi tarafından paylaşıldı.

1. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlere yeni aldığım ve iki gündür yaklaşık 75 km test ettiğim lastiği tanıtacağım.

Öncelikle lastikleri http://www.ozceylanbisiklet.com/20x160-Schwalbe-Citizen-Dis-Lastik,PR-6679.html'dan aldım. Fiyatı zaten ortada çifti kargo dahil 42 liraya geldi. Aşağıdaki şekilde 1 günde geldi,gerçekten hızlı çalışıyorlar. Teşekkür ederim buradan.

image.jpeg

Üzerindeki kağıtta Protection Level 5 olarak belirtilmiş,ben pek inanamadım çünkü inanılmaz bir fiyata gelmiş oluyor,piyasayı süpürebilecek bir lastik gerçekten.

image.jpeg

Katlanır bisikletler için tek ebat seçeneği var 20x1.60. 1.50 olsa daha iyi olabilirdi tabii ama zaten ince isteyenler Kojak,Marathon alıyorlar. Lastikler dişli değil bu en büyük avantajlardan biri. Yağmurda denemedim ama olukları var.

image.jpeg

Yol tutuşunu çok beğendim. Eskiden diğer markasız stok lastiklerle 35 üstü sıkıntılıydı bu lastiklerle 50'ye dayandım,sıkıntı yok :) Hızlanması da arttı bisikletimin,malum 1.5 cm'lik bir incelme oldu lastiklerde. Frenleme konusunda bir fark hissedemedim,frenlerim pek iyi değil zaten.
    image.jpeg

Duruşunu da beğendim. Malum Schwalbe yazısı havalı oluyor mavi mavi :)
    image.jpeg

Puanlamaya geçmeden önce son bir ekleme yapmak istiyorum. 1.60'a uyumlu iç lastik bulamadım,genelde 1.75-2.10 arası satılıyor iç lastikler katlanır bisikletler için. Haliyle biraz zor takıldı çünkü bayağı bir iç lastik fazlası vardı. Şu anda bir sorun yok.

F/P : 10/10
    İvmelenme : 8/10
    Yol Tutuş : 9/10
    Koruma : 8/10

Genel olarak ; 8.5'tan 9/10 veriyorum :) ( Tabii ki en büyük etken fiyatı :))

Ekli Dosyalar:

boracelebi bunu beğendi.
  2. boracelebi

boracelebi Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İlk yorum benden olsun,konu aşağılara inmiş biraz :)

Bende katlanır bisikletime almayı düşünüyorum,çok iyi oldu benim için. Saolun.

3. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Beğenmenize sevindim :). Özceylanlara ek olarak Doğa Bisiklet'te de benzer fiyatta mevcutmuş.

boracelebi bunu beğendi.