Yeni dünya benzeri gezegenler bulundu.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
dünyadan şikayeti olan varsa toplasın tası tarağı gitsin ihtiyacımız yok böylelerine. yeter artık dünyaya edilen laflar. sanki başka yerde savaş yok mu (star wars)? ben dünyayı seviyorum, göğsümü gere gere de söylerim "dünyalı olmakla gurur duyuyorum." dünya hakkında olumsuz eleştiri yapacağınıza dünya için iyi bir şey yapın. dünyanın bütünlüğünü (küre) bozmaya çalışanlara da cevabımız hazır merak etmesinler. diğer galaksilerin samanyolu ve dünyamız üzerinde oynadığı büyük oyuna alet olmayın. bizi birbirimize düşürmeye çalışıyolla.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Candan Biberci

bilimi ayrı tutmak,insanlığın yararına sunmak,kıyamet zati dünyada yaratıldı,seçilmiş bir aile doları basacak dünyada 15 trilyon doları kontrol edecek,300 silahşörü ona çalışacak ,tepede 10 kişi olacak,illüminati evet işin gerçeği,
bunlara dokunulamaz,hiç bir devlet başkanıda dokunamaz,onlar seçer kendi liderini o liderde kukla olur bunlara ,abd 'in hikayesi budur.bu efendiler bankerlerdir,bu efendiler silah-petrol tüccarlarıdır,medya imparatorlarıdır,ilaç-gıda imparatorlarıdır.sözde ay macerasına gelir isek aşağıda link olayları anlatıyor,

kennedy avangelist ise (gerçi kanıt lazım )illüminaticiler onu harcadılar,petrol ve silah baronlarının ayağına bastı-finans baronlarının ayağına bastı,
neden?
petrol baronları vietnamdan para kazanıyor idi,orduya yakıt satıyorlardı,kennedy vietnamdan orduyu çekecem deyince iş kızıştı,silah baronları orduya helikopter uçak satıyor idi,vietnam biterse bizde biteriz dediler.
abd merkez bankasını devletleştirmek istedi,
ooooo ismini vermeyeyim 200 yıl batmamış bir aile ayağa kalktı
zencilere oy hakkı deyince vayyyyy dedi ırkçılar,
cıa 'ın denetlenmesi için genel kurmay başkanının yardımını istedi,cıa kızdı,
israilin nükleerleşmesine karşı çıktı,,,,israil kızdı,
cıa başkanı allen dulles 'ı kovdu,
berline gitti,ben bir berlinliyim dedi,
kruçef kızdı,avrupa destekçisi oldu kruçef kızdı ,
düşmanlar içerde ve dışarda çoğaldı,ve sonunu derin devlet getirdi,

konu dışına taştım affola....

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@Kudret Kurtcebe
Hocam konu dışına çıkmadınız bilakis tam merkezine nokta atışı yaptınız.
Sizinde dediğiniz gibi
müsadenizle eserinizden alıntı yapıyorum

Savaşın babaları
Yakın puroları
Belki bir Vietnamlı

Savaşın babaları
Yakın puroları
Belkide bir Iraklı..

@mehmetsunu
Mehmet aga sana buradan Erol Taş gülüşü yolluyorum.Haaaaahaahaahaagh :D

Ben tedavimi onlara ve sizlere göre tamamladım ve topluma faideli bir birey olmaya çalışıyorum :)
Kafadarım Salvador Dali'den sana bir salvo gelsin o zaman ;)

Deli olan ben değilim, deliliğini gizlemek için ciddiyet oyunu oynayan şu aklın mantığın
alamayacağı ölçüde sinsi, bönlüğünden bile
habersiz toplum :)

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Zaman ve mekan bağımsız olduğu için ve görüntüler bize ışık hızında ulaştığı için o gezegenlerin 11 yıl önceki halinin yansımasını görebiliriz sadece :D Birde gökyüzünde gördüğünüz yıldızların çoğu aslında binlerce belki de milyonlarca yıl önce aslında ölmüş olan yıldızlardır. Biz sadece onlar daha ölmeden ki hallerini görüyoruz :rolleyes: Mesela o bulunan gezegenlere uydu göndersek ve bu uydu dünyadan gelen radyo frekanslarını yakalıyor olsa 2005 yılındaki radyo programlarını dinleyebiliriz :D

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
Felsefede mümkün deney teorisi vardır ki bana çok mantıklı gelir. Bilim öne sürdüğü bazı gerçekler mümkün deneyim dışındadır ve teoriden ibarettir. Örnek cern'de yapıldığı öne sürülen ilk büyük patlama. Böyle bir patlama olursa yeni bir evren oluşur ;) teknoloji ilerlemeye devan edecek ama biz nasıl varolduğumuzu asla öğrenemeyeceğiz. İlk ne vardı? Bunun cevabı sanırım yok. (Çeşitli din teorileri mevcut ama biliyoruz ki onlarda teoriden ibaret)

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe
Abi olabilir bi bakiyomusun gezegen komple mtb ci hahahaha sana problem olur abi :D

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gidilir aslında sahilden e5 emniyet şeridinden devam edecen gebze izmit sapancadan sonra trafik azalır zaten ondan sonra sora sora gidersin

strava ölçermi acaba bu ışık hızını akşamdan fındık fıstık ceviz pekmez falan yemek lazım ışık hızı yorar biraz

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cezmi özdemir

bence kesin toprakdır, tam mtb 'lik :islik::koptum::komik:

@barış barış

valla esasında o kadar uzağa gitmeye gerek yok 356000 km ötede ay var ,burnumuzun dibinde tam mtb 'lik,

http://topnews.in/usa/files/Moon-surface.jpg

çok ince toz ve kayalıklı arazi,burda yol geçmez :koptum::komik:

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
@Candan Biberci Hangi kitapları, adamların yayınlarını okuyup da beyinleri böyle yakıp kayış kopartıyorsunuz acayip merak ediyorum ya. Hangi muhteşem komplo teorisi yazarları bunlar. Evangelist adamın uzayla işi nedir, yeni gezegen keşfedip oraya yerleşmeyi nakliye kamyonu çağırıp bodruma yerleşmek sanıyorsun heralde, gözünüzü seveyim gidin en azından samanyolu galaksisi, hatta en yakın yıldız ile ilgili, mesafeler ile ilgili, uzay taşımacılığı teorik maliyeleri, yapılmış görevlerin maliyeti ile ilgili bilgi edinin ondan sonra fikir ateşleyin buraya. Aya gidilmedi komedisine girmiyorum bile, girmem de.

Evangelistlerin de Nasa'ya falan bel bütçe bağlayıp yönetimi ele geçirip, gezegen mühendisliğine falan girişecek zeka kapasiteleri yok, daha evrimi kabul etmeyen paralı sığır sürüsünden uzay politikası beklemek de saçmalığın dik alasıdır.

Uzay merakla keşfedilir, keşfedilirken teknoloji geliştirilir, sürekli yeni birşeyler öğrenir, bunu daha sonraki dönemde test eder, gözden geçirir ve kullanırız. Adamlar evrenin, yaşamın, varoluşumuzun kökenlerini araştırıyorlar, evreni anlamaya çalışıyorlar, her yeni öğrendikleri şey onları bir adım ileri götürüyor, maliyetleri aşağı çekiyor, uzay teknolojilerini ve hakimiyet olasılıklarını güçlendiriyor, derin uzay madenciliği için fırsat kolluyorlar. Biz de yok bin ışık yılı uzak, para uzaya saçılıyor diye çamurlamaya devam edelim ezik toplumlar olarak, hiçbirşey yapmayalım. Zaten sayın bakanımız demiş, Nasa da kim, biz onlardan üstünüz diye, bakanımız böyle diyorsa vardır bir bildiği sorgulamanın anlamı yok.

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
eğer dünya dışı varlıklar varsa çok çok zeki olduklarına eminim, çünkü insanlarla muhatap olmuyorlar :D

ekleme ; ışınlanmadan ziyade şu anda nasa eniştenin teorisini kanıtladı ve uzay zamanı bükebilecek araçlar için çalışma yapabiliyorlar kaptan spark :) tayt olmasın ne olur.

@Candan Biberci
@Candan Biberci
ama adamlar kuyruklu yıldıza uzay aracı indirdiler teorik olarak çok mümkün görünüyor. :D

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@BurakS
Uzay bilimleri hakkında bilgi ve araştırma sahibi olmadığımıda nereden çıkarttınız?
Evangelistlerin haricinde deneysel llmayan %100 gerçek olan bilgiler yazdım sanırım onları okumadınız.

Araştırma dediğiniz bize sunulan bir kaç görsel ve bulgu geri kalanı Nasa içerisinde gizli tutuluyor.U.S.A 'nın İnsanlık yararına bir katlkısı olamaz.
Araştırmaları ISS yapsaydı sana bir derece katılabilirdim ama işin ucunda emperyalist sömürücü bir güç olunca kandırmacadan başka bir halt olmuyor..

Son olarak ben Türkiye'deki kastettiğin makam ve mevki sahiplerinin cehalet kafasında değilim.

'Evrimi kabul etmeyen sığır sürüsü' lafınızıda tüm kabul etmeyen insanlar adına size iade ediyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BurakS

evangelizm gerçeği vardır aytunç altındalı youtube 'dan izleyin ,ve ayrıca illüminati
(link)

yalnız kanıt lazım
1-kennedy evangelistmi idi ?
2-nasayı evangelistlermi ele geçirdi.

(link)
(link)

burada anlatılanlara cevap vermeyen nasadır,

1- 10 astronotun ölümü
2- ayda hava yok,abd bayrağı dalgalanıyor,

bill kaysing'in getirdiği eleştirilere cevap veremiyor nasa, yukardaki belgesele cevap verecek bir başka belgesel bulursam koyarım,

(link)

çalışmalar var yeterli değil,uzak gezegenlere uydu göndermek masraflı,

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
youtubeda bazen rastgele bir videonun altındaki yorumlara bir bakarım ki tc-pkk kavgası yapılır, millet birbirine küfreder falan. videoda şarkıcı bir abla popo sallamaktadır, tartışmayla videonun alakası sıfırdır yani.

burada konu nasıl evanjelistlere geldi ki? youtubeda ortalığı karıştıran tiplerden biri foruma mı geldi?

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@trabzonlu ozan
'youtubeda ortalığı karıştıran tiplerden biri
foruma mı geldi?' saçmalamana istinaden;

Kuyruk acın varsa özelden yaz yada yazılanları başından oku.
Ozan atışmasını buradan yapma.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Kendi cehâletini ve bönlüğünü görmeyip başkalarına salça olan tüm cahillere gelsin

ilber-hoca3.jpg

• Beğen
Tepkiler: yaboga

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
@Candan Biberci @Kudret Kurtcebe
yanlış anlamayın da dün baktığımda gezegen, teleskop diye tartışılıyordu işte, bugün baktım sapmış konu, kontrol ettim şimdi sorumun cevabını aldım. kavgaya gerek yok, istediğiniz gibi tartışın

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Candan Biberci

candan dostum ilber hocamı hiçççç kaçırmam ,,

(link)

@trabzonlu ozan

yok canım ne kavgası,bilgiler ortaya dökülür,link verilir,birde bazen bakıyorum you tube'a, dediğiniz doğru yalnış yalnış uyduruk haberler oluyor,aşağıda atılan mesajlar milli felaket ,küfürbaz millet olduk malesef

(link)

yukarda hata yaptım,,yanlış olacak

hatasız kul olmaz (orhan gencebay doğru der )hatayı kabul etmek özveridir

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.