Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni dönem beklentileriniz?

Konu, 'Triathlon' kısmında Fırat Dizman tarafından paylaşıldı.

1. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ilk olarak yarıştığım yarışlarda kendim tarafından tespit edilen sorunları ve çözüm yollarını yazmay çalıştım tabi bunlara ekleyeceklerim çok kısaca kaba taslak olarak yazmaya çalıştım devrik ,eksik ve imla hatalı cümle ve kelimeler için şimdiden özür dilerim bu yazdıklarımı yapılacak seçim sonrası yeni yönetimede yazılı olarak sunacağım ister okuyup fikir alırlar ister kulak arkası ederler ama bu yazdıklarımı genişleterek ve konu ekleyerek sunacağım SİZLERİNDE BU KONUYLA İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM:1-Master:İlk olarak bu işe temel olan ve birçok kişinin bu spora başlamasına neden olan masterler konusu.Hiç bir zaman hak ettikleri saygı duyulmadı.Hem yaş olarak hemde bu spora verdikleri hizmet olarak.Halbuki doğru çalışkan bir master her zaman çevredeki ilgiyi ve dikkati bu spora çekmiştir.En önemli konu bilgi ve tecrübesiyle birçok sporcunun bu spora başlamısının nedenidir.Ama ne yapıldı her zaman onlar şu yarış yarışsın bunda yarışmasın hakemler çok beklemesin k.hakemler ücretlerini saatlik değil günlük almaktadır ve görevi belirtilen zaman içinde gelen sporcuyu beklemetir.Bence masterlerin yarış gözetmeksizin her yarış yarışması gerekir zaten 10 yarıştan fazla yarış yok 2-3 de davetli geri 6-7 yarış kalıyor.Onlar bu yarışların en başta neşesi ,onun dışında yaş gözetmeksizin verdikleri mücadele hem izleyenlere hemde yen başlayan gençlere örnek olmakta.Daha önce dediğim gibi masterlerin geç geldikleri mazeret edilelerek yarışmalarında sorun çıkarılmakta .En azından yarışa başlama saati geriye alınabilir ki buna gerek yok geriye dönük sonuçlara bakarsak en son bitiren büyük sporcusundan en geç bitiren master sporcusu arasında 10-15 dk zaman var yada yok.Unutmayın ki devam eden herkes bir gün master olacak!

2-Baştan yıllık faaliyet programından başlayalım:programın tarih ,ay ve yerleri sporcu merkezli olmalı .Yani sprocu olmalı.Sprocu yerine göre otobüs bileti,kalma yeri,parkur,zaman ve tarihine bağlı olarak şu sıkıntıları yaşamakta.Öncelikli Türkiyede 23 nisan ve 19 mayıs bayramlarını yarışan sporcuların büyük çoğunluğunun öğrenci olduğunu düşünürsek okulları ilen ilgili sorun yaşayabilmektedir bunu dışında yarışın yapılacağı yerde bu özel günlerle ilgili güvenlik ve güzergah sorunlarını yaşanmaktadır bu tarihlerin 1 hafta önce ve sonrasının programa tarih olarak konulmaması konusu incelebmelidir ,daha önce bunlarla ilgili sorunlar yaşanmıştır.Bunlara ek olarak yarışılacak yeri güzergah ve yol durumunun tespit edilmesi veya mevsimin özelliğine göre yapılamayacak yer tespiti.Bu güne kadar parkur ve izleyici açısından sorun yaşanmayan yerler arasında: alanyayı söylemeye gerek yok Marmaris merkez,Kemer çamyuva ,Gelibolu,zeytinli olarak verebiliriz ve bu örnekleri çoğaltabiliriz ama çeşme gibi yerlede tam bir fiyasko siz yarışırken polis yolun özelliğinden dolayı sizi durdurup yolu kesip, açabiliyordu!İzmirde koşu kısmı tam bir labilerent hem tur kısaltmaya musait hemde yürüyenler arasında feyk atmaktan insan konsantre olamıyor.Yrışmacı ile vatandaş içiçe yarışa ilgi güzel ama bu kadar değil.

3-Yarışma saatleri konusu: En önemli maddelerden bir tanesi yarışlar büyük ve master grubu için yaz aylarında ölüm kalım savaşına dönüyor Sıcaklık gölgede 35-40 derece nem% 90-110 nefes almak mümkün değil .Diğer ülkelerdede aynı saatlerde yarış yapılmakta ancak sıcaklık 20-22 derece % 30-40 nemde.Yani yarış saatlerinin sabah erkene alınması Profösyonel olarak yapılamayan bu sporda kısmenkaliteyi arttırabilir. Örn bu kıbrısta bulunduğumuz bir yarışta yapıldı.sabah saat 8 büyük startı.Ve sorun yok.Ama bizde genel alarak söylüyorum hakemlerin yarış saatine bir önceki geceden kalkıp gelmeleri biraz sorun oluyor.Oraya sprocu ,yönetici ,hakem vb herkes yarış için geliyor !tatile değil !bu iş duruma göre sabah 6 kahvaltıyla başlar .mazaret olarak yılız sporcular ilk olarak star aldığından hava ve suyun soğukluğu öne sürülüyor.ozaman çözüm yıldız mesafeleri kısa olduğundan , sabah büyük master –genç –yıldız startı ters verilebşilir.İkinci mazeret ise izleyici kitlesinin Pazar günleri erken izlememesi.İsteyen izler istemeyen izlemez zaten Türk izleyici kitlesinden bir ilgi yok daha çok laf atıp ,köstek olan var .Onlar için sporcular telef ediliyor zaten bu işe meraklı izleyici sabah 8de de gelir yılda bir defa bir ayağına yarış gelecek oda erken diye izlemiyorsa kendi bilir.Triahtlonun şu an izleyiciye karşı bir reklam rantı yok .Bir futbol maçı izleyicisiz olamaz ama ,tirahtlon Türkiyede öyle değil.Bu takdirde sporcuya yarıştan sonra dönüş için dinlenme imkanıda sağlanıyor.Herkes daha oturup dinlenmeden bir yarışın kritiğini yapmadan veya bazıları ödülünü almadan akşamın bir vakti oluyor,herkesin yetişeceği bir işi,öğrencinin okulu olduğu da unutulmamalı.yarışla ilgi yazılarında çok geç çıkıp kulüp ve il müdürlüklerine bildirilmesinde de büyük sıkıntı olmakta .Onun geç gelişi kulüplerin yazım işleri geri bildirimleri ve ona bağlı olarak yarışta tam bir curcuna .Federasyon yarışa bir hafta kala yıllık faaliyet programında yer alan 6 ay önceden belirlenmiş ama son haftaya kadar çeşitli nedenlerle bekletilmiş yazıyı kulüplere katılıp katılmayacaklarını katılacaklarsa kaç kişi ile katılacaklarını soruyor.Bazı kulülerde lütfetmeyip cevap vermiyor.yarış gününe isim vermiş katılacağını beyan etmiş kulüpten önce giderek federasyonun gösterdiği yere aynı pişkinlikle yerleşiyor ve tabi resmi işlerini yerine getiren kulüp rahatlıkla yarışa gidip yer isteğininde kapı duvar işin yoksa akşama kadar yer ara.bu konudada federasyonun kulüplere taviz vermemesi ,bundan sonra yapılacak aynı tür işlerde,konuyla ilgili ciddiyeti arttıracağını düşünmekteyim.

4-Yarışlarda çok tur olması:halen geçilemeyen chip sisteminden dolayı ve içimizdede vicdansız ve ruhsuz sporcuların varlığı hakemin dikkatsizliği gerekli yerlere konulmayan hakemler nedeniyle çok yarışta aynı veya farklı kişilerce eksik tur ve tur kısaltılması yapılmakta.Burada yarışan sporcuların emeği,harcadığı zaman,para vb durumlar hiç olmakta.Bu kişiler tespit edildiğinde de yarıştan sadece diskalifiye edilmekte ve sporcu ve kulübe bir ceza verilmemekte.Halbuki ilgili yönetmeliğe konulacak bir madde ile sporcu belli bir süre yarışlardan men ,kulübü ve sporcunun ödül töreninde ismen teşhir edilmesi ve cüzi bir para cezası bu tür yolları engellemede faydalı olacağı düşüncesindeyim.Ayrıca yarış sonunda çoğu kez genellikle çok tur olduğundan, bisiklette oluyor, yarış turlarının dönüş hakemleri tarafından karşılaştırılmamasıda bu tür davranışların olmasına etken olmakta.Başta dediğim gibi yurt dışında turlar kısaltılarak yarışın belli bir bölgeye çekilerek daha çok izlenmesi hedeflensede ülkemiz buna hazır olmadığı görülmekte uzun ve az turlu yarışlarda
    sahtekarlığın engellenmesini önlemeye yardımcı olacaktır.Çoğu kişi hatırlayacaktır bir enka yarışını onlarca kişi eksik turdan diskalifiye oldu.Nden .Çünkü bu sporcuların çoğu birçok yarışmada bunu hep yapıp yutturuyorlardı.İstanbul teknik üniversitesinin bahçesinde bisiklete binilmişti.;Hakemlik yapan üniversiteli çocukladı.Diyebilirsiniz onlar hakem değildi
    o yüzden kaçırdılar.Hayır öyle güzel bir yerde tur sayıyorlardı ki yaklaşık 200m üzerinde bir yokuşun tam sonundaydılar herkes nereyse yanlarından yürü gibi tek tek geçerken bağıra bağıra numara okuyarak not aldılar.Ama bizimkiler (sporcular yarışa sonunda turların sayıalcağını ve karşılaştırılacağını düşünmediler ve nerdeyse 10 kişiden fazla diskalifiye oldu.

5-Madalya katılım belgesi ve harcırahlar:Son yıllarda ilk üç hariç bir ödüllendirilmenin olmadığı yüzünden katılımda ciddi düşüşler görülmekte bu tabi madalya ve belge değil ,harcırahların ,özerkleştirlen federasyonlara yapılan yardımın azaltılması ve federasyonun sponsor eksikliği nedeniyle olmaktadır.Yanlız Federasyon her kayıt yaptıran kağıt bir belge ve bitiren sporcularıda bitirme madalyası vermekte aciz olamaz olmamalı.Tabi harcırahlar konusunda sporsor sıkıntılar olabilir.Ama zaten denildiği kadar harcırahta verilmemkte.Örn büyük bayanlara 3kişi katılıkende ilk beşe harcırah ayrılmakta30 kişi katılan büyük erkeklerde.Ayrıca büyük erkeklerde karagücü ve denizgücü sporcuları çoğu zaman harcırahlarını kendi kurumlarından peşin aldıkları için ve yasa gereyi bir kişini aynı anda iki ayrı kurumdan harcırah alamayacağından bu harcırahlarda federasyona kalmaktadır.Son yılda kıbrıstan gelip özel bir izinle Türkiye şampiyonalarında yarışan ve ilk beşe giren sporcu veya sporcularad harcırah verilmemektedir bu para federasyondan çıkmmaktadır.tamam parasal sorun vardır.Ancak ilk beşte 2 karagücü -1 denizgücü 1 kıbrıs olduğunu düşçünürsek zaten bir harcırahta ödenmemektedir.Çözüm olarak katılımcı sayısının oranlandığı bir harcırah ödemesi yani 30 kişidede 5 kişiye -3 kişidede beş kişiye harcırah verilmemesi, oran yapılması daha doğru olacaktır.En azından harcırahlarda genel listeden hariç bir liste oluşturulması ve bu listede harcırahtan muaf kişiler çıkarılarak gene ilk beşe ödeme yapılması.böylece federasyonun hesapladığı 5 kişiden fazla kişiye zaten ödeme yapılmamış olacaktır.Mastelerede bir harcırah ödenmemesinin nedenini anlayamamaktayım.Bir sürü triahtlon antrenörlük belgesi olmayan kişiye antrenör harcırahı yada ismi yönetici yerinde yazıyor diye yönetici harcırahi ödeneceğine gerçekten emeği geçen kişelere bunun ödenmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum.

6-Teknik toplantı:Her zaman bir sorun olmaktadır .Hiç bir zaman denildiği yerde olmamıştır.Sporcu hep bir arayış ve koşuşturmaca içindedir.Bunada dikkat edilmesi mutlaka belirtilen saat ve yerde yapılmaya özen gösterilmesi gerekmektedir.En önemlis hep sporcuların kaldığı yere uzak yerler seçilmektedir .

7-Olimpik –sprint yarış ve duahtlonn:Alanya yarışında final yaparak sezon kapandıktan sonra çok uzun bir ara verilerek bazen bir bazen iki yarış duahtlonla başlayarak sezon açılır.Birincisi ara çok uzun şubattan sonra duahtlon yarışlarının sayı ve içeriği arttirilmalı Türkiyede hiç olimpik duahtlon yarışı yapılmadı yalnız.Duahtlonda bir sorun var triahtletler katılmıyor.ya bisiklet yada atletizm alt yapılı sprocular gelmekte buda triahtlona bir fayda sğlamamaktadır.Bunun için Triahtlon yapan sprocuların bu yarışlara çekilmesi gerekmektedir buda bu yarışlarada puan vermek olabilir ,normalde doğru değildir ama denenip görülmesi gerekir .Diğer atlet kökenliler bu yarışlarda ilk sırları alıp yüksek puan alsalar bile diğer yarışlara katılmayacaklarından sorun teşkil etmemektedir.Ama şöyle bir durumda buna engel olmaktadır:Türkiyede bu sporu yapanlar genelde yüzme kökenli olup koşuya ağırlık vermemekte ve koşuyu sevmemektedir buna bağlı olarakta duahtlonları tercih etmemektedirler unutulmaması gerek çok iyi bir yüzücü olmak aşikardır.Ama uluslar arası düzeye bakarsanız.Türk sporcular yüzme altyapı ve tesis yetersizliğine rağmen en çok farkı yüzme değil koşuda yemektedir.Bunların nedenlerinden bir taneside nedeni bilinmez büyük erkek ve bayanlarda sürekli sprint yarış yapılmakta sadece uluslararası yarışlarda olimpik koşmakta ve dolayısıyla sonuç hoş olmamaktadır.Halbuki duahtlon ve ilk yarış sprint traihtlondan sonra belirtilen kategoriler mutlaka her yarışı olimpik koşmalı.Birde yarışların arasındaki zamanların planlamalarında sıkıntı yaşanmaktadır:örn:bazı yarışlar bir hafta arayla bazıları bir buçuk ay arayla yapılmaktadır.Ama Türkiyenin maddi şart ve sprocu sayısı düşünüldüğünde şubatta duahtlonla başlayan bir takvimde en az 3 hafta en çok 4hafta ara ile yarış yapılması sağlıklı gözükmektedir.Kimsenin bu işi profösyonel yapamadığını düşünürsek hem kendini toparlama ,eksiğini tamamlama , maddi imkanlar açsında ,iş durumu veya eğitim durumu nedeniyle bu zaman periyodunun takvim yapılırken değerlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

8-Yarış yapılacak şehir seçimi:bu genelde tahmin ettiğim gibi maddi sıkıntı nedeniyle bu işe talip olan belediyelerce yapılmaktadır.Ama denizi,kalma şartları,ulaşım imkanı ,bisiklet parkuru uygun olamayan yerlerde de sırf yarışı finanse ettiklerinden bu yerlerde yapılmasının doğru olmadığını düşünmekteyim.Çünkü yarış sırasında böyle yerlerde büyük sıkıntı yaşanmakta sağlıksız ve emniyetsiz bir yarış ortamı sunmaktadır.Ayrıca bazı yerlerde parkur saati konusunda sıkıntı olmakta parkur için az bir zaman ayrılarak yarışmaların olimpik yerine sprint veya parkurların kısa tutulmasına neden olmaktadır.Bir yarışta sporcu –hakem-yönetici antrenör-ve aileleri düşünürsek en az 300 kişinin üzerinde bir topluluktan bahsedilmektedir.Bu kitle 2 gün boyunca kalma yerinden lokantaya vb her türlü esnafa bir miktar para bırakıp spor turizmi gereçekleştirmektedir.Yarışma yerlerinde yerel yönetimlerle görüşürken bu konularında hatırlatılmasının faydası olacağı görüşündeyim
    Öncelikle düşünceler benim tabiki hiçbir kişi ve kurumu bağlamamaz Herkesin farklı görşü olabilir.Çok basit sıradan diyebilir.Biz zaten bunları biliyoduk ta diyebilir .Ama ben yazıya dökmeye çalıştım.Bayan arkadaşlarda özür dileyerek:Öz eleştiri yaparsam bekara karı boşamak kolay derim .İşin başında olmadan o öyle bu böyle dünyanın en kolay işi.Adama gelde sen yap derler.Yazımda kimseyi kınamak amaçlı yazmadım. sadece yazdığım şeyler şu an için kısa vadede iyileştirme için .Alt yapı çalışmaları aslında en önemli konu ama:şu an yarışanlarında herşeye rağmen biraz daha kaliteli yarışmayı hakkediyor
    saygılarımla

2. Murat YILMAZER

Murat YILMAZER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Düşüncelerin gerçekten çok güzel,bir çoğumuzun düşüncelerine tercüman olmuşsun diyebiliriz,federasyon bahsettiğin konulardan ders alıp eksikliklerini giderirse herşey daha güzel olacaktır eminim.
    Herkesin iyi bir sezon geçirmesi dileğiyle..!

3. OnurCalp

OnurCalp Kıdemli Üye

Seviye:
    Akılcı bir anlatım olmuş,tebrikler.Umarım birgün bu anlatım gerçek olur.

4. granocyte2

granocyte2 Misafir

Güzel yazmışsın,

Öncelkle bunları yapabilecek bir yönetimin başa geçmesi gerekiyor.
    Önce yönetim değişecek ki bunlar olsun, ama burda bile senin yazdıklarına teşekkür eden destekleyen sayısı ne kadar az, insanlar doğrunun yanında yer almak istemiyorlar.Hayatında 1 kere triatlon yapmış, kendini bir şey sanan aciz insanlar triatlonu kurtaracaklarını zannediyorlar oturdukları yerden.
    Kırkpınar ağası zihniyeti (gerçektir bu ağadır zamanında) triathlonun üzerinden çekilir ve mantıklı birileri triathlonun başına geçerse olacaktır, ben bunun olması için elimden geleni yapıyorum.
    İnşallah şubat sonundada sonuçlarını alıcaz.
    Aksi olursa triathlon Trükiye'de gezme yeme içme ve duathlon federasyonu olarak göreve devam eder...
    Sevgiler

5. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    yeni bir başlık ekliyorum:Yarışta koşulan mesafelerin standart olmayışı:Evet bu branşta kesin mesafe diye birşey olamyabilir belki sonuçta pist yarışı değil ama siz 750 m yüzme yerine 550 veya 1000 yüzerseniz ,1500m yerine 1900m olursa yada koşuda 5000m denilen mesafe 3000m çıkarsa biraz sorun oluyor.genelde bisklette sıkıntı olmuyor.Ama yüzme mesafeleri genelde uzun koşu mesafeleride kısa tutuluyor.Bundan genellikle hakemler değilde yönetimde görevli faal antrenörler etkili oluyor.Genllikle yüzmesi iyi kulup antrenörleri uzun yüzme kısa koşu seçeneğini tercih ederek sıkıntı yaşatıyor.Evet herkes aynı mesafede yarışıyor kimse fazla yada az koşmuyor ama sorun bu değil tabiki .sırf egolarını tatmin uğruna kazanma hırsı içinde bunları yapıyorlar.Örn:bir trabzon yarışı vardki tam fiyasko 750 sprint diye neredeyse gençlere 1300m yüzdürdüler hangisini söyliyeyim genellikle hep böyle arada 2005 marmaris ile 2006-2007 akyakada kısa idi tabi koşularda.Çok yerde uyarıyoruz bir göz var insan metre olmasad 100m uzun yada kısa olduğunu analayabiliyor.birde gözüne bakarak yalan atılıyor.gps le ölçtük diye en son trabzonda gps lerin hata paylarını söyledim ama kime söyledim imam bildiğini okur ve sonuç yukarıda dedğim gibi.Hadi suda ölçmede skıntı varki olmaz,en ilkel yolla 250m lik bir ip sonuç verir.koşu parkurunu ne yapalım adımla ölçseniz yada jog atsanız bile aşağı yukarı zamandan doğru sonucu çıkartırsınz.
    2005 bir eğirdir yarışı vardki hiç bitmeyecek zannetik en iyi bulgar suda 28 çıktı.yarışı en iyi bitiren sonucu şimdi 2.10 üzerindeydi diye hatırlıyorum (hatırlayan varsa yazsın yoksa ben bir ara bakıp yazıcam).
    saygılarımla

6. bandivan

bandivan Üye

Seviye:
    benim nu yıl ilk sezonum olucak....
    lise yıllarında yuzmustum(su an 28 yasındayım), kosmayıda oldum olası sevdim
    fırsat buldukca hep kostum...
    Umarım bu yıl federasyon normalden uzun ya da kısa bir cok yarıs duzenlerde hep birlikte terler ve egleniriz....

7. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Evet Fırat sorunları ve kendi kafasında tasarladığı çözüm önerilerini çok ayrıntılı ve sistemli bir şekilde oturup yazmış eline sağlık.
    Ama bunları kim yapacak? Nasıl bir organizasyonla yapacak? En önemlisi finansmanı nasıl sağlayacak ?
    Federasyon yapacak bu işleri orası tamam, kaç kişiyle yapacak? bütçesi ne kadar? bilen var mı?

8. afg1

afg1 Üye

Seviye:
    Fırat Abi öncelikle düşüncelerine katılıyorum ve de ek olarak şunu dile getireyim:
    Bi kere triathlonda 750 m lik bir yüzme parkurubnun 200 m sinin suyun içinde koşarak geçirilmesine anlam veremiyorum(Gelibolu).Biz bu saçmalığı hakemlere ilettiğimizde hakemler avrupada yarışların bu şekilde sahile çıkılıp tekrar 2. tur atıldığını söylediler ancak şunu bilmiyorlar ki o yarışlarda sahile çıkılyor ancak hemn dönülüp suya tekrar atlanıyor (Hamburg traithlonu vb.).Ancak gelibolu'da biz 1.turdan sonra yaklaşık 100/150 m kadar koştuk ve ole suya atladık.Madem avrupa'dan bir şey örnek aldınız o zaman düzgün uygulayın.

Bir diğer sorun ise yüzme parkurundaki dubaların ebatları.Normal de bu dubaların 1 m civarında yüksekliği ollması gerekirken bizim yarışlarımızda bu dubaların yerine küçüçük variller koymaktalar.Utanmasalar pet şişe koyacaklar.Bu da yüzme parkuru sırasında sporculatın yanlış yöne doğru yüzmelerine sebep olmaktadır.

Umarız bu gibi sorunlar yeni federasyonla düzelir.

9. serhat1923

serhat1923 Üye

Seviye:
    triatlona merak sarmış bir atletizm sevdalısı olarak yazdıklarınızı ilgiyle okuyorum ve bu spor hakkında bilgilerimi artırıyorum. Bir aksilik olmazsa bu yaz en az iki sprint tiriatlona katılacağım.

konuyla ilgisi yok ama henüz özel mesaj gönderme hakkına sahip olmadığım için buradan sormak durumundayım. Kırklarelinin neresindensiniz, yüzme antremanlarınızı nerede yapıyrosunuz?

10. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    furkan çok doğru söylüyorsun sadece geliboluda okadar mesafe koşulmasının nedeni yüzme parkurunu ileri almanın sporcuların hayati tehlikeyle karşı karşıya kalmalarından kaynaklandı.ileride çok kuvvetli ters akıntılar mevcut.hatırlıyorsun 2 yıl önce ilk gelibolu yarışı duahtlona çevrildi güvenlik alan profösyonel dalgıçlar güvenlik garantisi veremedi ve yarış değişti nedeni yani bu kadar uzun koşmamızın nedeni buydu doğrumudur hayır ama can güvenliği en önce .başka yerde yapılırmıydı yapılırdı tabi.dubalar da çok doğru suda onları ararken telef oluyoruz.zor şey değiller ama !!
    saygılarımla

11. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bir ilçesindeyim yüzme işini kışın 60 km uzakta edirne de yapmay çalışıyorum bu yıla kadar haftada 1 kez gidebiliyordum bu yıl 2 gittim ama gene 35 gündür havuz sııtılmadığı için gidemiyorum kısmet artı haftaya wetsuitle başlayacağım su sıcaklığı 5 derece civarı.nisandan sonrada göl ,baraj gölü vs.
    saygılarımla

bunları yapmak bu şartlarda kolay değil yönetimlerde öyle insanlar olmalıkı bu yarış olmuyor denildiği zaman çıkarıp 20-30 milyar verebilmeli.ama şu an biraza erken yarın seçim var yönetim belli olsun yönetimde görev alanları tanıyalım ozaman daha doru konuşabiliriz.yorum yapabiliriz ama yönetimlerde parasız kişile olursa açık söyliyeyim iş zor .çünkü bilenler için söylüyorum herkes bir Süleyman Seba değil.Para olmadan parayı bulmak zor iş bu konuda yani yönetimlerde teknik bilgili 2 kişiye karşı paralı 4 kişi olması gerek.Parası olan kişinin yaptırım güçlü çevreside oluyor.Bazende para yerine ikili ilşkiler kullanılır
    saygılarımla

12. afg1

afg1 Üye

Seviye:
    walla fırat abi katılıyorum ama koskoca gelibolu da başka koy yok mu da yarışı orda yapıyorlar ayrıca bir yıl önce balkan şampiyonası yapıldığında kimse boyle saçma sapan koşulu bir parkur yapamamıştı.Ve de yabancı sporcular yarış yerine yakın bir otelde kalırken bizi milli psorcuları gelibolunun 12 km dışındaki in cin top oynayan bir otele götürmüşlerdi.

13. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    tabiki var alternatif bir koy var halil hocayla bunu konuşturk adamlara bunu söylüyorum ama dinleyen kim diyor Otel olayları zaten hep öyle değilmi?

arkadaşlar hazırladığım bu taslağı konu içeriği ve başlık olarak geliştirmeye çalıştım .İyidir kötüdür ,çok derinlere inemedim ,katıldınız katılmadınız ama sizinde ekliyeceğiniz birşeyler varsa sevinirim.Yarın yazığı federasyon başkanına -asbaşkanına ve genel sekreterine göndereceğim ha ne olur bilemem ama daha önce yolladıklarıma olum cevap aldım küçük de olsa bazı şeylere tepki verdiler yazdıklarımın 10 da 1 olsa kötü olmaz heralde hak istenir verilmez bunların sayısını arttırıp baskı ve sayıyı çoğaltırsak birazda olsa ilerleriz gibi geliyor .Tabi bu arada kimseyi üzmeden -kırmadan-ahlak ve saygı kuralları içerisinde
    saygılarımla

14. serhat1923

serhat1923 Üye

Seviye:
    Benim gibi triatlon sporunu heves eden kişileri teşfik amacıyla yarış sonu bitirme madalyası verirlerse çok memnun olacağım.

Bu konuyuda taslağa eklerseniz sevinirim.

15. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    beşinci maddede var ilginiz için teşekkürler.

arkadaşlar yukarıda yazdığım yazılar geliştirerek ve konu başlığını çoğaltarak fax ile dün yolladım.geri telefonla Aldığım cevap:doğruluğu verene ait olmak üzere:en kısa zamanda tüm kulüplerden temsilciler çağırarak herkesin huzurunda bir toplantı yapılması burada herkesin öneri-görüş-eleştri-sıkıntıları dile getirmelerini isteyecekler ve yeni programın bu doğrultuda hazırlanması planlanacakmış. inşallah ! diyorum.Ben yine görüşüp ferdi sporcularında buna dahil olmasını dile getireceğim eğer cevap alırsam buradan duyuracağım
    saygılarımla