Yeni dağ bisikletlerinin birçok modelinde neden v fren takma yerleri yok?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilkercom valla kumpas ve v-fren ben aslında 2'sindende memnunum aralarında çokda fark görmedim ya fazla, 95 kg bir adamım ben yokuş aşağı beni yükle beraber iyi tutuyor frenlerim.

@Godzilla 26 jant benimde kralım aynen katılıyorum ama ince diye kırılmaz hemen yahu:)bendeki bisiklette çok ince borulara sahip ve geçme kadro krommolibden kadro ama sanırsın alüminyum o derece hafif yıllardır sorunum olmadı koskoca delta bisiklketin geotecleride öyle çat,pat kırılmaz sanmıyorum.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kırık zincir

Geotech kadroların kırılmayacağından en ufak bir şüphem yok hocam, ayrıca yolda v-hidrolik tüm frenkeride test etmek istiyordum.

Yoksa zaten gider şehir-tur-gezi bisikleti alırdım hiç uğraşmadan.

Ama para olacak gidip Carraro CR-T World Tur veya Fuji Touring alacaksın :)

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
carrarodan burda arkadaşımda var. akıcılığı mtb gibi değil diyordu.

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona 850 si var. onda da heybe filan takılı. Tur bisikleti çok yoruyor diyordu. yokuş aşağı akmıyor yokuş yukarı çıkmıyor vs. Lastikleri de toprak yollarda tutunmuyor filan diyordu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilkercom

Hocam bilmiyorum, daha önce duymadım.

Ama şekil olarak 2 bisiklette mükemmel ötesi :)

Biraz önce kağıt kalemi elime alıp bir hesap yaptım arkadaşlar,

Shimano Alivio ağırlıklı bir bisiklet toplasam yaklaşık 1800 TL tutuyor, ve Shimano Deore ağırlıklı sistem bir bisiklet toplasam 2200 TL tutuyor.

Toplamanın zevki başka tabiki ama toplayınca cidden çok pahalıya geliyor.

Şuanda Shimano Deore Setli KRON XC1000"ler 1800 TL, Shimano Acera setli SALCANO ASTRO ise 1250 TL.

Üstelik hidrolik frenleride yanında, toplamak cidden çok emek ve maddiyat içeren bir durummuş. :)