Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Bisikletimin Tekeri Yamalanmış

Konu, 'Salcano' kısmında ismail melih köksal tarafından paylaşıldı.

1. ismail melih köksal

ismail melih köksal Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yakşalık 2 hafta önce aldıgım bisikletin tekeri patladı ve aldığım samsun yetkili bayiine götürdüm. "Abi arka teker patladı yamar yapar mısın?" dedim Tamam ded ve ön şamyeli çıkardığında eskiden yapılmış başka bir yama vardı. Aldığım yer bunu ben yapmadım diyor. Bi arkadaşına falan verdiysen o yapmıştır diyor ama bisikleti kimseye vermedim hatta evin içinde duruyor. Bu arada bisikletçinin yaptığı yamayla eski yama farklıydı. ne yapmam gerekir bu durumda?

Bisikletim 241sv 2 hafta olmadı alalı :S

2. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletiniz aldığınızda üzerinde kullanıldığını gözteren bir çizik , kir vs yoksa dert etmeyin, nakliye sırasında lastik patlamış olabilir ve oradaki elemanda iç lastik yerine yama yapmıştır. bence çok büyük bir dert değil.

Talha Ateş bunu beğendi.
  3. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Değerli kardeşim, Size şunu yazayım, yerli bisiklet firmaları ve bazı uzakdoğu mallarını satan firmalar, parçaları evlere veya kenar mahallelerde bulunan bisiklet tamircilerine toptan gönderip bu parçaları toplatıyorlar. Bu parçalar arasında jant ve teller dağınık vaziyette!

Hatta bu işi bireysel olarak evde yapan işsiz bay-bayan insanlar bile var. Ne yazık ki karşılığında çok az para veriyorlar. Dün yaşadım xxxxxxx marka firmanın pazarlamacısı benim dostum olan bisiklet tamircisine gelip teklif verdi. Her bisiklet için sadece 3 lira!!!!!! Tabiki kovuldu....

İşte evlerde ve bazı küçük atölyelerde servis dışı toplanan bisikletlerde böyle sizinki gibi sorunlar çıkıyor hatta sonradan bu bisikletlerin vites, jant telleri ve frenlerde hemen ayar bozuluyor.

(Mutlaka böyle olmuştur demiyorum.)

4. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşın dediği gibi çizik kırık çıkık yoksa takmana gerek yok, salcano servisleri yürek burkan cinsten biraz, bu tür şeyleri normal karşılamak lazım :) .

5. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Aldığımız 40-50 binliralık bazı arabalar bile tırdan indirilirirken sağa sola sürter boyası kalkar servislerde ne yapar boyar, bize sıfır gibi satar.

Seninki küçük bir olay o yüzden kafanı takma.