Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni bisikletim :)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sema tiryaki tarafından paylaşıldı.

1. sema tiryaki

sema tiryaki Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    erendiz çetiner ve Eser Sevinç bunu beğendi.
  2. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Ne Yalan Söyleyim Çok Şık Duruyor İyi Günlerde Keyifle Pedallarsınız Umarım :D

3. sema tiryaki

sema tiryaki Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    teşekkür ederim :) ama hiç uzun yol yapmadım ve buna hazırlanmam gerekiyo.bana önerileriniz tavsiyeleriniz varsa paylaşın lütfen.ne yapmalıyım şimdi bisikletçi arkadaşlarımın arasına katılamk için :)))

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikeltiniz hayırlı olsun güle güle kullanın.
    En önemli şey devamlı binmektir zaten her geçen gün limitleriniz daha da artacaktır.

5. bülent samsunlu

bülent samsunlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    güle güle kullanın,tekerinize taş değmesin...

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Güzel makina kazasız belasız sürüşler.tabi sonrasında sağlam ekipman kask,matara, vb.bunlarda tam oldumu keyifli ve güzel sürüşler başlar hayatınızda.uzun yol yapmak için ilk önce belirli km deneme sürüşleri yapın zamanla artırın bu km'leri yani atıyorum 50-60 km yapıp en azından hem bisikleti bir deneyin alışın sonrası kendiliğinden gelecekdir zaten hoşçakalın

7. sema tiryaki

sema tiryaki Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    çok teşekkürler güzel dilekleriniz için :) dün bütün gün gezdim zaten :) pazar günü urla etkinliği var oraya katılmayı düşünüyorum işallah yolda kalmam :D bu arada aklıma bişey takıldı öneriler üzerine 28 jant aldım bisikleti ama üstünde sinek gbi kaldım sanki ama rahatım 26 alsaydım dahamı iyiydi yoksa dahamı zorlanırdım, geridemi kalırdım turlarda?

8. Muhammed Talha BERBER

Muhammed Talha BERBER Aktif Üye

Seviye:
    merida candır :) allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın

9. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlısı olsun, izmirde turlarda görüşeceğiz bol bol o zaman....şehir/tur bisikletleri 28 jant oluyor, 26 jantlar ise MTB. Jant ölçüsünden ziyade önemli olan kadro boyudur, kadro boyunu doğru aldıysanız sıkıntı yok.. 26 jant MTB alsaydınız da turlarda geride kalmazdınız çünkü turlarda göreceksiniz birçok 26" MTB kullanıcısı var ama 26" MTB lastikleri ile şuan almış olduğunuz 28" ince lastikli bisiklete göre daha fazla yorulacaktınız. Unutmayın ki her tip bisikletin kendine has artıları ve eksleri vardır, o yüzden bisikletler farklı çeşitlere ayrılmıştır, alsığınız bisikletle asfalt turlarını çok rahat yaparsınız ama arazide zorlanırsınız, 26"MTB alsaydınız arazide çok rahat kullanırdınız ama asfalt turlarında nispeten fazla yorulurdunuz. Eğer doğa turlarına katılmayacaksanız aldığınız bisiklet (tip olarak) sizin için en iyisi bence..

10. sema tiryaki

sema tiryaki Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende daha çok asfalt turlarını düşünerek aldım en olmadı tekerlekleri değiştiririz olur biter dimi :) pazar yeşilay etkinliği var ordan da urla turu var katılmayı düşünüyorum ama foçada olma ihtimalim var ve daha ilk seferim olucağı için altından kalkabilirmiyim bilmiyorum :) vakit buldukça antreman yapıyorum.hatta şimdi yine çıkıcam mavişehir tarafına :)))
    yardımlarınız ve iyi dilekleriniz için tekrar teşekkürler :) bu arada kask,eldiven ve matara eksiğim var karşıyakada uygun fiyatlı nerden alayım çünkü bütçe kısıtlandı artık bisiklete gitti hepsi :d

11. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :) Sema Kardeşim.Bisikletim Merida değil ama Süper Bisiklet!.Seçiminiz doğru.Renk hoş,komponentler (değiştiriciler) fena değil.Hayırlı Olsun!.Güle güle kullanın.Güzel Turlar.

Not:Evet Kask,Eldiven ihmal etmeyin.Unutmayın,kask emniyet kemerinizdir!.

Bisikletimiz için ve uzun Tur'da olması gerekenler.

BİSİKLET için MALZEMELER:
    Yedek iç lastik
    Yama takımı
    Alyan takımı
    Pompa
    Ön far ve arka stop lambası ve yedek pil
    Km saati
    Bisiklet kiliti
    Zincir yağı ve temizleyicisi
    Akort Anahtarı
    Bagaj
    Heybe
    Türk Bayrağı
    Orta boy (sarı renk) çöp poşeti Not:Yağmura karşı kendimizi ve malzemeleri koruma amaçlı.
    Not:
    Bisikletimizin bakımını,yağlamasını,frenini tam olarak yapıp,yaptırıp,Kask ve Eldiven kullanmayı ihmal etmeyelim!.Gece yolculuğu ve yolculuklarda,emniyetimiz için açık renk
    (fosforlu,reflektörlü) elbiseler tercih edelim!.

Hoşça Kalın...

12. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    sema hn. urla git-gel yaklaşık 100km lik bir tur ve ilk turunuz için bana göre fazla, çok yorar sizi, yormaktan ziyade uzunca bir süre kas ağrısı çekersiniz. 100km düzenli biniciler için kısa ama yeni başlayanlar için uzun bir mesafedir. Bence öncelikle kondisyonunuzu arttırın ilk önce. Karşıyakadan başlamak kaydı ile, ilk önce inciraltı yapıp gelin, birkaç gün sonra sahilevleri yapın, yine birkaç gün sonra güzelbahçe yapın, hatta vaktiniz var ise bu turları 2şer 3er kez yapın. Bundan sonra Urla gibi bir tur yapmanız daha uygun olacaktır. Baştan çok zorlamayın kendinizi.
    Bisiklet malzemelerini Karşıyaka'da seda bisiklette bulabilirsiniz. Tekrar hayırlısı olsun.

13. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok hoş duruyor sanırım amortisörlü sele borusu var konforu unutmamışlar yakışıklı bir tur bisikleti hayırlı olsun :)

14. sema tiryaki

sema tiryaki Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kask,eldiven,matara,iç lastik hepsini tamamladım geriside yavaş yavaş artık ışıklandırmalarım zaten var :) şimdi tek eksiğim yanıma bir kaç kişi ve uzun bi tur çokta uzun diil tabi :)
    tekrar teşekkür ederim güzel yorumlarınız için arkadaşlar...

15. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    daha önceden bisiklet merakınız varmıydı yoksa yenimi başladınız ?

16. sema tiryaki

sema tiryaki Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    çocukluğumdan beri hep bisikletim olmuştur bu 3. bisikletim bu yaşıma kadar.ama hep çarşı pazar amaçlı yada sahilde kısa turlar yapmak için alınan bisikletlerdi.
    ilk defa uzun yol ve gezilere merak sararak aldım bu bisikleti :) önceden beri severim yani ama bu sefer daha değişik :) bugün en uzun yolumu yaptım ilk defa asfaltta arabaların arasında sürdüm hem zevkliydi hemde biraz korktum arabalardan :D