Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisikletim ve ilk sorunum :)

Konu, 'Salcano' kısmında hayatgezi tarafından paylaşıldı.

1. hayatgezi

hayatgezi hayatgezi.com

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşalar daha önce forumda 3 konu açmıştım, city fun 60 mı sportive 224 mü derken sonuç itibari ile salcano city sport 40 almaya karar verdim, fikirlerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Dün evemagaza sitesinden saat 13 de sipariş verdim bugün öğlen 13 olmadan ürün kapıma gelmişti. Benim şansıma sanırım :) Bunu neden yazıyorum, siteden memnun kaldığımı belirtmek, alacak arkadaşlara tavsiye etmek için yazdım.

Neyse kargoyu bisikletçiye götürdüm kurulumunu yaptı, ayak üstü orada bindim. Ön vitesi 1 de iken arka 1-2-3 şeklinde kullandım 1-2 dakika ama 4-5-6 ya ve ya diğer viteslere geçmeden tamam dedim. Akşam 5 dk kullanayım dedim ama fark ettim ki sol koldaki 1-2-3 ön vites yani pedalların olduğu yerdeki vites; 2'ye geçmiyor. Ters çevirdim denedim gene olmuyor sadece 1 defa geçti onun dışında hiç geçmedi. yani pedalların olduğu yerde ki vites 2'ye geçmiyor, sürtünmeye benzer ses çıkartıyor. bilmediğimden ve zorlamak istemediğimden 3. vitese geçip geçmediğini denemedim. Bisikletçide kapanmıştı, yarına kaldı. Fakat kafama takıldı, önemli bir sorunmudur bu? Kolay halledilebilir birşey mi yoksa bisikleti kargoyla gönderecek kadar ciddi bir sorun mu merak ettim?

2. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hiç ciddi değil, aslında bakılırsa problem bile değil :) Ayar yapmayı öğrenin derim, bisikletçiye gitmekten bıktıracak kadar çok yaşayacaksınız muhtemelen

T. Yıldırım bunu beğendi.
  3. lealtad

lealtad Onursal Üye

Adı:
    Hüseyin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Görmeden bişey söylemek zor elbette. Lakin büyük ihtimal çok ufak bişeyden kaynaklıdır ve halledilir. Resim yada video ekleyerek daha net sonuç alabilirsin buradan bence

4. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikleti tekrar göndercek kadar sorun deil tahminimce siz yapamassınız :)bisikletciye götürün iki dk halleder

5. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çok kolay ayar yaptırın daha iyisi forumdan veya youtube dan yapmayı öğrenin sorun çözülür

6. hayatgezi

hayatgezi hayatgezi.com

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar, bir nebze olsun içimi rahatlattınız. şöyle bir link buldum

Fotoğraflı Ön Vites Ayarı - BisikletForum

Okuduğum kadarı ile "H vidasının gevşetilmesi" öneriliyor. yanlış anlamadıysam eğer.. ben gene de yarın götüreyim bakayım nasıl yaptıklarına :)

7. hayatgezi

hayatgezi hayatgezi.com

Adı:
    Caner
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    H ve L vidalarını biraz kurcalayarak sorunu çözdüm bisikletçiye gitmeye gerek kalmadı. Zaten bisikletçi bana gıcık gittiği için, ilk kurulumda ayaralamadı arka frenide janta yapışık bırakmıştı, benimde dalgınlığıma geldi. Bugün kendim kurcaladım hallettim güzel oldu. Gıcık adama gidip konuşmaya gerek kalmadı.

lealtad bunu beğendi.