Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisikletim Sedona 300 Sport ve aksilikler

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Emre Karaca tarafından paylaşıldı.

1. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar yeni bisikletime sonunda kavuşabildim. Uzun arayışlar sonunda arkadaşım ve ben birer tane şehir ve gezi tipi Sedona 300 Sport modelini Beşiktaş Bike&Outdoor mağazasından saltın almış bulunmaktayız. Aldığımız gibi Beşiktaş-Ortaköy arası deneme sürüşüne çıktık bisikletler öncelikle yağ gibi akıyor gerçekten çok memnunum. Ancak şanssızlık mıdır, nazar mıdır yoksa sakınan göze çöp batar durumu mudur bilemediğim bir şekilde ilk günden bisikletimin 4. km'de arka lastiğinin patlaması(iç lastiğin patlaması) ve sonrasında gelişen aksilikleri sizlerle paylaşmak istedim.
    Öncelikle 1 aydır heveslendiğim bisiklete kavuşmanın ve ilk günden böyle birşeyle karşılaşmanın siniri, moral bozukluğu insanı gerçekten tuhaf duygularla karşılaştırıyor. Barbaros bulvarından tırmanarak Mecidiyeköy'e ulaşmayı hedeflerken Beşiktaş meydanda lastiğimin patlamasıyla (arkadaşımın bisikletin de hiç bir problem yok) elimizle çıkarmaya başladık. Ancak bir süre sonra frenlerin lastiği sıkıştırmasından sebep arka lastik kilitlendi. Saat 20.15 sıralarında mağazanın da kapanması sebebiyle telefona sarılarak babamdan yardım istedim ve araçla gelerek bisikleti arka bagaja yüklemek zorunda kaldım.
    Ertesi gün saat 08.00'de tekrar bisiklet bagajda mağazanın yolunu tuttuk mağazanın açılış saatini 09.00 bildiğim için 08.30 gibi oradaydık tabi babam beni bıraktığı gibi işinin yolunu tuttu. Mağaza kapısında açılış saatini 10.00 görmemle başımdan aşağı karasular indi. 1-1,5 saat beklemenin ardından mağazaya giriş yapabildim. 4 km'de sıfır bisikletin 20 TL karşılığında iç lastiğin değiştirilmesiyle evime sağlıklı bir şekilde dönebildim. Ancak bisikletin bagajda taşınması sebebiyle alimunyum kadrosunda çizikler meydana geldiğini fark ederek 2. günden moralim yine alt üst oldu. Mağazada çalışan arkadaştan bu çiziklerin gri mat ojeyle giderilebileceği bilgisini aldım ancak sizlere de danışmak istedim ve fotoğraflarını paylaşarak sizlerinde görmesini istedim. Sizlerin de daha önce başınıza geldiyse çiziklerle alakalı çözümünüz ne oldu? Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. Fatih T.

Fatih T. Deli Hinar

Seviye:
    Güle güle kullan kardeşim. Nazar değmiş sana. Ben olsam hiçbişey yapmazdım. Unutursun gider. Dikkatli kullan, kaskın kafanda olsun gerisini hiç takma. Erkenden olması can sıkıcı ama bisiklet görevini layıkıyla yaptığında geçip gidiyo bu tarz takıntılar. İlk haftasında aldığım telefonumun camında çatlak oluşmuştu. Aynı o hisler oluştu bende bu anlatımın. Ama sonradan alıştım, hâlâ aynı telefonumu kullanıyorum. Hatta kaç defa 35-40 km hızla giderken bisikletten inip peşime gelmeye çalıştı :). Kısacası bi önerim yok, güle güle ve sağlıklı kullan. Zaman geçtikçe boya için bişey yapmazsan ne dediğimi anlayacaksın...

Haluk Eke ve Emre Karaca bunu beğendi.
  3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun aksilikler gerçekten sıkıcı olmuş... Boya konusuna gelince aynı durum benim de başıma geldi.
    Geçen sene MTB vardı bende yere düştü üst borudaki boya çıkmıştı siyahtı renk boyası çıkan yere siyah oje sürdüm direkt 20 cm yakından bakılmadığı taktirde hiç belli olmuyor.

Berke ve Emre Karaca bunu beğendi.
  4. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun önce.Her zaman bisiklet bizi değil arada bizde bisikleti taşırız elimizde,bu canını sıkmasın.Çizik olayını kafana takma bisiklet bu çizilecek elbette.Sana bir şey olmasın gerisi boş.

Haluk Eke ve Emre Karaca bunu beğendi.
  5. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Allah kazasız, belasız kullanmanızı nasip etsin.

Emre Karaca bunu beğendi.
  6. Caner O.

Caner O. Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hayırlı olsun çok güzel bir bisiklet almışsın, lastik bir şekilde patlar sadece ilk güne denk gelmesi canını sıkmış, çizikler de bu güzel bisikletin nazarlığı olsun hiç dert etme derim. Ama çok gözüme batıyor diyorsan bir tabelacıya uğrayıp aynı renk folyoyu temin edebilirsin. Hatta 3-5 lira fazla verip plotterdan "sedona" logosunun harf içlerini aynı ölçüde kestirirsen orayı kapattığın belli bile olmaz.

7. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dileklerin, verdiğin bilgiler, telefon örneği için çok teşekkürler kardeşim. Yolun başındayken çiziğin giderilmesiyle alakalı kolay bir çözümü olursa onu deneyeceğim olmadı dediğin gibi o da benim nazarlığım olsun diyerek yoluma devam edeceğim :)
    Çok teşekkürler Berke. Gerçekten bugün 3. gün oldu akşam yatıyorum kafamda bisiklet sabah kalkıyorum kafamda bisiklet. Mağazada ki arkadaşın tavsiyesi gibi sizin de oje tavsiyeniz aklımda olacak. Tekrardan teşekkürler.

Berke bunu beğendi.
  8. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Haklısınız Ozan Bey ilk günlerden bu tür aksilikler canımı sıkıyor ama dediğiniz gibi can herşeyden değerli. Hepimize kazasız belasız sürüşler inşallah. Çok teşekkürler.
    Amin kardeşim hepimiz için inşallah çok teşekkürler.
    Aynen öyle oldun Caner, ilk günü olması nedeniyle karşılaştığım aksilikler canımı fazlasıyla sıktı. Önerilerin için çok teşekkürler.

9. ouzoo

ouzoo Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun yeni bisikletin. Küçük bi aksilik olmuş ve ilk gün olması can sıkmış olsa da yılmak yok yola devam :)
    Hızlı yama'lar var. Her zaman taşırım yanımda. Lastik patlaması şans işi biraz da. Benim en son belki 10000 km önce patlamıştır hatırlamıyorum bile. Ama hızlı yama, plastik lastik sökme aparatı ve pompanı yanında taşımanı tavsiye ederim. Her yerde, her an bisikletçi bulamazsın. Kazasız belasız keyifli sürüşler..

Hayırlı olsun yeni bisikletin. Küçük bi aksilik olmuş ve ilk gün olması can sıkmış olsa da yılmak yok yola devam :)
    Hızlı yama'lar var. Her zaman taşırım yanımda. Lastik patlaması şans işi biraz da. Benim en son belki 10000 km önce patlamıştır hatırlamıyorum bile. Ama hızlı yama, plastik lastik sökme aparatı ve pompanı yanında taşımanı tavsiye ederim. Her yerde, her an bisikletçi bulamazsın. Kazasız belasız keyifli sürüşler..

Emre Karaca ve Fatih T. bunu beğendi.
  10. Samet K.

Samet K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben bisikleti aldiktan 2 saat sonra takla atmistim sirtim yara bere icindeydi haline sukret derim.

11. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Haklısınız bisikletleri birlikte aldığımız arkadaşımın benden sonra yaklaşık 20 km yol yapmasına rağmen sağ salim evine ulaşabildi demek ki dediğiniz gibi şanssızlık beni buldu. Tabii ki yılmak yok onunla bol sıfırlı kilometreler yapacağız inşallah :) Yama, lastik pompası gibi ilk yardım malzemelerini daha sonra alıp taşımayı düşünüyordum ama ilk gün dolayısıyla böyle bir şey yaşayacağım aklımın ucundan geçmiyordu. Çok teşekkürler vakit ayırdığınız için yazınız için.

ouzoo bunu beğendi.
  12. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun Samet sizin de ilk günden böyle bir durumla karşılaşmanız zor ve üzücü bir durum gerçekten herşeyden önce sağlık. Allah hepimizi kazadan, beladan korusun.

13. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    İlk önce hayırlı olsun:) sonra geçmiş olsun :( şu bisikletin ilk çizikleri insanın içini nasıl yer çok iyi bilirim :)

14. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Katılıyorum Sezer kardeşim :) Çok teşekkürler iyi dileklerin için.

15. Veliuyar

Veliuyar Kıdemli Üye

Adı:
    Veli Uyar
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı olsun, ben de Scott'ın şehir tur bisikletini kullanıyorum 2 yıldır. Ilk alırken hangi tür bisiklet alayım derken çok kıvranmıştım ama verdiğim karardan hala çok memnunum. Şehir tur bisikleti optimumdur, çok iyi kara verdiğinizi kullandıkça anlarsınız.
    Ancak bisikletin resimlerinden gördüğüm kadarıyla sele altı çantası taşımıyorsunuz ki içinde yama seti ve lastik çıkarma aparatı ve hatta yedek iç lastik taşınabilir( en azından ben öyle yapıyorum), tavsiye ederim. Emniyetli pedallamalar!!!

Emre Karaca ve Oguz_ bunu beğendi.
  16. ilker Coşkun

ilker Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Öncelikle hayırlı ve geçmiş olsun. Çizikler konusunda bu işten anlayan biri olarak çok titiz bir şekilde çalışmak istiyorsanız kürdan ve oje yardımıyla kücük dokunuşlarla bu işi halledebilirsiniz. Ama hiçbir zaman sıfırı gibi olmaz maalesef :(

iowa detailing

17. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok teşekkürler Veli Bey. Bende yeni olmama rağmen şehir tur bisikleti konusunda düşüncelerinze katılıyorum tabii zamanla sizler sayesinde daha da bilgi sahibi olacağım inşallah. Sele altı çantasını şimdiden araştırmaya başladım içine sığdırılabilir pompa, iç lastik ve lastik çıkarma aparatı konusunda aslında tavsiyelerinizi alabilirsem memnun olurum :)
    Teşekkür ederim çok sağolun İlker Bey. Çizikleri kesinlikle üstüne titreyerek ojeyle kapatmaya çalışacağım ama kürdanın ne gibi yardımı dokunabilir bilgilendirirseniz çok sevinirim.

18. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

19. Emre Karaca

Emre Karaca Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok teşekkürler Ömer :)

20. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Emre Merhaba :) Muratoglu bisikleti sen sormustun sanırım..Benim evime yakın Eskişehir Vişnelik mah.. Vişnelik duragı yanı..
    Bisikletteki En ufak cizige bile duyarlı bir insan olarak üzüldüm..Bende cok titizim bu konuda..En ufak cizik kaza vs morelim bozulur..Sana önerim Oje vs degil..Bak Bu Sticker varya ıslandıgında cıkmayan hani..onların boyle resimli vs degilde ''Shimano yazar gibi yazılı bisikletin o sedona yazısını dolduracak sekilde imaj vermek icin '' o tür bişey bul kücük bi şekilde yapıstır..Veya orayı kapatıcak sekilde güzel şekilli bisiklete uyar sticker yapıstır..Hem oje olmaz hem orjınal durur..Forever Orjinallik :) benim sahsi tavsiyemdir.

EDİT:Adren soran talha mıs kardesım sen degilmissin onu dikkate alma ;)