Yeni Bisikletim Bianchi TDL 1300

Murat D.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Canyon
Merhaba arkadaşlar. 2011 yılında bisiklete heveslenmiştim. Bütçem yetmediği için Bianchi speed almıştım lakin beni bisikletten soğuttu. Ağırlığı ve özellikle selesinde çıkardığı sorunlar nedeni ile sıkıntı yaşadım. Her gün zeytinburnu mecidiyeköy arası işe gidip geldim ve 2 hafta sonunda pes ettim. koydum balkona paslandıkça paslandı.
Bir ay önce yaptırmak istedim artık yolum daha kısaydı. Zeytinburnu merter. Çıkan masraf neredeyse aldığım para idi. Bilinçsiz olarak almanın sonucu olmuştu. Bu forumu araştırarak yeni bisiklet almaya karar verdim. Marka önemli değildi. Sadece isteklerime uygun olması önemliydi.
Şık görünüm, sağlamlık ve konfor.
Mtb lerde genelde konfor olmaz ama neyapayım yol bisikleti pek sevmiyorum.
Sonunda Bütçemi ayarladım ve üst düzey bir bisiklet almaya karar verdim.
980 tl ye daha iyi markalara olduğunu söyleyenler oldu ama neticede içime sineni almam gerekiyordu. Bisikleti sevmek gerek önce.
Aldıktan 2 hafta sonra kendime söylediğim şey daha önce bisiklete binmemişim demekti.
İşe gidip gelmek için aldığım bisikletten inmez oldum. 3 haftada toplamda 400 km yol yaptım.
Eski ve yeni biskletimden fotoğraflar.
(link)
Buda yeni biskletimden birkaç kare
https://www.bisikletforum.com/a/img14/977/img0165py.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img4/2216/20130330190828.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img255/5526/20130323154415.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img560/2166/img0164ni.jpg

Scudo

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun kazasız sürüşler.Yeni aldığınız bisikletdeki selenin aynısı bende var kot pantolon ile binince sele kararacaktır ve seledeki Bianchi yazısı çıkacaktır.

Tepki
25
Bisikletin hayırlı olsun bol pedallamalar. Tabi senin düşüncen ama genelde MTB daha konforlu olur yol bisikletleri konforlu olmaz :)

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
hayırlı olsun iyi pedallamalar

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun :) Bende de beyazı var kot pantolondan mavi oldu sele ayrıca çok rahatsız en yakın zamanda değiştireceğim. Bianchi TDL 1200 kullanıyorum bende ufak detaylar dışında 1200 ile 1300 aynı. Ben mekanik frenleri orta seviye m505 fren kollu brm446 kaliperli takımla değiştirdim 10 numara oldu. Sanırım orta seviye bir bisiklet alıp üstünde değişiklik yapmak daha iyi oluyor. 1200 ün ağırlığı 13.5 kg kadardı 1300 de aynıdır sanırım sizi rahat taşır memnun eder :) Güle güle kullanın :)

Murat D.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Canyon
aslında 1200 almak ıcın gıtmıstım. lakin mekanık fren oldugunu orada ogrendım. renkı cok ılgımı cekmıstı. evet pek bır fark yok arasında. gorunus ve fren harıcınde. sele konusunda aslında alısınca cok rahat. kılolu oldugumu dusununce 110 kg ın kalcama uyguladıgı baskı rahatsız etmelı aslında ama 1. haftadan sonra alıstım. su an cok memnunum sadece on jantlarda bır gevseklık var ses cıkarıyor. akord gereklı onu yaptıracagım. 103 kg oldum. hafta ıcı gunde 12 km. cumartesı pazar toplamda en az 80 km yapmaya calısıyorum. yagmur camur demeden bır fııl kullanıyorum su an.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Burak ÖZBEK

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Colnago
İyi bisiklete binmek sürüş zevkini arttırıyor ve bu güzel spora insanı daha da bağlıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız pedallar dilerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet çok güzel hayırlı olsun ama aynakollar siyah olsa daha iyi dururdu bence :)

Tepki
7
Bisiklet
Sedona
hayırlı olsun kardeşim en güzel olan imkanlarının el verdiği şeylere sahip olmandır kazasız bol pedallar belki birgün beraber turlarız bana yakınsın sanıyorum zeytinburnunda

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
@Abdülsamed AKBULUT

Kardeşim varya bende benim tdl 1200 ü aldığımdan beri onu düşünüyorum krom ve parlayan parçalardan nefret ederim aynakollar sürekli gözüme batıyor bisikletin ayna kollarını değiştirmek isterdim ama para harcamak istemiyorum zaten frenler pahalıya patladı :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Eray Geçay
Evet sizin bisikletinde o durumunu biliyorum göze takılıp durur :) neyse paranız olduğunda onuda değişirsiniz olur biter :)

Murat D.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Canyon
Evet sıyah olsa daha ıyı olabılırmıs gozumde canlandırdım:) aslında lastıklerı 1,75 yapmak ısıtoyrum ama karar veremedım performansda bır artıs olacakmı. ruzgara karsı surunce hepsı aynı gıbı gelıyor bana:) bu sekılde 1 2 sene gıtsın kondısyonum artstın. ınsallah cok ıyı donanımlı bır carbon bısıklet alacagım daha sonra. aslında en basta yapacaktım onu ama daha profosyonel olmam gereklı once. Bakalım su an ıcın 5.000 € gozden cıkardım. zaman ne gosterır bılemem. Almanyada akraba var onla yollatacagım alacagım zaman.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
oooooooooo benim eski bianchi speed :p
bak o renk çok zor bulunuyor ama :D
birde 17 kilo olunca antayanın sıcağında inan bana pek çekilmiyor.denize gitmek için aldım 600 metre git 600 metre gel sadece.
ilk ay inan bana 6 7 yıldır sürmediğim için Mercedes ti.sigma saat taktırdım 51 kilometre hıza ulaştım:p speed le heralde bu hızı aşan olmaz o yüzden rekor bendedir hala..
bu arada 280 liraya almıştım.
hayırlı uğurlu olsun TDL

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
güle güle kullanın gerçekten güzel bisiklet...volla eskinin de değerini bilin benim bisikletim çalındı şuanda hayatım kararmış gibi... :(

Murat D.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Canyon
@burak özgüng

Speed bıtırdı benı ya. Durmadan sorun cıkaran bır bısıklet olamaz. Yok pedalı yok zıncırı sele zaten olay oldu. Sınırden yagmur altında curumeye terk ettım :). hayırlısı ıle tdl bır sure gıtsın 2 3 sene bınersek ne ala. Su an ıcın memnunum bır sıkıntım yok. Akord ayarını saymazsak tabı :) durmadan on tarafdan cıt cıt ses gelıyor sınır bozucu olabılıyor. Prese yollamak gerek dedı bısıkletcı ıns bos bır vakıtte yaptıracagım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bianchi tdl 1200-1300 nekadar sahibi varsa bende alcam inş bisikletten memnunmusunuz kullanımı nasıl acaba ?

berk41

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Whistle
hayırlı olsun, 27 vites mi acaba ?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim