Yeni bisikletçinin alması gerekenler nelerdir?

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
abi sana şunu söyleyeyim ben geçen gün bir hesapladım(giysiler hariç) sadece tur ekipmanları(çadır , uyku tulumu , tur çantası vs.) en ucuzlarından alırsanız 1000YTL'yi buluyor.Eeeee bisiklette 1000YTl 'lik birşey alıırsanız etti 2000YTL .Bu bisiklet sporu ne kadar pahalıymış arkadaş.Ama bir kere alacaksın.Hem değer çok zevkli bir spor

Scudo

poibra

Üye
Tepki
19
Aslında bir güzel yanıda bu , sürekli yeni birşeyler aldıkça insanın hevesi hiç sönmüyor :) Modifiye ediyoruz bir nevi.

biyani

Aktif Üye
Tepki
71
merhaba
Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.Aldıklarımı yazıyorum benim durumumda olan arkadaşlara belki bi yardımı olur.Ben aradığım sorulara cevap buldum hatta temel olarak almam gerekenlerin bir çoğunu aldımda moderatör arkadaşlar isterlerse konuyu kilitleye bilirler.
Şu an itibari ile aldıklarım
1..Eldiven sedona marka 10 ytl
2.Yama takımı 4 ytl
3.Yedek iç lastik 5 ytl(markasız)
4.Suluk kafesi Amoeba 5 ytl
5.Lastik levye tanesi 1,5 ytl(2 tane)
6.Assize 508 km saati 10 ytl
7.Kilit 5 ytl
8.Arka flaşör 4 ytl
9.Pompa 15 ytl (dereceli)
10.Alyen PRO Mını Tool Compact 25 ytl

Kalanlar
1.Kask yaklaşık 25 ytl en kısa zamanda
2.Suluk 7,5 ytl en kısa zamanda
3.Bulabilirsem ucuza bir forma öngördüğüm bütce 30 ytl(bulduğuma alabilirim)
4.Bir dahaki bahara alabilirim pedli tayt öngördüğüm bütce 40 ytl
5.Bir dahaki bahara alabilirim bagaj öngördüğüm bütce 35 ytl

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Merhabalar,

Sormak istediğim yeni aldığım bisiklet için almam gereken ne var, akla ilk kask geliyor, geçen gün küçük bir alyan takımı aldım. Şimdi de zincir yağı alma arefesindeyim. Sizce gerekli mi? bisikleti en fazla hafta bir kullanacağım, kurulum sırasında yağlama yapılır mı yoksa, bu alacağım yağ pek de işime yaramayacak mı?

kemken

Aktif Üye
Tepki
62
ilk akla gelen pompa ve yama seti almanı tavsiye ederim

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@kemken Pompayı hediye ettiler çok iyi bir şey değil ama idare eder, yama setini sanırım patlasa da lastik ben yapamam gibi geliyor böyle işlerden çok anlamam...:)

Peki zincir yağı çok işime yarar mı sizce yeni bisiklet için...

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Zincir yağı bence öncelikli değil; ilk önce pompa ve yama seti ya da yedek iç lastik şart. Yapamam diye bir şey yok, basit, zorda kalırsan öyle bir yaparsın ki.. :)

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Patlak önleyici köpük var sıkıyorsun hava basıyorsun seni tamirciye kadar götürür.Almanı tavsiye ederim.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Lastikler zaten güven vermiyor da, herkes lastikle ilgili söylemiş, patlamaya dirençli kalite lastikler kolay patlar mı acaba ilerde para biriktirip bunlardan almak daha mantıklı...

Şimdi bir zincir yağı ayırtmıştım, ithal kaliteli bir şey 20 tl iptal mi etsem kimse yağ lazım olur demiyor...:)

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
yağmurda ve çamurda çok kullanmayacaksanız yağ pekte lazım değil...

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Kask, Buff, Gözlük, [ Kış için (Kar maskesi, kışlık eldiven, thermal alt üst içlik) ] Bisiklet formaları olabilir uzun ve kısa kollu arka cepler kullanışlıdır. Kısa parmaklı eldiven. Çamurluk, Gece için ön ve arka far. Sele altı çanta kullanışlıdır. Paça bandı. bisiklet gövdesi için kadro koruyucu ( zincir altındaki bar ve amatisör için) Pompa, suluk. zincir temizleme aletleri var. Zincir yağı, yarım pet şişe mazot. Alyan takımı. Yama seti.

Aklıma şimdilik gelenler bu kadar !

• Beğen
Tepkiler: caner1405

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Sen herseyi bIrak en lazım olan şeyler tama takımı pompa yedek lastik kask gerisi ikinci planda benim gözümde

• Beğen
Tepkiler: caner1405

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
bisikleti aldığında sana zaten ayarlarını yapmadan yağlamadan teslim etmemeleri gerekir. Fakat kargoyla falan geldiğinde kurulumunu kendin yapacaksan o başka olabilir.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@caner1405 Yok hocam, kurulumu servisi yapacak...

Alacağım yağ kaliteli bir bisiklet yağı, dandik bir şey süreceğine bunu sürse diyorum, gideceğim yer biraz acayip bir yere benziyor da...:)

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
20 TL birşeymiş zaten al gitsin gönlüne göre olsun... hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: massaget

reddflag

Üye
Tepki
27
İsim
Burak Albayrak
Bisiklet
Carraro
Alyan takımı alacaktım ama, 20lik alyan da var 6lık alyan da... Alyan takımı hangi amaçlarla kullanılıyor ? bisikleti ve tekerleri sökmek için, zincir tamirinde falan mı ? Neye göre almam gerek bu alyan takımını yardımcı olabilir misiniz ?

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@reddflag
Fren sisteminde, vites-çekiş sisteminde, gidon ayarlamada vs. Kullanıldığını biliyorum. Fakat kimi zaman çok ince bir alyan kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden 10-13'lük bir set alsanız mutlaka başka zamanlarda da ihtiyacınızı karşılayacaktır diye umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: reddflag

reddflag

Üye
Tepki
27
İsim
Burak Albayrak
Bisiklet
Carraro
Paraya kıyıp alalım o zaman, illaki lazım olur. Teşekkürler @alifurkan390 . Peki çakıya ihtiyaç oluyor mu herhangi bisiklet problemlerinde ?