Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında scream28 tarafından paylaşıldı.

1. scream28

scream28 Yeni Üye

Arkadaşlar öncelikle foruma daha yeni kayıt oldum güzel günler geçirmek dilegiyle.173 boy 61 kiloyum sıfır bisiklet almayı düşünüyorum düşündügüm bisiklet ön ve arka disk fren vites şekli eski shimano parmakla geçirilenlerden tam adını bilmiyorum:)satıcılarda gördügüm tüm bisikletlerde koldan çevirmeli onlardan istemiyorum. 21 vites önemli olan benim için hız ve dayanıklılık birde bisikletin hafif yada agır olmasının ne gibi avantaj ve dejavantajları var bunların amacı ney??önerceginiz bisikletleri bekliyorum arkadaşlar.özellikle jantlarda saglam olmalı akord ayarı kolay kolay bozulmasın birde genelde asfalt yolda kullanmak için ama birde köye götürürsem orası çok fena yolları hep taş ve kayadan olusuo yollar yani deniz kenarındaki irice taşlar olurya o sekil yada kısa anlatım aşırı bozuk.

2. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    öncelikle ne kadar bütçeniz,var onu bilsek daha yardımcı olabiliriz.ön-arka mekanik disk düşünüyorsanız 300 ytlye salcano insomnia var,ön amortisör falan.ancak mekanik disk sadece ağırlık ve sorundur.sanmayın ki hafif bisikletler dayanıksızdır,aksine belki daha iyidir.jantların sağlamlığı için de çift kat olması önemlidir.siz bütçenizi belirtin biz yardımcı olalım:)

3. airbus92

airbus92 Yeni Üye

Seviye:
    bende böyle bir şey istiyorum + 550 ytl bütçem var......Yardımlarınızı bekliyorum bianchi orion ds düşünmüştüm ama genede siz yorum yapın başka bisikletler önerirsseniz çok sevinirim........

4. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    O fiyata Sedona Borla iyi bir seçim olur. :in:

5. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Ağır bisikletler rampada aşırı zorlar.Hafif bisikletler ise tam tersi.Bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz.

6. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    bence 711 al arkadaşım 550 ytl çöpe gitmesin,aksine değer kazansın;)
    hayır,koray.borlanın fiyatı 410 ytlye kadar düştü.550 ytlye 711 alınır sanırım:)

7. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    kron xc 1000, sedona 711v, geotech ascent, corratec x vert taal, amoeba hussar 600 ytl civarı bisikletler.

8. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kron xc 1000 tam sana gore .

9. scream28

scream28 Yeni Üye

Arkdaşlar fiyat olarak enfazla 450 500 civarı yaw ben biyere sordum 420ytl ön arka disk fren önden amortsörlü hafif dag bisikleti acaba marka önemlimi kadrodaki tam incelemedim bisikleti ama türkiyede üretiliyormuş.

10. kemalteke

kemalteke Yeni Üye

arkadaşlar bende foruma yeni katıldım. 400 ytl yi geçmeyecek bir bisiklet almayı düşünüyorum. sadece önden amartisörlü (sizce arkada da olması ii mi? çok fazla esniyor gibi geldi bana), hafif olsun yolda yağ gibi kaysın :) , disk fren iyi olur diye düşünüyorum (Fren tertibatı iyi olsun. yumuşak ve etkili), cantları sağlam olsun, bozuk yoldada kullanıma elverişli, bende koldan vitesliyi sevmem eski usul daha iyi : ) ; kısacası dayanıklı hızlı ve çabuk dağılmayacak bir bisiklet alabilirmiyim bu paraya? yada böyle bir bisiklet toplamak daha mı iyi olur? tecrübem yok ama ? siz nedersiniz hazır almak daha mı iyi?

11. kemalteke

kemalteke Yeni Üye

Arkadaşlar birde ağır koşullara iyi mukavemet etmeli ben bankete iner çıkarım (çoğu zaman bodoslama kullanıyorum fakiri :d ) bisiklet hobim ama gündelik işimi görmek için hep üstünde olacağım. beni sık sık tamirciye uğratmasın çok çok iyi bir öneriniz varsa fiyatı 550 e de çekerim yeter ki elimde kalmasın.