Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni bisiklet seçimi acil yardım istiyorum!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında özgek tarafından paylaşıldı.

1. özgek

özgek Yeni Üye

yeni bisiklet alcam bikac gün icinde de, daha önceden salcano NG600 kullanmıstım. cok memnundum, lain boyu bana biraz büyük geliyordu. şimdi ankarada kullanmak icin yeni bisiklet alcam, bu sefer bütçem maximum 700 800ü bulabilir, bayanım, boyum 163, sanırsam dag bisikletinde 16 inc uygun gibi, NG600 cok hafifti gene hafif birsey istiyoru. bide genelde sehirde kullanıyorum vakit olursa 3 saati buluo günde. Acaba sehir bisikleti mi alsam da diyorum, yollar cakır tümsek araba.. yol kavrayısı nasıldır kullanan varsa önerir mi, salcano da hangi modeller önerirsiniz kron vs.. başka öneriler... aklım karıstı yardım eden olursa sevinirim

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcano City Sport, Sedona 301 modellerine bakabilirsiniz. Carraro'nun da güzel şehir bisikletleri var. Genelde şehiriçi kullanıyorsanız zaten mantıklı olanı şehir bisikleti almanız, adı üstünde. Dağ bisikleti alıpta çamura, araziye sokmayacak olduktan sonra almanın bir anlamı yok. Yol tutuşu konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız, stabilize yollarda, köy yollarında vs kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Eğer ki bu tarz yollarda konforlu sürüş istiyorum derseniz maşası kilitlenebilir olan modellere bakın. Dağ bisikletinden şehir bisikletine geçerseniz farkı hissedersiniz.

özgek ve Tolga Günsezer bunu beğendi.
  3. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    bence ankara için borla yeterli gelir size :d

4. özgek

özgek Yeni Üye

elemeye başladım :) dağ bisikleti olursa sacano ıgman güzel gibi. şehirlerde carraro nun kadrolar alloy yazıyo, bu aliminyummu acaba biliyormusunuz, bide şehir bisikletlerinde ortalama ağrılık nekadar, hangi bisikletcilerden yardım alabilirim, ben bi delta'nın yerini biliyorum ordada benim aklımdaki markalar yok, ter önerebilcek var mıdır?

Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  5. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:

700-800 tl değerindeki bisikletlerle zaten çok ağır arazi koşullarına girerseniz, 1 haftada hurdaya çıkar o bisiklet. Düşük fiyatlardaki(pro dağ bisikletlerinin 2.500-3.000 bin tlden başladığını varsayarsak) dağ bisikletlerinin amacı da bir nevi şehir içi kullanım içindir. Benim bisikletim de MTB ve daha çok şehiriçi kullanıyorum. Türkiyedeki birçok MTB kullanıcısı da şehiriçi kullanıyor bisikletini. Şehiriçinde MTB daha güvenli çünkü. Şehir bisikleti alınır alınmasına ama uzun mesafeli sürüşler için amacıyla. Ben de şehir-tur bisikleti almak istiyorum, ama MTB mi satmayacğm. MTB yi şehir içinde, şehir bisikletimi uzun turlar için kullanıcam.

Size de şehir bisikleti olarak sedona 321'i. Dağ bisikleti olarak carraro 419 öneririm.

6. özgek

özgek Yeni Üye

borlanın dişiside varmış, ben niyeyse kilolarını bulamıyorum

7. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Türkiyede şehiriçinde MTB kullananların %70i bakkal bisikleti (Çift amortisör, Bim,carrefour,migros gibi mağazalarda satılan cins) kullanıyor orası başka Sait Bey. Şehiriçinde MTB neden daha güvenli ben bunu anlamıyorum. Tur bisikletleri nedense çok narinmiş gibi düşünülüyor ama öyle değil aslında. Aldığınızda sizde farkedersiniz.

8. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bakkal bisikleti hariç, yarı pro yada pro MTB kullanıcıları daha çok şehir içi kullanıyor bisikletlerini. Bu sene boğaziçi köprüsünde yapılan bisiklet geçidinde gördüm, çoğunluğun dağ bisikleti vardı. İstanbul sahilde dolaşırken bakıyorum çoğunlukta MTB var. Durum böyle yani. Tabi ki şehiriçinde şehir bisikleti kullanılır ama Türkiyenin şehirlerinde(çoğunda) MTB kullanmak daha mantıklı. Bir kere çoğu MTB hidrolik frenli, bu yüzden 10 adım daha önde.

9. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Türkiye'de MTB kullanımının fazla olması bildiğim kadarıyla pazarlama anlayışı yüzünden..
    Ben de ilk bisikletimi alırken bana doğrudan MTB önerdiler, bu yüzden MTB aldım. Gittiğim hiçbir yer bana şehir/tur bisikleti önermedi.

Ama şimdi kullandıkça MTB'nin şehiriçi kullanımda gereksiz olduğunu görüyorum. Keşke o zaman alırken bilseydim de şehir bisikleti alsaydım.
    Aldığım günden beri amortisörü herhalde 1 kere ya açmışımdır ya açmamışımdır.
    Şimdiki amacım MTB'yi elden çıkarıp şehir bisikleti almak örneğin..

Şunu da belirtmek zorundayım ama; alt seviye MTB konusunda haklısınız, eğer onlarla kendinizi dağlara vurursanız gerçekten hurdaya çıkar.

10. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Edip Bey'in mesajına sonuna kadar katılıyorum. Şehiriçinde MTB daha fazla kullanılıyorsa bunun tek sebebi pazarlama politikasıdır. Şehiriçinde MTB daha rahat, daha kullanışlı demekte tamamen körü körüne MTB'yi savunmaktır. Ben ikisinide kullandım ve şuan Tur bisikleti kullanıyorum, hem şehiriçinde hemde uzun turlarda. Onun verdiği rahatlığı MTB vermiyor açıkçası. Bir kere dik oturuş pozisyonunuz var, hızınız var. Size konforlu bir sürüş sağlamak için herşey düşünülmüş. Eğer ki MTB şehiriçinde City Bike'tan daha konforlu olsaydı emin olun yılda milyon dolarlar kazanan firmalar kalkıpta böyle bir bisiklet üretmezlerdi. Üretselerde adını City Bike koymazlardı.

Konuyu da daha fazla kirletmenin manası yok.

Bu arada 3 mesaj önce bir soru sorulmuş. Bisikletlerin kiloları genelde sitelerde yazmıyor. Salcano NG600 sanırım 15-16 kg civarı bir bisiklet. Alacağınız bisiklet bundan daha hafif olacaktır muhtemelen. Borlada olsa diğer city modellerde olsa.

11. özgek

özgek Yeni Üye

sehir bisikletine karar verdim, hangi bisikletciler var ankarada sehir bisikletinde iyi markaları olan bilen var mı, vakit olursa bugun cıkıp alma ihtimalim varda.. yeniden yollarda bisiklet sürmek erkenden almak istiyorum