Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet önerisi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Sinan KLÇ tarafından paylaşıldı.

1. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar, 2003 - 2004'den beri bisiklet dünyasından uzağım en son kullandığım bisiklet Bianchi Aspid xc'di sanırım uzun zaman oldu unuttum şimdi o zamanlar kaliteydi bianchi şimdi biraz araştırdım da pek tavsiye edilmez hala gelmiş. Her neyse şimdi yeni bisiklet almayı düşünüyorum aklıma bir kaç tane yazdım size sunayım ben bunları hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum almak istiyorum. İyi mi, kötümü artıları eksiler yada bunların dışında model önerisi olanları. Bisikleti spor için kullanacağım benim dışımda kullananda olacak. Yollar şehir yolu da var patika yollarda var her türlü yolda kullanacağız.

Kafamdaki bisikletler.

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=238

http://www.kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_Xc_500_hidrolik_disc-b5.html

http://www.kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_Xc_250-b1.html

http://www.bisikletcim.com/urun/carraro-cr-x-3012-26.aspx Bu hoşuma gitti ama her an bisiklet kullanabilecek bir pozisyonda olmadığım için o kadar para verip vermemekte kararsızım.

Birde Bianchi TDL 1200'ü burada bir mağazada buldum 750'ye bırakırım dedi netten baktım ama TDL 1200'ün tek rengi çıkıyor bu mağazada ki beyaz sarı yeşil karışıktı o kafamı karıştırdı.

1, 2 tane daha vardı ama şuan bulamadım onları hangisiydi unuttum. Bunların içinden tercih etmem gereken size göre hangisidir. Yada sizin başka tavsiyeniz var mı ?

Birde benim bisiklet zevkimi söyleyeyim genelde kalın gövde ve lastikli bisikletleri seviyorum belki görüntüsü göze hoş geliyor ondandır.

Şimdiden teşekkür ederim ilgilenen herkese.

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Önerilerin biraz açık olmuş. 500 TL'den 2000 TL'ye kadar öneri istemişsin. İmkanın varsa, bu öneriler içinde Carraro al derim.

Benim önerim Carraro 419 bakman. :) Gösterişi seven birisiysen, Kron XC500'ü tercih edebilirsin.

3. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    XC500 ü tercih ederdim karşımda bu seçenekler olsaydı

4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sedona Borla'yı da bir gözden geçirebilirsin. Fiyatı çok uçuk olmayan gayet geçerli bir bisiklet. Üstelik efsane model olarak adlandırılır. Veya 1046 TL dolaylarında Carraro Daytona 436 da gayet güzel bisiklettir.

5. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
  6. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Whistle daha önde gibi görünüyor

7. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
    Tam 10 saattir bilgisayar başındayım hadi 1 - 2'i yemeğinden ihtiyacına şuna buna gitti diyelim 8 saattir hala deli gibi araştırıyorum okuyorum bir şeyler ama hala tam bir karar veremedim.

Kron XC 2000 26" ile Whistle MIWOK 1161 D arasında çok gel git yaşamaya başladım.

Ama asıl aklımda kalan Carraro CR-X 3012 26" görseli mükemmel geldi bana ama benim ihtiyacımın çok üstünde hakkını verebilirmiyim kullanım şeklinde bilmiyorum. Bu bisikleti alıp ta 2. sınıf bir bisiklet gibi kullanırsam ona haksızlık edecekmişim gibi geliyor.

Whistle'ı bulmak çok zor denmiş bir kaç forumda üretimi durdurulmuş diyorlar.

Diğer bisikletleri de bisi kletcim.com dışında uygun satan yok ama bu site içinde forumda hiç iyi konuşulmamış. En son kondisyon bisikleti alacağım o olacak :D

8. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletcim.Com mu? Aman diyorum :D

gok ve lozyuvaci bunu beğendi.
  9. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
    Fazla düşünmekten vazgeçtim ne olsa günlük kullanımım sabah 25-30dk belki daha kısa akşamda o süre zarfında bir şey olacak üşenmezsen hafta bir günde 10-15 km belki daha fazla spor niyetine yol alırım. Bu sebepten belki bu bisiklet bile fazla gelecek bilmiyorum ama kararımı verdim.

http://www.kackarbisiklet.com/tr/pr...CID=8&PID=409&probrand=71&prosize=&procolour=

Kaçkar bisiklet umarım sorunsuz bir firmadır indirim var fiyatı da uygun renkte kararsız kaldım her ikisininde ayrı bir görsel güzelliği var.

10. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kendi seçimindir ama buna bunca para vereceğine Carraro Daytona 436 al, artan parayla da ekipman ve aksesuar al bin kat daha iyi.

11. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
    Ne yazık ki almak istediklerimin hiç birini alamadım beni bu bisikleti almak zorunda bıraktılar. Kötü değil ama asıl tercihlerimin yanında kötü kaldı. Benim kafamı karıştıran kendi sitesinde ki modelle bu model arasında dağlar kadar fark var belki duruş açısından kaynaklı olabilir. Hatta bu renk bile bu aldığım yer dışında mevcut değil sanırım yada ben görmedim.

Aldığım bisiklet

http://c1206.hizliresim.com/y/6/7jr5q.jpg Bu bisikleti bana en son 650 liraya bıraktılar 850-900 lira arasıydı normal fiyatı

Orjinal sitesinde ki bisiklet

http://www.bianchi.com.tr/images/urunresim/2012/large/DAG-26-TDL-1200.jpg

12. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hayırlı olsun. Kafanızdaki diğer seçenekleri atın. Aldığınız bisikletin tadını çıkarın. ;)

13. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  14. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun.Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim.Şu kronların üzerinde gelen lastikler nasıl .Kullananlar memnun mu ?

15. cvlonr

cvlonr Yeni Üye

bari mavi rengini alsaydın.çok daha hoş duruyor.

16. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
    Bundan başka yoktu malesef. Zaten fırsatım zamanım vs. olsa daha farklı bir marka model düşünüyordum. Ama kısmette bu varmış.

17. Sinan KLÇ

Sinan KLÇ Yeni Üye

Seviye:
    İlk turumu attım biraz fazla yüklendim sanırım kendime yarın anlarız hamlama şeklimden. 2004'den beri bisiklete binmiyordum bugün vaktim vardı ve bineyim dedim. Eldiven siparişini dün verdim gelmedi daha, eldivensiz kullandığım için avuçlarım kıpkırmızı dediğimiz şekilde ve biraz sızlıyor. Bisikletin selesi hiç iyi değil çok kötü rahatsız ediyor. Onuda yakın zamanda değiştireceğim. Öyle böyle değil resmen işkence aleti gibi bir selesi var. :p Birde bazen kendi kendine vites değiştirir gibi sesler geliyor bakıyorum ama gözle görünen bir sorun gözükmüyor. Birde arkadan tekerleklerden ses geliyor. Disc fren olduğu için sanırım hafif frene basınca da aynı ses çıkıyordu çünkü. Zaten dün aldığımda dükkan sahibi 21 gün içinde servise bakım için götür demişti. En kısa zamanda gideceğim.

Buda ilk günden yapmış olduğum yol.

https://fbcdn_sphotos_h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/414545_10150864407226325_1382272193_o.jpg

18. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
  19. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    carraro daytona nın frenleri mekanik mi hidrolik mi? carraro kadrosunu jamis mtb kadrosuna cok benzetiyorum.jamisin distrubutörlüğü alinmadı sanirim goremedim.peugeout marka bisikletler de cok kaliteli.peugeout üretimi durdurdu diye biliyorum yasminsports da yeni peugeout mtb ve şehir bisikletleri gördüm 2012 peugeout dikkatimi cekti:D sitenin güvenirligi ne kadar dogru bilmiyorum.

20. murat nedim

murat nedim Yeni Üye

Seviye:
    birçok satış sitesinde disc fren diye tanım geçiyor ama fren sistemi hidroliktir.

ve arkadaşım hayırlı olsun karırını verdikten sonra en güzel bisiklet senin olandır, diğer seçeneklere hiç bakmayacaksın Mesut C.'nin dediği gibi, keyifli sürüşler olsun kazasız bol pedallamalar