Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet mi ? Yeni Maşa mı ?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında mtb_rider tarafından paylaşıldı.

1. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhabalar

Bisiklet üzerinde her geçen gün edindiğim tecrübe, aldığım haz ve daha fazla pedal basma dürtüsü ile sahip olduğum bisikleti güncelleme ihtiyacı duymaktayım.

Birinci seçenek daha üst seviyede ( 4000 TL ) bir bisiklet almak.

İkinci seçenek ise sahip olduğum bisikletin maşasını yenilemek. Sedona 940'ın tahrik sisteminde eksik gördüğüm bir nokta yok. Ancak maşa konusunda eksiklikler yaşıyorum.

Yeni bir bisiklet almaktaki amaç ancak bütün parçaları yenileme fikri. Maşaya vereceğim para artı 940'ı satıp edineceğim miktar ile 940'ın bir kaç gömlek üstü bir şeyler alabilirim diye düşünüyorum.

Maşa konusunda da aşağıdaki modeller arasında hangisi daha doğru seçim olabilir, sizlere de danışmak istedim.

Reba RL

FOX FLOAT 32 CTD 29 inc 100mm Evolution masa

Özetle yeni bisiklet mi ? Yeni maşa mı ? Yeni maşa olursa hangisi ?

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Mustafa Özer

2. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de benzer bir değişiklik yapmış biri olarak ( sedona 741 )sıkıntılı ve sürekli takırdıyan maşamı maddi durumumdan dolayı sadece bir tık üstü maşa ile değiştirmek zorunda kaldım. Ama aksi durumda demir atımı değiştirirdim. Genelde benzer cihazlarda en sevmediğim şey ( bilgisayar telefon ya da bisiklet ) değiştirmek istediğim parçanın uyumu ya da bağlantı apartlarının yuvalarını yeni parçaya uymaması :mad: uyması için başka şeylere ihtiyaç duyulması vs...

mtb_rider bunu beğendi.
  3. ozansefer

ozansefer Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer maşada bir arıza yoksa bisikleti değiştirin derim 120-130 cm maşalı bir bisiklet sizi daha fazla tatmin edecektir. Hatta düşünürseniz scott sparkın başlangıç mpdelleri 4300 civar idi kaçkarda. Bende 100mm çalışma mesafeli bisiklet aldım ama yetersiz kalıyor. Sadece kadro ve maşa değiştirerekte çözebilirsiniz. Bike24 te dartmoor primal 29 lar 200 euronun altındaydı sanırım. Birde maşa aldınızmı sektor 130 falan tatmin edici olur.

Ulaş Çavuşoğlu ve mtb_rider bunu beğendi.
  4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    yeni bisiklet alsan komple kompedantlar değişecek dimi.
    frenler vitesler göbekler ve maşa da.
    aslında iki seçenek te mantıklı bütçe kısıtlı değilse

Ulaş Çavuşoğlu ve mtb_rider bunu beğendi.
  5. seauton

seauton Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence bisiklet değiştirmekten çok parça değişimi daha sağlıklı ama belirttiğiniz ürünün fiyatı göz önüne alınırsa bisiklet değişimini de dikkate almalısınız

mtb_rider bunu beğendi.