Yeni bisiklet mi yeni bilgisayar mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence cevabın imzanda gizli.Hangisini yapmazsam pişman olurum diye bir düşün.Bilgisayar oyunu oynamamakmı yoksa yeni yerler keşfetmemekmi

Scudo

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Onur ALKAÇIR
İki tercihinde her bütçeye göre olanı var sonuçta :)

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Onur ALKAÇIR

1300 diyelim.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
kış geliyor muhtemelen kışın bisiklet kullanmazsın, bilgisayarını yenile, yazında 2012 bisiklet modellerinden birini seçme fırsatın olur

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Bence bisikleti yenileme yoluna gitme. Uygun ve büyük bir aynakol işini görecektir. Sonuçta seni gezdiren bisiklet değil, bacakların. Bilgisayara bağlanığ hayattan kopma bence. Daha yaşın itibariyle yeni yerler keşfetmen senin için çok daha mantıklı ve kendini açman açısından daha önemli. En güzeli iyisinden bir fotoğraf makinesi al ve pedallamaya başla derim ben. Bisiklet almadan önce günlük 4-5 saat bilgisayar başında otururdum. (Senin yaşlarındayken Ultima online sağolsun 10 saati buluyordu online süresi.) Şimdi ise bilgisayar günlerce kapalı kalıyor. 1-2 saat pedallamak sanki cok uzun bir süre geçmiş gibi hissettiriyor. İleride "Keşke xx yaşında olsaydımda şunun yerine bunu yapsaydım." dememek için çaba göster bence. Bu şekilde daha rahat kendini bulabilirsin, geliştirebilirsin ve bir noktaya gelebilirsin.

Saygılarımla...

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ya düşündüm de bilgisayarı ileride de alırım.Gençlik çağımda beni asosyal yapacak.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Harun Salcı
Bravo gerçekten :)

• Beğen
Tepkiler: muratt35 ve Harun.

ARJİN

Aktif Üye
Tepki
45
evvela hiçbir şeye ederinden fazla para verme.
alt sınırla üst sınır arasındaki performans kademelerini iyi tespit et.
en iyisini alıp fazla para verme, çünkü en iyinin farkını genel durumlarda anlamak, genel kullanıcı olarak anlamak zordur. en iyi, bi kulvarın varsa kendini gösterir. mesela; gidip i7 işlemci, 8 gb ram'lik bi bilgisayar alsan elindeki bütçeyle sana pek bir şey hissettirmez. sadece iyi bi bilgisayara sahipsindir. ama bi işin varsa, grafikersen ve render alıcaksan tamam derim. onun harici bu yanılsamaya dikkat et. en iyi her zaman doğru değildir. keza bisiklet için de aynı şeyler geçerlidir. ne için kullanacağının farkında ol. gidip 1300 tl'lik bisiklet alıp sahilde süreceksen seçenekleri çoğalt ve fiyat/perf. oranı en iyi olanı seç. yok ben bu işe gönül verdim, her gün düzenli olarak şu kadar km yapıcam, dağda bayırda gezicem diyorsan iyiye yönel. çünkü sıradan bir şey iki gün sonra yolda bırakıp masraf edersin. gibi gibi...
eyvallah, kolay gelsin. şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
pek bu aralar cafe foruma gelmiyorum sürekli gezi organizasyonlarında olduğum için ,,,evet benim bilgisayar 15 yıllık ve şu anda ondan sana mesaj atıyorum...pentium 2 li kasa bayağı eski bilgisayarı yenilesem ne olacak bana artısı yok ,,,ama bisikleti yenileme bana daha fazla motive vermekte nitekim slx fren sistemlerine 400 lira bayılınca bunun ne demek olduğunu kullandığım zaman anladım zımba gibi duran frenler somunludan daha iyi ama tek sorun arka hidrolik yağların bitmesi bu da normal arkaya fazla yük binmesi arka frenleri fazla kullanıyorum bu alışkanlık oldu malesef,,,,,,,,,,,
evet 2500 liraya geldi sonunda slr jantlar ama ne jant 300 gram hafifleme olacak yalnız onlar çok akışkan ,,ne kadar çok para o kadar iyi mal ,,,,,,kompenantların hafiflemesi uzun vadede yorulma payını beraberinde getirir ..benim sele çok hafifti polinez turunda yokuş aşağı inerken çat diye bi ses geldi ve alt seleyi tutan boru kırıldı ,,sele altındaki boru .....
evet yoruldu tabi çok binme olayında yapılacak bi olay yok...yalnız sana artılar ile gelen sadece bisiklettir ..bilgisayar değil ,,günümüz malum internet cafeden çıkmıyor insanlar bizim zamanımızda böyle idi diye lafa girmem sevmem böyle konuşmayı çünki benim zamanım çoktan fosil oldu,,,,ama bi gerçek varki uzun süre monitor başında olanlarda sorunlar oluyor,,,,,ama sele üstünde olay farklı bi boyuta taşınıyor ,,,

halil fatih akbaş

Forum Bağımlısı
Tepki
274
Bisiklet
Specialized
bisiklet bana göre 5 duyu organının özgürlüğüdür bisiklet al özgür kal:)

• Beğen

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Tabiki de bisiklet Harun kardeş. Spor yaparak beyin hücrelerin daha iyi çalışır. Bunu tüm bilim adamları söyler. Bilgisayar boşe zaman beyın hucrelerını oldurur. Al bisikletini, paşa paşa kulan. Benımkı de cok eskı ama ben almıyorum GTA4 calıstırdı o yettı bana ki zaten bılgısayarda oyun oynamam ben :D .

Al bisiklett. Üni. kazanınca da annenler alı bir notebook. ;)

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Doğukan KARBAL

Yok masaüstü toplayacağım ünide.GTA 4 çalıştırsa gene yeter.San Andreas kasıyor. :D

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Harun kardeş ünide toplayacaksan bununla idare et git bisiklet al. :)

• Beğen

Suat Elik

Üye
Tepki
8
Oyun için yeni bilgisayar alacaksan alma gerçek hayatla oyun oyna bisiklet al kendine gerçek alemde sosyalleş bir yerlere git gez, bende bilgisayar programcısıyım 10 tane yeni bilgisayarı bisikletime değişmem :) bilgisayarı her zaman alırsın bilgisayar oyunlarınıda bence 40 yaşından sonra düşün ... Son karar senin ...

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Suat Elik

i5 2500K'lı GTX 590'lı bir sistem olsa hayır demem aslında. :D

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
ikisini de alma... bisikletini tamir ettir, bilgisayarla sadece internete git, oyun oynamak için ps kafeler var...

kalan parayı koy cebine olymposa git...

• Beğen
Tepki
41
hem fiziksel hem zihinsel hemde psikolojik sağlık açısından bisiklet almalısın.bilgisayarı oyun için aldığından sana her türlü fayda değil zarar verecektir.pc ye vereceğin parayı,bırak bisikleti,bi fakire sadaka ver daha iyi.

• Beğen

şans topoğraf

Daimi Üye
Tepki
106
Bende ona benzer çelişkiye düşmüştüm...
Yurt dışındayım,otomobil-bisiklet fiyatları aynı :))
toplamak istediğim downhill fiyatına alfa romeo 147 alabiliyodum 2. el :))

• Beğen
Tepki
89
harun kardeşim ne bilgisayar al ne bisiklet yaşın itibariyle 2 sene müddetinde üniversiteli olacaksın inşallah.paranı o zamana kadar biriktirmeni tevsiye ederim üniversitede hem orta karar tur bisikleti alırsın hem de laptop alıp ihtiyacını karşılarsın. sakın oyun canavarı bilgisayar alıp da şu iki yılını heba etme.lise yılları insan aklının çok çabuk dağılabildiği yıllar kendine hakim ol gardaş:)

• Beğen