Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet mi yeni bilgisayar mı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Harun Salcı tarafından paylaşıldı.

1. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Eğer yeni bilgisayar alırsam oynayamadığım oyunları oynayabileceğim ve bunu gerçekten istiyorum.2004'ten kalma Pentium 4 kullanıyorum.
    Yeni bisiklet alırsam şehirlerarası turlara katılacağım ve hiç gitmediğim yerlerin fotoğrafını çekeceğim.Bunlar da benim için güzel maceralar olacak.
    Sizce ne yapmalıyım.Hali hazırda bilgisayar ve bisikletim var.Fakat bilgisayarım eski ve bisikletim de düşük model.Tourney set ve mekanik disk fren.

Alper Onur ARSLAN bunu beğendi.
  2. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Senin o düşük dediğin toruneyle ben her hafta sonu 140-150 km yol yapıyorum. Neden bisklet denince akla ilk olarak vitesler gelir aslında çok komik, akıcılığı sağlayan jantlar, aynakolun büyüklüğü ve bacakların gücü . Frenler ise durmaya yaramıyor mu , mekanik disk fren demişsin ben alhonga gibi düşük bir v fren sistemi kullanıyorum. Sorunun cevabı aslında çok çok basit, önceliğin bilgisayarda hareketsiz kalıp 4 duvar arasında oyun oynamaksa bilgisayarını yenilersein. Bisiklet srüp yeni yerler keşfetme yeni insanlar tanımak fotoraflar çekmekse bisikletini ve fotoğraf makineni yenilersin. Ama yada paranı paylayıp her şeyin iyisi yerine orta karar işini gören sorunsuz şeyler toplayıp alıp hepsini aynı anda yürütürsün.

3. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    bilgisayarını üniversitede yenilersin. (laptop olarak) şimdi bu bisikletini sat, üstüne para koyup güzel bir bisiklet al.

Atilla.C ve Harun Salcı bunu beğendi.
  4. cita

cita Üye

Seviye:
    Bisikletinle çok büyük problemin yoksa sağlam bir bakım yaptırarak kullanışlı bir hale getir. Tourney de düzgün çalıştığı ve ayarlandığı sürece turlarda işini görecek tir. Şimdilik sana bilgisayar almanı öneririm ama okullar açılacak oyun oynama vakti geçti derslerini de unutmamalısın ben hem dersimi çalışır hemde oyunumu oynarım diyebilirsin. O iş olmaz yeni alınmış COD black ops veya assasin creed yüklü bir canavar varken evde ders falan çalışamazsın:D Kendi tecrübelerimle bunu söylüyorum. Bisiklet konusunda da eğer profil bilgin doğruysa 16 değilde 18 inde yeni bir bisiklet almanı öneririm kendine uygun bir bisiklet seçersin ayrıca yaşın ve vücudunun gelişimi daha uygun olduğu için bisikletinin canına daha iyi okursun 2 yıl boyunca garajda bekleyen bir canavar varken "senin hakkın dağlardı-yollardı demek" istemezsin herhalde. Hem tam ihtiyacın olduğun zaman yeni ekipmanlara sahip bir bisikletin olur.:D
    Şimdi paranı biriktirip üniversite de hem güzel bir bisiklet hem de güçlü bir bilgisayar sahibi olabilirsin. Üniversiteye kadar beklemekte zor iş tabi. (şiddetle önerilir)

Tercih sana kalmış hangisi uygun geliyorsa en mantıklı kararı kendin vereceksin.

Harun Salcı bunu beğendi.
  5. Halil Ş

Halil Ş Üye

Adı:
    Halil Şişmanoğlu
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bu soruyu bir bisiklet forumunda sorarsanız kimse size elbette gidip bilgisayar alın demez sanırım.

6. Harun Salcı

Seviye:
    :) .

BULUT ÇELİK bunu beğendi.
  7. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dostum bence de Bisiklet.
    Uğur abinin cevabı iyi bir açıklama olmuş zaten, istediğin; hareketsiz kalıp 4 duvar arasında oyun oynamaksa bilgisayarını yenile :)
    Ama bisikleti alırsan sen kendin de söylemişsin, yeni yerler yeni insanlar yeni maceralar..

uğur kocaağa ve Harun Salcı bunu beğendi.
  8. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yeni bir üniversite önemli bence.Üniversiteyi kazandıktan sonra her şeyi rahat rahat yaparsın :in:

9. Harun Salcı

Seviye:
    Böyle de lise yıllarım boşa geçermiş gbi geliyor.

10. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Boşa geçecek bir şey yok dostum.Ama dersen ki ben hem bisikletimi sürer,hem oyunumu oynar,hemde üniversiteyi kazanırım dersen hepsini al bence :D

11. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence de herkes bisiklet diyecektir. Bu saz ile bisiklet benzetmesine dönmesin ki öyle varyasyonları kullananlar da yok değil hani...:)

Gerçek şu ki bisikleti her geçen gün parçaları değiştirip yenileyebilirsiniz ama bilgisayar için öyle bir şey söz konusu değil. Tamam, yükseltme (upgrade) diye bir şey vardır ama siz mağazadan aldığınız an bilgisayar eskiyor. Çünkü her geçen gün yeni bir türü veya eskisinin güzeli çıkıyor...:eek:

Ha keza cep telefonları...

Dedik ya bisiklet yenilenebilir, forumda biraz araştırırsanız 10 küsür senelik bisikletlerini çatıdan indirip de yenileyenler vardır. Öyleyse giriş seviyesi bir donanım ile kaliteli bir kadro tercih edilirse en azından bir bilgisayara temel oluşturacak bütçe de köşe bir yerde durur. Zaten bilgisayar olaylarında ne kadar geç alırsanız (adeta RAM gibi şeylerin borsası oldu, bunu ayrı tutabiliriz) fiyatları düşüyor. Sebebi biraz Moore Kanunu, biraz ilk üretim maliyetlerinin kotarması, biraz da stok maliyetlerinden dolayı yenilere yer açmak.

Kazasız pedallamalar...

12. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bilgisayarı yenile sen, bisiklete her zaman binersin.

13. Harun Salcı

Seviye:
    2 sene önce çıkan Core i5 750 bugün bile performanslı bir işlemci olmasına rağmen millet teknolojiye ayak uydurmak için değiştiriyor.Saçma...

14. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    altın al altıın :D

Harun Salcı ve ProfessionaL bunu beğendi.
  15. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Anlaşılan o ki iş için kullanmayacak oyun oynacak, internetten sohbet vs tarzında gündelik bilgisayar kullanıcılarındansın. Bisikletle turlar, maceralar olarak bir heyecanda var içinde belli. O yüzden tavsiyem bisiklet olacaktır. "Bilgisayarda sanal anlamda sosyal olur, bisikletle ise her anlamda çevreye daha duyarlı sosyal faaliyetler içerisinde bulunursun."

16. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet forumunda bisikletmi bilgisayarmı sorusu da iyimiş :)
    Kaldı ki bisikletmi uçak mı desen bile cevabın değişeceğini sanmıyorum :D

17. Alper Onur ARSLAN

Alper Onur ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikleti tercih etmelisin. Sağlığın ve eğlencen için bisiklet harikadır. Bilgisayarını şuan için bilgilerden yararlanıp, dozunda girip güncel kalmak için kullanabilirsin. İleride bilgisayarını yenileyebilirsin ki lütfen bisikleti seç.

18. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yeni pc'nin başına oturup oyun vs oynayıp kg alıp şişmanlamak ve zamanını oldurmek yerine iyi bir bisiklet alıp daha sağlam antremanlar yapıp kendini geliştirmen kat kat yararlı faydalı olur..sorman bile hata bence.

19. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    ikisini de alma..

lise yıllarında ders çalışmak haricinde yapılan her şey zarardır. ders birinci öncelik olmalı ve diğer aktiviteleri rölantiye almalısın (tamamen bırak demiyorum, demem de..) dediklerimi iyi bir üniversiteye gelince anlayacaksın..

20. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bilgisayar alıp bisiklet videoları izleyeceğine bisiklet alıp kendin video çek :)

Alper Onur ARSLAN ve sonEr´´ bunu beğendi.