Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet mi upgrade mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Niyazi C. tarafından paylaşıldı.

1. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Selamun aleykum forumun saygıdeger uyeleri . Elimde alüminyum kadrolu shımano baslangıc sevıye seti bulunan agırlıgı yaklasık 13 14 kg olan bır dag bısıkleti var . Bisikletimden memnunum , yol tutuşu olsun ivmelenmesi vs herseyı iyi . fakat bisikletimde degısımler yapmak ıstıyorum . En başta jant setini daha sonra lastikleri , maşayı felan . Sadece bu üç kısımın bana malıyetı yaklasık 400 lıra gibi bir fiyat tutar . maşa düz maşa , tekerler slim 1.75 , jant setıde 200 lıraya bir set 2. el veya sıfır bırsey dusunuyorum . Gelelim soruma : Sizce bu bısıkletımi satıp yenı bır bısıklet mi alayım yoksa bu dedıgım degısımlerı mı yapayım ? bisikletımın 2. el degerı suan 400 lira civarı alıcısını kolay bulurum . bısıkletı satıp 400+400 yani 800 liraya hadi taş çatlasın bin liraya alacagım bir bisiklet daha mı iyi olur ? o aralıkta hangi model var ?

ve bısıkletten bekledıgım en onemlı ozellık jant setının iyi olması akord ayarı zırt pırt bozulan jant ıstemıyorum . 2. özelligide yol tutuşu ve rahatlıgı iyi olmalı .

şuanki bisikletımın yol tutusu ve rahatlıgı mukemmel otesı ama akord ayarı yuzunden jant seti ve onun yanında düz maşa slim teker alsam bısıkletım istedigim gibi olur . ama belkı 1000 lıra cıvarı daha saglam bır mtb bısıklet alabıleceksem oyle bır model varsa tavsıyelerınızı soyleyın lutfen .

Şöyle birşey daha var , yeni bisiklette v fren istiyorum cunku yasadıgım yerde pek bısıklet tamırcısı yok . hidrolık fren felan benı aşar arkadaslar . bakımı kolay bırsey lazım . yorum yapacak arkadaslara sımdıden tesekkur edıyorum . İyi gunler.

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bisikletinizin özellikle yol tutuşunun mükemmel olduğunu söylemişsiniz ama lastik, jant seti ve maşa değişimi düşündüğünüzü söylüyorsunuz. Yol tutuşu belirleyen en önemli 3 parçayı değiştirince aynı tutuşu elde edebilecek misiniz?

3. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    dogru lastık ve maşayı degıstırınce belkı rahatlık azalacak ama hız konusunda daha iyi olacagını dusunuyorum . jant setınıde tamamen akord ayarı ıcın degıstırıyorum . yol tutusu mukemmel derken dıger denedıgım bısıkletlere gore daha rahat gelıyor bana .

4. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Arkadaslar 800 - 1000 tl cıvarında pıyasada saglam jant setı olan maşası ve dıger ekıpmanları uzun sure idare edebılecek bir bisiklet onerınız var mı ? bu fıyatta alabılecegım bısıkletın jant akord ayarı ne sıklıkla bozulur ?

5. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Sedona alın rahat edin.

6. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    hangi model ? ve kullandınız mı hıc ?

7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    sedona 701 mesela öyle çok para harcamaya hiç gerek yok bazı arkadaşlarımız donanımlara çok takmış ama aşağı yukarı aynı heleki karadeniz'de kullanacaksanız size tank gibi bisiklet lazım:))))

Niyazi C. bunu beğendi.
  8. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    doğru dıyorsunuz zaten şuankı bısıkletımın kadrosunuda ozellıkle mtb kadro secmıstım , ama dedıgınız bısıkletın donanımları ıle aynı benım bısıkletın donanımları belkı bendekı bir tık daha yuksektır . şuankı bısıkletımın kadrosunun geometrık yapısından dolayı rahat gelıyor bana . O zmn ben en iyisi maşa ile jantı degıstırıyım . Birde hocam gecenlerde forumda bir konu gormustum bir abimiz turkıyede kötü mallar arasından iyileri secmek zorunda kalıyoruz demıstı gercekten katılmaya basladım o konuya . Bisikletcıye gıttım dag bısıkletını soruyorum adam bunu fazla hırpalama , yok bellı bır yukseklıkten zıplama e bın tl para verıyom o zmn neden dag bısıkletı alıyorum ben . bılsem kalıtelı bırsey bulacagımı 2 bın tl bıle verırım ama emınım o bısıklette bana sorun yasatacak .

9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ordan atlama burdan sıçrama;aynen öyle evet sonuçda her cihazın bir dayanma kapasitesi var.çok exstrem olaylar yapmayınca bisiklete niye birşey olsun ve evet ben 1000-2000 tl arası para niye veriyorum gider 100-200 tl'lik bisiklet alırım ozaman dimi!!sizdeki bisiklet nedir marka model olarak peki

10. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    kadro kron 7005 alü gerı kalan parca toplama

11. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Valla en kötü sedona kadrosu en iyi kron'dan bence çok daha iyidir.özellikle mountain bike konusunda kron malesef sınıfda kaldı.kron bende city bike olarak var ama ondan memnunum oda ayrı dava.

12. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Ama şöyle birşey var , bısıklet surerkenkı rahatlıgı bana gore kadro verıyor cunku bir kac model daha denedım aynı kalıteyı alamadım . ama sedonayı hıc denemedım . Belki sedona bır secenek olabılır . peki bu sedonların baslangıc turlerınde kullanılan jant saglam mıdır ? Saglam dan kastım hocam kucuk cukurlarda felan hemen akordun bozulmaması ne bılım her 500 km de bır akord ayarı ıstemesın .

13. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    sedona'ların kadrosu tabiki sağlam ama çukura girme çıkma ,yada bir yerden sert inme bunun kadro ile ilgisi yok sadece donanımlar burda ön plana çıkıyor.emin ol bende 200 tl'lik bisiklette var ben onla yapmadığım şey yok ama beni bir gün üzmedi bile.

Niyazi C. bunu beğendi.
  14. Niyazi C.

Niyazi C. Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Tmm arkadaslar konu kapanabilir . oguzhan abiye de tesekkr ederım ılgılendıgı ıcın . upgrade yapacagım buyuk ıhtımal .

15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Kadrondan aşırı memnun ve hoşnutsan sana pinarello dogma da önersek sen almazsın en güzeli dahada güçlendirmen zevkine göre bisikletini :)))))en kısa zamanda yapacaklarını yapda resimlerini yükle görelim bari sevgili hemşerim:)))))

Niyazi C. bunu beğendi.