Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni bisiklet icin tavsiyede bulunabilir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ozgur alptekin tarafından paylaşıldı.

1. ozgur alptekin

ozgur alptekin Yeni Üye

merhabalar,

istanbulda yasiyorum. agirliklik olarak sahilde kullanmak icin yeni bisiklet almak istiyorum. buna gore birkac sorum olacakti. yardimci olursaniz sevinirim.

1) mtb mi secmeliyim yoksa sehir bisikleti mi?
    2) 1.000 tl mertebesinde butcem var. model onerebilir misiniz?
    3) sedona 721 ve ve sedona 321 icin fikirlerinizi ogrenebilir miyim?

yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler...

bol pedalli gunler...

2. aliihsan.ural

aliihsan.ural Yeni Üye

Seviye:
    Daha once kendi bisikletimle alakali bi bolum acmistim az yorum olsada kotu yorum gelmedi simdi sana cevap verecek arkadaslar carraro diyecek :D yada dedigin sedona modelini onerecekler :D benim yinede kendi tavsiyem 2012 giant revel 1 disk ( kendi kullandigim bisiklet oldugu icin oneriyorum ) euro dustu pesin 1000 liraya bulursun ama yinede donanimlarini karsilastirman lazim kesinlikle . Ama sunu soyleyeyim biraz daha param olsa kesin scoot alirdim bosver donanimi :D zaten scootsa seni yolda birakmaz hem sekil olarakda istedigini elde edersin . Kendimce bi kiyaslama yaptim kendi bisikletimi mercedes c180 olarak goruyorum benzinli ve fazla yakmasi eksileri olsada sekil olarak isteneni veriyor ama bi carraro alirsan bunuda a3 dizel olarak dusunuyorum sekil olarak merso ya yaklasamasada az yakmasiyla fark olusturabilir insanlara arasinda. Umarim faydam olmustur :D

3. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Şehir-Tur bisikleti sizin için ideal. Ağır arazide,dağda kullanmayacaksanız dağ bisikletine gerek yok.

Bütçenize göre en kaliteli şehir bisikleti Scott Sub 40.
    Bütçeyi fazla zorlamayalım diyorsanız Sedona 321 2012'yi öneririm. Ben kullanıyorum, çok hafif ve akıcı.

4. efeballi

efeballi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bir SUB 45 kullanıcısı olarak(aynı bisiklet, disk frenlisi sadece) SUB 40'ı şiddetle öneririm. Yol bisikletlerine yetişebiliyorum ve sıkışık yerlerde(çarşıda, bağdat caddesinde) de çok kıvrak.
    Ne alırsanız alın, süspansiyonlu bisikletlere bakmayın. Tecrübeyle sabit, gerekmiyor sahil yolunda.
    Hayırlı olsun şimdiden.

5. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Şehir içi geziler için Şehir-Tur bisikleti almanızı tavsiye ederim.Oturma pozisyonları ve kadroları bu sisteme uygundur, O fiyatlardaki en iyi tercihlerden biridir 321.Çok fazla araştırdım bu modeli. 2010 versiyonu en fazla sevilen modellerden biri onada bakabilirsiniz hata forumdan bir arkadaş çiziksiz satıyordu.2011 modelide gayet iyi fiyatlara var. Velhasıl şahsımca 321 iyi tercih.