yeni bisiklet için merak edilenler

Tepki
0
Bisiklet
Trek
şu sıralar yeni bisiklet almayı düşünüyordum, pek bilgili değildim araştırmaya başlayınca içinden çıkılamaz bir hal aldı. 400 500 lük amortisorlu biseyler bakıyordum ama araştırdıkça o fiyata kullanışlı birşey bulamayacağımı anladım. şuan ikinci el trek 4300 bisiklete bakıyorum ilk sorum bununla ilgili, bu bisiklet v frenli fakat ilerde değiştirmek istersem bu kadroya hidrolik disc takılabilir mi ? ve yine geliştirme anlamında gidondan amortisor ayarı sonradan eklenebilir mi? bunların dışında toplama bisiklete mi yönelsem diye düşünmeye başladım. kaliteli (mükemmel olmayacak tabi) bi bisiklet toplansa ne kadara gelir (alivio vites hidrolik fren gibi) ve bunun için tavsiye edebileceginiz adresler var mı? mekan istanbul mümkünse boğaza yakın yerler tercihtir.

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
trek 4300 :in: iyidir ama disk için kadronun-maşananın ve göbeklerin disk uyumlu olması lazım ve bunlar varsa hidrolik disk için en kötü 500 tl harcaman lazım

toplama dersen birde içine hidrolik disk sokarsan en az 2000 tl lazzım :D

Tepki
0
Bisiklet
Trek
zaten hazırda 2. el baktım 800e falan güzel şeyler var hidrolik ama okadar çıkmak istemiyorum. disk için soruma pek cevap olmamış o, zaten o model uygun mu diye sormuştum değiştirilebilir mi? ayrıca boyum 1.80 kadro boyu ne kadar olmalı benim için.

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
2. el mı dedın çöpe at toplamamı dedın parca arayacan uyum sorunu var cart curt hıc bulaşma.. ne yapacan gıdecen sıfırından temız kalıtelı hazır bısklet bulacan... carraro crs600 u tavsıye edıyorum sıze bende aynısını kulanıyorum cok memnunum... 770 tl 8 taksıte aldım..

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@Turgay AKSOY

Ben aynı görüşte değilim bu tamamen bisikletin sahibine bağlı. Ne bisikletler var bi hevesle alınıp depolarda çürümeye mahkum edilen. Bazen öyle bisikletler denk geliyor ki sıfır bisiklet almaktan çok daha mantıklı.

Cihan Topçu kardeşim sana önerim bisikleti ayrıntili bir sekilde kontrol ettir gerekirse bilen birine. Eğer temiz kullanilmis bir bisikletse çekinmeden alabilirsin.

Bu arada gidondan kitlemeli maşa bence gereksiz bir ayrıntı. Maşa kiliti zaten seyir halindeyken ulaşabileceğiniz biyerde ayrıca bu zırt pırt oynayacağınız bir ayar değil diye düşünüyorum.
Ha kitlemeli maşa gerekli midir ? Kendi kullanış tarzıma göre konuşuyorum kesinlikle gereklidir.

Tepki
0
Bisiklet
Trek
valla fiyatlar yüzünden ve aşırıya kaçmak istemediğim için ikinci el bakıyorum, yoksa bende sıfır taraftarıyım ama gerçekten temiz güzel 2. el bisikletler var. bir tane trek 4300 var sanırım 2012 yada 11 model fiyatı 600 700 arası fiyatı var, bilmiyorum aslında uygun mu ama bisiklet gayet hoş, parçaları kaliteli ve temiz baya.

birde eğer bu bisikleti alırsam ilerde geliştirme yapabilir miyim. trek kadrolar en iyilerdenmiş, ömürlük olur tahminen. disk fren falan böyle şeyler takmak istesem uyar mı acaba?

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Kadrosu Disk frene uyumlu mu bilmiyorum ama gerçekten TREK'leri kadro olarak çok beğeniyorum ve sağlamlar. yani üzerinde geliştirme yapmaya değecek bir kadro olduğunu düşünüyorum

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@Turgay AKSOY

Sıfır bisiklet gereksiz diyorum ben de. İkinci el temiz bisiklet almak her açıdan iyidir, satmak istersen en kötü aldığın fiyata satarsın ama sıfır alırsan en az 100-200 lira zarardasın. Sıfır bisiklet alınca zaten 1-2 ay içeriisinde ikinci el temiz ayarına gelir. Hiç gerek yok en iyisi ikinci el ;)

Tepki
0
Bisiklet
Trek
valla bu gidişle alıcam bunu bakmaya gidicem yarın. bu arada 2009 modelmiş biraz düşünmeme neden oldu ama resimden göründügü kadarıyla çok temiz duruyor. bide fiyetı ile ilgili yorum yaparsanız iyi olur 2009 (kesin emin degilim) trek 4300 650 lira nasıldır.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
2009 model olması çok önemli değil temiz olması önemli, aynı kadrodan ben de kullanmıştım sağlamlık konusunda güven veriyor ama performans olarak diğer kadrolardan pek farkı yok. Ben 700 liraya 4500 modelini almıştım üzerinde deore-alivio vites, rock shox dart 2 maşa vardı, siz yine biraz pazarlıkla fiyatı düşürmeye çalışın derim.

Tepki
0
Bisiklet
Trek
vitesler bununda aynı ama maşayı bilmiyorum. belki sen bilirsin bu kadroyu geliştirmek istesem ilerde disk fren falan takabilir miyim yada maşayı falan degişebilir miyim?

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Benim kadro ve maşa uyumluydu tahminimce sizinki de uyumludur ama siz yine de satıcıya sorun derim.