Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet almak mı toplamak mı?

Konu, 'Bisiklet Toplama' kısmında Emre Akcan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    almayadan bisiklet alma şansım doğdu canyon bisikletlere baktım 3000 euro ya 6,6 kg dura ace setli karbon kadrolu mavic ksyrium elite s jantlı bir bisiklet (ayrıntı için http://www.canyon.com/roadbikes/bike.html?b=3091#tab-reiter2)

şuan kullandığım karbon kadro/maşa lı r500 jantlı sora setli 9,2 kg bir bisikletim var aynı sistemi kendi bisikletime mi toplamalıyım yoksa kendiminkini satıp yenisini mi almalıyım ?

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gösterdiğiniz linkteki kadro ve donanım çok iyi bisiklet.Bisikletle beraber donanımlar daha hesaplı geliyor.İ Sizin kullandığınız bisikletin markasını yazmamışsınız.Yol bisikletinde donanım olarak sizin şu an kullandığınız bisiklet başlangıç seviyesi en düşük donanımlardan.Sora,tiagra,,shimano 105,ultegra,dura ace dir.Sana bir şans gülmüş:D.Alman malı iyi marka ve zirvedeki dura-ace shimano donanım var.Sizin yerinizde olsam bütçe ve fırsatım varsa eski bisikleti satarak yeni canyon bisikleti hiç düşünmeden alırdım.Ülkemizde canyon marka bayisini göremedim.Olsa da donanım olarak daha düşük donanım eklenerek daha pahalı satılır:D.Dura-ace donanımda extradan satılır.Bu bisikletin yurtdışından daha hesaplı alınacağını ve burada 3000 euronun çok üstünde satılacağını umuyorum:D.Buradan dura-ace donanımın ne kadara geldiğini öğrenerek,ritchey,italyan karbon sele,mavic jantlar vs.Parça satışından bile iyi para kazanılır.Dikkat etmen gerekecek diğer husus şu anki bisikletin 9.2 kg ve alacağın bisiklet 6.6 kg.Fark olarak 2.6 kg gibi perfomansa yönelik çok büyük fark var.Kendi bisikletine iyi donanım toplasan bile 2.6 kg lık farkı yakalayacağını hiç sanmıyorum.Buradan canyon kadronun çok daha hafif olduğunu gösteriyor.

3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Aynı ayarda bir bisikleti toplamaya kalkarsan daha daha yükseğe mal olur.

4. Hasan TÜRKER

Hasan TÜRKER Onursal Üye

Seviye:
    Guzel bır bısıklet. Yalnız sormak ıstedıgım sey bu bısıkletı Türkiye'ye nasıl getırteceksınız?
    Eger kargo ıle getırtmeyı dusunuyorsanız bu fıyatın uzerıne %18 KDV'yı de eklıyormusunuz kı bu en ıyı ıhtımaldır.
    DHL yada benzerı baska bır fırma ıle gondermelerı durumunda bu fıyat yukselecektır ama tabı kı kargo dısında bır yol ıle getırtecek yada kendınız alacaksanız hıc dusunmeden alın derım...
    Sımdıden hayırlı olsun...

5. Bülent Gökmen

Bülent Gökmen Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Normal yolla getirecekse eğer 1500Euro luk limiti geçtiği için %20 vergisi ile değil Gümrük Kanunu Mevzuatına tabi bir şekilde getirilebilir. Ancak hangi yolla getirileceği de önemli elbet.

6. murat beyaz

murat beyaz Kıdemli Üye

Seviye:
    kadronuz yeterince iyiyse grupset ve jant getirtin sadece, onları takın. Birisi yanında getirmeyecekse, gümrük olayına dikkat.

7. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    birisi yanında getirecek bunun için kendi bisikletime toplasam mı daha ucuz olur yoksa yeni alsam mı diye karar veremedim

8. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    emre sana tavsiyem en azından bir de jant seti ve dura ace set sana oradan ne kadara geliyor ona bak.eğer arada kayda değer fiyat farkı varsa bence sadece set al bir süre sonra kendi bisikletini satıp çok iyi bir markanın üst model carbon kadrosuna geçebilirsin.fakat arada çok fark yoksa yani grupset ve jant seti sana ayrı olarak 2500 euro üzeri bir fiyata gelirse o zaman komple bisiklet al zamanla kadro hoşuna gitmezse zaten değiştirme şansın olur fakat almanların da kalitesiz bir şey yapacaklarını sanmıyorum...

9. mehmetalkan

mehmetalkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Eğer birisi yanında getirecekse gümrükte sıkıntı yok. Gümrük vergisi vermeden 1 tane bisiklet getirme hakkın var yurtdışından ama uçakta eksta ücret alıyorla bisiklet için ve bisiklet parçalarına ayırıp kutu veya bisiklet çantasına koyman lazım.

10. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Su topigi acan kisi olarak, pek cok kisi degisikl yorumlar yapti. Cem Ünden uzun uzun izah etmeye calisti. Bu yaslarda bisikletci(!)lerin neyi yapip neyi yapmamalari konusunda aciklamalar getirilmeye calisildi. Demek ki yazilanlari cok üstünkörü okuyup, muhabbet olsun diye yazisiyoruz, cevaplarina önem vermedigimiz sorular soruyoruz.
    Bu sectiginiz bisiklet 14 yasinda birisinin binecegi bisiklet degil! ;
    Herseyden önce kendinize uyan kadroyu alirsaniz, ettiginiz masrafa göre, herhalükarda degistirmek zorunda kalacaginiz asikar oldugundan iktisatli degil. Daha yasiniz 14. 2 sene sonra ne olacak?
    Üzerinde takili olan disli takimlarini hic bir yarista kullanma sansiniz yok. Degistirmek zorunda kalacaginiz asikar.
    Daha sonra kadroyu degistirip donanimlari kullanirim derseniz, eskimis donanimlari kullanmak zorunda kalacaksiniz.
    Yokmudur koskoca Türkiye' de genclerin kullanabilecegi bisikletlerin piyasasi. Bütün dünyada belirli bir yasa kadar büyük cogunluk kullanilmis bisiklet kullanir, yaslari ilerleyince arkadan gelen genclere devredilir, cok eskiyince yenilenilir. Bir cok ana babanin cocuklarina " aman seneyede giyebilsin" diye 2 numara büyük ayakkabi aldigi gibi cocuklar spordan sogutulmaz, gelisim caginda sakat kalmalari engellenir. Ikide birde okuyorum. yok disliler törpülenecek, yok su yapilacak, bu yapilacak. Su genclerin elinden tutacak insanlarin gerekliligi iyice ortaya cikiyor. Daha cok firin dolusu ekmek yememiz gerekiyor herhalde.
    Sevgili Emre, para kendi paraniz, ama eger bisiklet sporunu sevip uzun yillar yapabileceginizi düsünüyorsaniz, bu yaslarda disariya gösteris yapma yerine, daha cok görevine hizmet edecek yönde malzeme secmenizi tavsiye ederim. Eger paraniz coksa, gösteris yapabilecek, sahip olmaktan zevk alabileceginiz bisikletler de vardir mutlaka. O sectiginiz Canyon da olabilir. Ama baska disli takimlariyla ve cok kisa bir süre icin.
    Bu isin(bisikletciligin) zevki ve eglencesinin yaninda, bir de ciddiyeti vardir. Antrenman konusunda gencler icin bir seyler yazmaya bu yüzden cekiniyorum. Imam bildigini okur gibi bildiklerini yapip, konuyu yarim yamalak anlayip sakat kalmalarina, bisiklet sporundan, daha dogrusu bisikletten sogumalarina sebebiyet vermek istemiyorum. Bastan yanlis baslayip, yanlis seyler ögrenip, sonradan düzeltmenin ne kadar zor oldugunu bilmenizi isterim.

11. 3rsin

3rsin Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    uzerimdeki yaziya aynen katiliyor ve 27 yildir bifiil bisiklet kullanicisi olarak genc arkadasima bilgi olsun diye eklemek istiyorum: suan 3. bisikletimi kullaniyorum.

Not: karbon kadro/masa bisikletin var! bu nimetin degerini bilmeni oneririm.

ihtiyar bunu beğendi.
  12. akifersoy26

akifersoy26 Yeni Üye

Adı:
    Mehmet Akif ERSOY
    Bisiklet:
    Salcano
    Arkadaşlar lürfen biri açıklasın. Bisiklet toplamak markaya, hazır bisiklete göre neden pahalı. Bilgisayarda kendin toplarsın markaya göre çok çok ucuza gelir. Ancak bisiklete bu böyle değil. Ucuz parçaları bıraktım normal bir bisiklet parçası bile niye bulunmuyor. Direk marka almak resmen daha ucuza geliyor. Ancak küçük bir değişiklik yapayım dediğin zaman istediğin parça neden yok? Ne bir kadro var ne bir maşa. Zaten maşa benim başım belası. Zoom maşa var. Xc 28 almak istiyorum yok abi satılmıyor. Yasak sanki. Satan da öyle bir fiyata satıyor ki. O siteleride bilirsiniz. Lütfen konuya bir açıklık getirin.