Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni bisiklet alacığım lütfen yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında anıl altın tarafından paylaşıldı.

1. anıl altın

anıl altın Yeni Üye

slm abilerim kardeşlerim ben kendimi bildim bilelli çok uzun süredir salcano baki model bisikletimi kulanıyorum şimdi ise bisiklet deyiştirmek istiyorum eski bisikletim çift amortisörü idi ilk sorum çift amortisörle sadece ön çatalda amortisör ü olan bisikletlerin ne farkları var ? kadroda amortisör olmayınca aşırı rahatsızlık vermezmi ? bide ben rahat durmuyorum o dağ benim bu dağ benim inip çıkıyorum ağır arazide kulanıyorum atlamalar zıplamalar yapıyorum arkada amortisör omaması bir dej avantaj olmazmı ? almayı düşündüğüm bisikletler sedona 741 D veya V yada salcano apollo sizce hangisi bana uyar bi yardım ederseniz sevinirim

2. Abdullah Güngör

Abdullah Güngör Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Sana sedona 741v yi öneririm. Arkadan amortisörlü(market bisikletleri) insanı düz yolda ve rampalarda çok yorar, yormaları yetmezmiş gibi bi de dünya kadar ağırlık. Arkadan amortisörlü kaliteli bisikletler var ama onlarda çok pahalı. Fakat ön amortisörlüler ile de bi çok şey yapabilirsin. Arka amortisörün yokluğunu ayağa kalkarak ve kendini geriye vererek çok basit bi şekilde yapabilirsin ve inan bana arka amortisörün verdiği zevkin kat kat fazlasını kendini geriye vererek de çok güzel bi şekilde alabilirsin. Sedona 741v ile çok fazla hoplama, zıplama yapamazsın çünkü sürekli akordunu bozar ve bisikletine ve parçalarına zarar verirsin. Anca ufak çaplı atlamalar falan yapabilirsin. Ama genellikle dağda kullandığını söylemişsin bu da sorun olmaz sanırım. Bu bisikletle dağın zevkini çok müthiş bi sekilde yaşarsın ve bisiklete bindikçe binesin gelir. Neyse fazla uzattım galiba:D. Git 741i al ve gönül rahatlığıyla bin:D

3. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok pahalı bir full süspansyon bisikletin olmadıkça dez avantajdır çünkü bütün ucuz full süspansyonlar 20-25 kiloları buluyor ki bu da arazi tırmanışında, bırakın tırmanışı düz yolda bile ölüm olur.

O yüzden ben de 741 v al diyorum.