Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet alacağım

Konu, 'Arşiv' kısmında Nicat tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Nicat

Nicat Yeni Üye

Adı:
    Nicat
    Seviye:
    Selam aleykum arkadaslar.Ben yeni bisiklet almayi planliyorum ama pek anlayisim olmadigi icin secim yapmakda zorlaniyorum.Ben sadece gunluk kullanim icin bisiklet alicam spor amacli gunde en fazla bir saat fazla filan surerim yaz yaz aylarinda.Aklim şu shimano tourney altus acera deore v.b takildi.Şu kullanim icin sizce şunlara dikkat etmelimiyim yoksa kullanimima bakarsak fark etmezmi?onceden her kese tesekkur ederim

2. çağrı can

çağrı can Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Soruya yanlış yerden başlamışsınız. Hangi bisiklet türünü alacağınızı belirlemeniz önemli. Günlük kullanımda saydığınız vitesler arasındaki fark hayat su ile erikli arasındaki fark kadar olur. Yani amaç susuzluğu gidermekse, bir yere gitmek içinse vitesler arasında pek bir fark yok. Ama bisiklet türleri arasında dağlar kadar fark var. Size tavsiyem düz maşa şehir bisikleti.

3. Dogukanersoz

Dogukanersoz Üye

Adı:
    Doğukan Ersöz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    sadece şehir içi kullanım yapacağınıza dair bir garanti yok. Mutlaka daha uzak yerlere gitmek isteyecek dağlara çıkmak isteyeceksiniz ilk bisikletiniz olacağı için bir çok ihtiyacınızı karşılayacak bir bisiklet edinmeniz sizin adınıza daha mantıklı olacaktır.(kendime ait 1 dağ bisikleti 1 de yarış bisikletim bulunmakta) İlk olarak dağ bisikleti satın aldım daha sonra neyi yapamadığıma karar verdikten sonra ikinci bisikletimi edindim.

4. KS
    Nicat

Nicat Yeni Üye

Adı:
    Nicat
    Seviye:
    Işte bende bu sebebten hem şehirde hemde sert yollarda kullana bileceyim bir bisiklet almayi planliyorum.Benim takildigim konu kullanim amacim icin şu tourney acer v.b dikkat etmeme gerek varmi?fiyat farki icin soruyorum.yoksa fazla para harcamama gerek yokmu?yani tourneyde olsa deorede olsa benim kullanim şartlarimi karşilarmi?

Tourney ve acera farki cokmu fazla?fiyat farklari çok fazla oldugu icin soruyorum

Şöyle soyliyelim arkadaslar.2 tane bisiklet var birinin sistemi shimano tourney diyerinin sistemi shimano deore.tourney 500 tl deore 900 tl.sizce hangisi almaliyim?400 tl fazla vermeme gerek varmi yoksa diyeride işimi gorurmu?

5. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Nicat hocam anlatamadım sana. Sen hangi türü alacağına karar verince zaten soruna cevap bulmuş olacaksın.
    Örnek veriyorum; ilk bisikletim mosso 771 dmv. Şehir bisikleti, acera set. Benim bisiklete ayırdığım para binliraydı. Paramın yettiği en uygun türdeki en iyi bisikleti aldığımı düşündüm. Şuan olsa aynı türden ithal ikinci el birşey alırdım. Mesela trek fx.
    Vesselam kendine şunu sormalısın; ben ne yapacam bu bisikletle?
    Sonra kaç para veririm?
    Sonra da almak kalıyor.

Nicat bunu beğendi.
  6. Mert Akça

Mert Akça 'Yol'cu

Adı:
    Mert Akça
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Beyler sedona 640 alıp fren ve vites sistemini shimano 105 taktırmayı planlıyorum bütçe 3500-3800 tabsiye yol bisikleti

7. Dogukanersoz

Dogukanersoz Üye

Adı:
    Doğukan Ersöz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    şu an için bu ayrımın bir önemi yok ama 1 kere alayım arkama bakmayayım diyorsan deore al. modeller arasındaki farkı anlayabilmen için belli bir süre bisiklet kullanman gerekiyor bence

Nicat bunu beğendi.
  8. KS
    Nicat

Nicat Yeni Üye

Adı:
    Nicat
    Seviye:
    Cagri kardesim.ben bu bisikletle her sabah 1 saat 1.5 saat filan tur atarim dolaşıp gelirim.gideceyem yollar hem iyi hemde kötu onun icin dag bisikleti duşunuyorum.benim yerimde siz olsaz hangisini seçerdiz?

9. Dogukanersoz

Dogukanersoz Üye

Adı:
    Doğukan Ersöz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Nicat

dağ bisikleti alman en mantıklısı bu durumda.

10. KS
    Nicat

Nicat Yeni Üye

Adı:
    Nicat
    Seviye:
    Tamam kardesim dag bisikleti alayim.Benim sorum şu.tourney ve deore farki 400 tl olmalimi?yani deore icin 400 tl fazla vermeme deyermi?

11. çağrı can

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kötü çok göreceli. Ben yol bisikletimle toprak yolda da gittiğüm oldu. Gerçi lastikleri aşırı aşındı ama yolda kalmadım. Atlayıp zıplamayacağın her yola şehir bisikleti yeter. Konforu adamı mest eder, otobüs fobin oluşur. Genelde dağ bisikleti ile başlayanlar şehir ve en son durak yol bisikleti ile bu süreci tamamlıyorlar. Ben günlük ulaşımda şehir, haftasonları yol kullanıyorum. Sizede bunu tavsiye ediyorum.

12. DutPekmezi

DutPekmezi Aktif Üye

Adı:
    Ömer
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Karşılaştırdığınız bisikletlerdeki diğer özellikleri de göz önünde bulundurmak gerek. Bu sebeple 400 liraya değip değmeyeceği sadece vitese bakarak anlaşılamaz.

Yakın vites modellerinde abartılı bir fiyat farkı bulunmamaktadır. Burdan modeller arasında abartılı bir performans farkı olmayacağı da anlaşılabilir.(Emin olmamakla birlikte 50-60 lira civarı diye hatırlıyorum.)

Önce ne kadar vereceğinizi bir kararlaştırın ondan sonra bisikletinizi seçin. Daha kolay olur.

Toprağa girmeyecekseniz dağ bisikleti almanıza bana göre hiç gerek yok. Bulunduğunuz bölgede çukurun, taşın çok bulunduğunu düşünüyor ama düz yolun da olduğunu düşünüyorsanız bütçe yetiyorsa kilitlenebilir maşalı bir bisiklet almakta fayda var. Bu konuya karar vermek sizin hayat tarzınıza, gezmek istiyebilceği iz yerlere karar vermek gerek yani amacınıza karar vermelisiniz.

Ayrıca yüksek ihtimal sorabileceğiniz tüm sorular forumda sorulmuş ve cevaplanmıştır. Lütfen araştırmaktan çekinmeyin.

13. sivribey

sivribey Kıdemli Üye

Adı:
    salvador dali
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Nicat kilitlenebilir amortisörlü carraro 224 veya düz maşalı sedona 410 ikisinden birini almalısın bence..iki bisikletinde konuları var ordam bakabilirsin...bende 224 var memnunum

14. asusmune

asusmune Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Soruyu soran arkadaş farklı kulvardaki bisiklet için tavsiye ister. Siz ise 105 setten bahsediyorsun, ben sana full 105 setli carraro 062 tacsiye edeyim. Jantlarina kadar shimano. Uzun yıllar sıkıntı çıkarmaz.

15. Mert Akça

Mert Akça 'Yol'cu

Adı:
    Mert Akça
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Shimano jant sedonankinden farkı ne birisi carbonsa tamam dediğin ve carraro kadrolar ile ilgili genel düşüncem carraro: tofaş sedona : volkswagen

16. Dogukanersoz

Dogukanersoz Üye

Adı:
    Doğukan Ersöz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @Nicat Üstat Kafandaki sorulara tam anlamıyla cevap bulamamanın nedeni herkesin zihnindeki bisiklet anlayışının farklı olmasıdır. al bitane kullan keyfine bak:harika::harika::harika::harika:

17. KS
    Nicat

Nicat Yeni Üye

Adı:
    Nicat
    Seviye:
    Cok sag olun arkadaslar tavsiye ve fikirleriniz icin.cok yardimci oldunuz hakikaten.bilmediklerimide oyrenmiş oldum)))
    Allah razi olsun

Dogukanersoz bunu beğendi.