Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni bisiklet alacağım, yardımlarınızı bekliyorum

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında baybunalım tarafından paylaşıldı.

1. baybunalım

baybunalım Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    ben yeni üye oldum, ve yeniden bisiklet sürmek istiyorum, yol bisikleti almayı düşünüyorum, şuan için bütçe 1000-1200 tl yi geçmek istemiyorum, çünki bisikleti finlandiyaya getirip bu dönem yani 2 ay falan kullanıp,satmak ve ilk baharda nasip olursa türkiyeye kesin dönüş yaptığımda daha profesyonel bir bisiklet almayı düşünüyorum. ben alternatifleri yazıyım, sizde yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
    sedona 601 1250 tl civarı
    salcano XRS F01
    salcano XRS 700
    salcano XRS 300
    CR RACE 12 FB

aşağı yukarı hepsi aynı ama tavsiyelerinizi bekliyorum,boy 1.80 bacak boyu sanırım 84-85 cm falan.

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

tur bisikleti salcano xrs f 01 şehir bisikleti uzun yollara da gidilir bunla ..

3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  5. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    XRS300'ü eleyin. Hi-ten kadrolu, çok düşük donanımlı, kötü bir başlangıç modeli. XRS700 nispeten daha iyi. Seçenekler arasında 601 özellikle görünüşü itibariyle çok hoş. Donanım olarak da 2300 ve Sora karışık denebilir. Jantlardan çok şey beklemeyin. İleride giriş seviyesi bir ikinci el setle değiştirebilirsiniz. Shimano R500 veya R501 ilanlarını kovalayın eğer alacak olursanız.

Kudret Abi kadro boyuna çok dikkat eder. Ben de buna ek olarak jantlara çok önem veririm ve elime geçen parayı jantlara yatırmaktan çekinmem. Herkese de bunu söylemeye gayret ederim sonuç olarak. Buna göbekler de dahil tabi. Set diyelim kısaca. Listedeki hiçbir bisikletin jant seti iç açıcı olmadığı için bunu yazdım. Ben Sedona 601 derim. Tabi bir de düşünürseniz ve bulabilirseniz, B'twin Triban 5 şu anda indirimde.

http://www.decathlon.com.tr/Triban-5-Yol-Bisikleti,PR-29000.html

Mağaza stoklarını sorun derim. Sora set var üzerinde ve karbon-alüminyum karışımı kadroya sahip.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  6. baybunalım

baybunalım Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, tavsiyelerinize uyucam, inşallh kısa zaman için kullanacagım bisikletde pişmanlık yaşamam, bu ilk oldu,bundan sonraki bisiklet seçimlerimde ve aklıma gelen bütün sorularda tavsiyelerinize başvuracagım, türkiyeye 12 ağustosda gelecem, inşallah bunları konyada bulabilirim.
    tekrar çok teşekkürler

7. fatihcankaymak

fatihcankaymak Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bencede sedona 601..