Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisiklet alacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali Taşcı tarafından paylaşıldı.

1. Ali Taşcı

Ali Taşcı Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle S.a diyerek başlıyorum anlatmaya; Bisiklete binmeyi seviyorum ve yeni bisiklet almayı düşünüyorum. Erciyes Üniversitesi'nde 2. senesi olacak bir öğrenciyim. Boyum 1.70, Kilom 65 civarında dolaşıyor. Çoğunuzun da bildiği gibi Kayseri genelde dümdüz olan bir şehir. Ben de fazla dağa felan çıkmayı düşünmediğim için şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Yurt parasını felan çıkarsak aylık 400 civarı gelirim olur diye hesapladım. Üniversiteye ulaşımı ve şehir gezilerini felan bisiklet ile yapmayı düşünüyorum. Yürümeyi pek sevmem, ama saatlerce bisiklete binebilirim. Biraz araştırma yaptım ve size de sormak istedim. Bütçe olarak pek fazla para vermek istediğimi söyleyemem ama her türlü tavsiyeye açığım. Her zamanki gibi internetten almayı düşünüyorum. 6 veya 12 taksite böldürebilirim. Ayrıca S4 ile sürüş halindeyken video çekmek de istiyorum. Ona göre telefonu tutturabileceğim bir aksesuar varsa onlar hakkında da tavsiyenizi bekliyorum (Kafaya tutturmalı olanlar varsa iyi olur kamikaze ve rocket gibi lunapark şeylerini denemeyi severim oralarda da çekim yapmak isterim) . Bir şehir bisikleti için ortalama 400 TL civarı verebilirim. Tabi sizin tavsiyelerinize göre fiyatı artabilir de. Malum yağmur durumları da var o yüzden tam bir şekilde almak istiyorum. Yani yolda az bir su birikintisi varken "Ay sırtıma su gelir" vs vs diye yolu değiştirmek istemiyorum. Ayrıca görünüşe de önem veririm, bisiklet biraz kılas(artık nasıl yazılıyorsa ) dursun. Tabi zevkler tartışılmaz. Benim aklımda şöyle birşey var http://www.hepsiburada.com/liste/ka...spx?productId=sporkanuni6&categoryId=27058700 Önerir misiniz? Önermezseniz neden ve bunun yerine ne önerirsiniz. Ayrıca kask ve eldiven önerilerinizi de bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O fiyata alınabilecek eli yüzü düzgün tek şehir bisikleti Claud Butler M700 idi, o da 800'e çıkmış tekrardan. 400'e satılıyodu. fakat bu boyla 20 inç kadro sana uymaz.

Aylık 400 lira gelirin varsa, her ay 80-100 lirasını ayırabilirsen, böyle bisikletlerle vakit öldürme. Sedona 321 falan alabilirsin.

3. Ali Taşcı

Ali Taşcı Yeni Üye

Seviye:
    hocam sedona 321 biraz tuzlu gelebilir. Başka tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. Duruma göre bütçe de artışa gidebilirim.

Edit: Ayrıca benim boyuma göre ölçülerden hangisi daha uygun olur sizce?

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    17-18 inçlik kadrolar uygundur. S4'ü satıp, GoPro kamera alırsın, aparatlarını da Çin'den ucuza temin edersin. S4'ü kafaya takarak çekim olmaz, bu işin erbabı GoPro'dur. Artan parayla telefon, bisiklet aksesuarı falan alırsın. Bisiklet için de bütçeyi artırmış olursun. Başka tavsiye olarak Carraro Sportive 224 önerebilirim. Salcano City Sport 40 da olur.

5. Ali Taşcı

Ali Taşcı Yeni Üye

Seviye:
    aman hocam S4'ü satmak yerine çekimlerden vazgeçelim :D peki claud butler m700 20'' bana olmaz mı fazla zorlanır mıyım?

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Fazla zorlanırsın, olmaz. Ayrıca 800 lira fazla. 400 lirayken almadıktan sonra bir anlamı yok.

Tabi şimdi S4 kullanıp da öğrenciyim ben pozisyonuna girmek de yakışık almıyor, söylemeden edemeyeceğim. :) Bisiklete merakın varsa, öncelik bisiklet olmalı, telefon değil.

7. Ali Taşcı

Ali Taşcı Yeni Üye

Seviye:
    hocam ben telefonu yazın 2 ay çalışarak aldım. Aklımda ilk olarak telefon vardı. Bil. Mühendisliği öğrencisi olduğum için öncelikle telefon geldi ilk başta şimdi sıra bisiklette :D güzel bir tane almayı düşünüyordum claud butler çok hoşuma gitmişti ama boyu olmaz diyorsunuz yapacak birşey yok :( . Az sonra bir tane bisiklete bineceğim Toscano x250 onu sevdim. Geziden sonra resimlerini de atarım :) Onun hakkında da bilgi almak istiyorum.

8. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    :) Ahmet bey sizi tanımıyorum ama yorumlarınızı dikkatle okuyorum.Kalp kırmamaya özen gösteren birisiniz anladığım kadarıyla.

9. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu arada Aleyküm selâm ali kardeşim

10. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Aleykümselam öğrenci kardeşim,

Öğrenciliği bende şehir dışında yaptım,ne kadar zordur yaşayan bilir,hele bizim zamanımızda imkanlar dahada kısıtlı idi,

Market bisikletlerine para vermeni istemem..

Derslerinde başarılar diler,Ahmetcan bey güzel tavsiyelerde bulunmuş..