Yeni Bisiklet Alacağım SCOTT,TREK Hakkında Yardım

Tepki
1
Merhaba arkadaşlar bu konuyu daha önce MTB bölümüne açmışım yanlışlıkla bu yüzden pek ilgi gösteren olmadı :)

Sorum şudur, Önerebileceğiniz mtb tarz SCOTT modeli var mı, 1100 Euro ya kadar çıkabilirim, Scott 'ın scale, aspect ve spark modeli altında bir sürü alt modeli var bunlar arasındaki farklar nedir bilen var mı? Trek 6000 e karşı da boş değilim :) Siz olsanız ne tercih edersiniz.

Scudo

Ferhat Öz

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Spark downhill tarzı bisikletlerde(çift amartisörlü modellerde) kullanılan kadro.Aspect Scott un alt model dağ bisikletlerinde kullandığı model.Scale sizin için iyi bir seçim olacaktır.Geometrisi ve sağlamlığıyla rahatlıkla yarışmalarda bile kullanabilirsiniz.Scott scale 60 tam aradığınız bisiklet.Ayrıca Trek 6000 güzel bisiklet fakat xcr maşa kullanılmış.Trek olarak bir model üstü olan 6300 e bakabilirsiniz.

Tepki
1
Yorum için teşekkürler bunlara bir de cannondale trail SL1 de ekleyelim ortalık şenlensin azcık :) evet Scott, Cannondale ve Trek hakkında görüşleri alalım :)

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Trek 6000'i ben sürdüm, gerçekten başarılı vites geçişleri güzel.
Geometri olarak spor sürüş vaadediyor ve bu geometriyi Trek üst düzey XC'lerinde de kullandığını belirtiyor.
İleride donanım upgrade vb. düşünürseniz 6000 ideal.
Yabancı forumlarda da maşanın bu seviye bir bisiklet için düşük kaldığı görüşündeler.

Scott ise Scale serisine bakıyorsunuzdur, 6061 frame kullanıyor, bu frame'i ucuz bisikletlerde de gördüğümden 6061'e karşı biraz ön yargım var.
Ama kesinlikle kötü bir frame değil yanlış anlaşılmasın. Trek 6000'in karşısında Scot Scale 60 duruyor. Hangisinin tipi hoşunuza giderse ona karar verin.

Cannondale SL1'de 6061 frame'e sahip. Frenler Avid,benim yürüyende herşey shimano ayn seri olacak, frenlerde dahil diye bir takıntım var.
Ancak içlerinde en şık duran bisiklette Cannondale'miş bu tabi kişisel zevk.

Bu üç markayı çok kıyasladım, benimde bütçem max 3000 liraydı.Trek 6000'i çok düşündüm,ama renk olarak ya mat renk istiyordum yada krem beyaz.
Gidip 1700 liraya mat renkli Trek 4300 Disc aldım, yaz başına kadar böyle kullanıp, sonra 2013 shimanolar gelince üzerine 1000 lira kadar harcama yapıp (frenler hariç), herşeyi (göbekten dişliye) full slx yapmayı planlıyorum.
Böylece bu fiyatlarda arkaya xt koyup öne deore koyan,gidip göbekte formula hub kullanıp, arka dişlikde sram kullanan karma bir model almaktan (Trek,Scott,Cannondale hepsi yapıyor bunu) daha çok tatmin olacağım.
Misal beyaz renk 4900 düşündüm ama bu bahsettiğim durumlar onda da vardı, bende 4300'e düşerim dedim..

Tepki
1
@Murat.K

Bu çok faydalı bir karşılaştırma oldu benim için, evet cannondale in tasarımı çok hoş ve ben de zaman için bisikletimi full XT yapmayı düşünüyorum, bunun için 2012 Cannondale SL4 alabilirim, SL1 ile aynı kadroya sahip sanırım. Çok teşekkürler gerçekten faydalı oldu :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum bende SL4 kullanıyorum, tavsiye ederim. Üzerindeki donanımı arıza yapmadıkça değiştirmene gerek yok bence. Bisiklet gayet akıcı ve vites değişimi seri. İstersen benim bisikletle deneme sürüşü yapabilirsin :)