Yeni bisiklet alacağım ama fazla bilgim yok

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
:)
Şehiriçi Kısa turla başlayın, günlük 30-40 km gidiş geliş

Yukardki tavsiyeler güzel, birde kask alın... İlerde uzaklara gidersiniz.

Scudo

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Bence istediğiniz yapın.Bende şimdi üniversite de olsam ühhüü nereler giderdim nereler :)

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
donanımınızı tamamladan ve bisiklet arızasıya karsılatıgınızda o problemleri halledebileceginiz zamn yola cıkın derim aksi takdirde cok zorluk cekersiniz
(link) 2014 modelini bulursan daha uygun fiyata bulursun bunu
(link) 221 belki size uyar indirimli olursa

Tepki
9
İsim
Muhammed DEMİRDÖĞEN
Bisiklet
Kron
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim artık finaller geldi fazla ilgilenemiyorum inşallah finallerden sonra 2. el bisikletlere bakacam, birkaç kişiyle konuştum ve 2.el daha iyi sağlam bir bisiklet bula bilirsin dediler eğer güzel bir şey bulamasam artık 800 liraya yeni bisiklet alırım tekrardan çok teşekkürler

Ahmet A. Atalay

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
b'Twin
@Muhammed DEMIRDOGEN
Eğer fitnessa guveniyorsaniz pek onermem cunku bisikletin calistirdigi kas gruplari cok farkli

Tepki
9
İsim
Muhammed DEMİRDÖĞEN
Bisiklet
Kron
Şahsen ben kendime güveniyorum hocam inşallah sıkıntı çıkmaz şuan kask, dizlik, bagaj, bisiklet çantası, tamir takımı, Alyan , yedek lastik felan aldım haftayada bisikleti alacağım, inşallah sıkıntı çıkmaz :) Tekrardan hepinize teşekkür ederim. :)

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Muhammed DEMIRDOGEN

üniversitenizdeki bisiklet kulübüne katılın yoksa çık rektörün karşısına "aga ben kulüp kuracağım" de.

üniversite aslında bu tarz turların yapılacağı en güzel çağ. hafta sonları çıkın 30 km- 50km- şeklinde yükseltin turları ve şehirler arasına öyle çıkın. hem ekip birbirini tanır hem de tek sıra gitmeniz gerektiği yerlerde ip gibi dizildiğinizde öndeki fren yapınca zincirleme kaza yapmayın. ben iki defa turda boşluğuma gidon sapı yedim :D turda birbirinize seslenmek yerine belirlediğiniz küçük el hareketleriyle anlaşabilin. benim boşluğuma gidonu sokan arkadaş çift amortisör kullanıyordu ve güç kaybından çabuk yoruldu. rampalarda gidip ona yardım ediyordum. bildiğin iki tane bisikletle çıkıyordum resmen.

bu dengeleri tutturun en basitinden. yoldaşını arkada bırakma. turlarda hepinizin tek düzen halinde pedal çevirmesi bile dışardan çok güzel gözükecek.

Tepki
9
İsim
Muhammed DEMİRDÖĞEN
Bisiklet
Kron
@Şevket Akça

Ne yazıkki Bozok Üniversitesinde öyle bir gurup yok :( Ama verdiğin bilgiler kafama yattı teşekkür ederim AKlımdan çıkartmayacam söylediklerini :)

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Muhammed DEMIRDOGEN

dediğimi yap bak o zaman. 10 kişi falan yeterliydi kulüp için ki aktif olmalarına gerek yok imza yeter. biz masamızı kurduk kayıtlı üye sayımız 150-200 kişi ancak tura gelen 15 kişi ancak var. amaç rektörün gözünde "hee tamam" olayını yapmak. üniversitenin şartlarını bilmiyorum nasıl yürüyor bürokrasisi. araştır bir stand kurman için yer verecekler belki afiş de astırabilirler. oradan üye topla. ben o şekilde başladım şu an belediye ile ortak projelerimiz var ;)

Tepki
9
İsim
Muhammed DEMİRDÖĞEN
Bisiklet
Kron
@Şevket Akça

Şuan öyle şeyler bana biraz zaman kaybettirir çünkü benim fazla vaktim yok programcılık sürekli araştırma ister belki bundan sonra okula bisikletle giderim çok iyi olur mesela, inşallah ilerde öyle birşey yaparım :) önerin için sağol yol gösterek çok iyi yaptın :)

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça