Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bisikelt için yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ksfbz tarafından paylaşıldı.

1. ksfbz

ksfbz Yeni Üye

Adı:
    ksfbz
    Seviye:
    Herkese merhaba,
    Uzun zaman sonra bisiklet kullanmaya tekrar başlamak istedim ama görüyorum ki teknoloji uçmuş gitmiş ben geri kalmışım :)
    son olarak kısa süre salcano astro kullanmıştım
    Forumda baya araştırmama rağmen hala bir fikir edinemedim.
    boyum 192 kilom 85 bacak boyum 93 cm
    kullanacağım yer istanbul sürekli kasis yamalı bozuk yollar en önemlisi çok sokak arası var fazla hız şansı zaten yok
    bende bisikleti genel olarak agresif kullanıyorum bu sebepten mtb de karar kıldım?
    kullanım amacım genel olarak kısa mesafe vs formda kalmak, belki hafta sonu uzun yol yapmak
    hazır yerine toplamak için zamanım var amaq bilgim yok
    ilk etapta 1000 lira biraz üzerinde bütçem var sıfır yada ikinci el bana verceğiniz fikirlere çok ihtiyacım var
    şimdiden teşekkür ederim.

2. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne kadar agresif kullanıyorsunuz bilmiyorum ama anlattığınız kullanım biçimi şehir bisikletine çıkıyor. şu tarz olanlardan: Mosso Legarda 1624 V Şehir Tur Bisikleti 28 Jant

bu bisiklet türünün bildiğiniz dağ bisikletlerine göre farklı, biraz daha ince kadro ile daha hafif olması, daha zayıf amortisörler ile yine daha hafif olması, daha ince lastiklerle gelmesi ve genelde daha rahat oturma pozisyonu sunmasıdır. sadece şehir içi binecekseniz, şehirdeki çukurlardan korkmamak kaldırımdan atlamaksa amacınız dağ bisikletine gerek yok.

mosso, salcano, sedona, kron bunlar o bütçe ile şehir bisikletlerine bakmanız gereken markalar (genelde bunlar ucuz olurlar, yoksa tabi ki hepsine bakın) . bikaç modellerini gözünüze kestirince yine burada sorarsınız, hangisi daha iyidir diye.

tabi o boyla bir de kadro boyu sıkıntısı olabilir. kadro boyu için önemli olan bacak boyudur ama 190+ boyunuz varsa zaten o da uzundur. mesela verdiğim sitede 22'' 'e kadar kadro boyu var. bazı bisikletlerde olmuyor. bu da elemenize yardımcı olacak. denemeden bilemeyiz ama size an az 20'' gerekir sanıyorum.

3. ksfbz

ksfbz Yeni Üye

Adı:
    ksfbz
    Seviye:
    Volkanözcan oncelikle detayli mesajiniz icin tesekkur ederim. Agresif kullanim derken aradan dereden kaldirimdan paldir kuldu tabiriyle gecerim yani cok ugrasmam diyelim :)
    Su ana kadar okuduklarimdan 22 kadro ve 19 jant almam gerektigi konusunda karar kildim bu kesin olacak alternatif :)
    Dag bisikletini ihtiyac halinde teker degistirip yola uyumlu hale getirebilirim diye ilk tercih olarak secmistim.
    Yine forumdan okuduklarim sayesinde kadro uzerindeki ekipmaninda ozellik ve kalite olarak baya fark ettigini anladim ama bu konuda daha bilgisizim.
    Biraz daha ogrendikten sonra aslinda toplama biseylerde yapilabilir diye dusunuyorum. Yada ilk etapta butceye uygun herhangi uyumlu bir model ile onu iyilestirmede yapilabilir.
    Verdiginiz modellerin ozellikleriyle bir karsilastirma yapip ona gore tercih yapiyim eksisini artisini daha iyi anlarim diye umuyorum. Tekrar tesekkur ederim