Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Bir Street Bisikleti !

Konu, 'Street & DJ' kısmında Konuralp Erdil tarafından paylaşıldı.

1. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yeni bir bisiklet alıcam. Ancak 2 ay kadar sonra. Ama hala daha karar veremedim. 2.500 - 3.000 TL falan maddi sınırım var. Eski bisikletim Scott Voltage yz 25 ' di. Aldıgımda üstündeki bütün parçalar mtb parçasıydı. Kadro dısındaki bütün parcalarını değiştirdim elimden geldiğince parçalarını Street kullanımına uygun şekilde dizdim. Ancak bu bana 2000 TL ' ye falan patladı ve istediğim gibi bir bisiklet de olmadı. Scott'u cahilliğime almıştım zaten aldığımda hiç bir parçadan ve bisikletten anlamıyordum. Şimdi ise akıllandım ve başımı ağrıtmıycak bir bisiklet almak istiyorum. Her hangi bir parça değişikliği istemiycek ve sorun çıkartmıycak bir bisiklet. Şuan aklımda 2 seçenek var. 2009 model cannondale chase 2 ve 2010 model specialized p3. Chase 1 istiyordum ancak Delta'ya sorduk sadece chase 2 varmış. p3 için de aktif pedalı aradım bisiklet en erken Ocak yada şubat ayında Türkiyeye gelcekmiş ve fiyat konusunda birşey de söylemediler o yüzden p3'ten vazgeçmek zorunda kaldım :( . Ayrıca sağdan soldan duyduklarıma göre Cannondale artık chase üretmiycekmiş, zaten 2010 chase cıkartmamaları da bunu kanıtlıyor gibi.
    Gönlüm cannondale'den yana ancak alıpta scott aldığımdaki gibi pişman olmak istemiyorum. Eğer aynı fiyata alabileceğim daha güzel bir street bisikleti varsa önerin lütfen daha 2 ay vaktim varken değerlendirip birinde karar kılıyım :) Ayrıca Beni Chase 2'nin parça kalitesi hakkında yada diğer önereceğiniz bisikletler ve parçaları hakkında aydınlatırsanız sevinirim :) Yardımlarınızı ve seçeneklerim hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler :)

Chase 2 için bkz : http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2604,DeltaBisiklet,2188

Jelib10 bunu beğendi.
  2. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Bi yorum yapsaydınız yaw :S

3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    giant stp 0 al keyfine bak, 2800 lira, kaçkar bisiklette.

Konuralp Erdil bunu beğendi.
  4. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    2010 p3e 2011 in subatintami gelicek dediler? ilginc bi durum. speci bulabiliyosan kacirma derdim ama neyse. chase 2 guzel alip direk kullanabilirsin ama masasi dj3 yani marzocchinin en kotu dj masasi ve alir almaz kullanmadan degistir derim. marzo dj1-2-3 ve argyle 302-318-409 gibi bir cok masa denedim argyle in 302 ve dj 1-2-3 haric digerlerinden bulabiliyosan chase i al 318 veya 409 tak kullan derim. dj leri tavsiye etmiyorum cunku ic yapilari cok karisik, bakim yapmaya kalksan cok uzun zaman aliyo, ve ic aksamlari kirilabiliyo, ben hidrojen tupunu koparttim, gurkankas o tupu kopardi masayi ve kolunu kirdi, yani pek guvenilir masa degiller. aynakol ilk aldiginda yeticektir ama daha dayanikli ve daha hafif bisey ile degistirebilirsin, holzfeller gibi, frenler bb5 guzel frenlerdir, hidrolik alirsan daha rahat edersin ama almasanda bb5ler seni idare ederler. dediklerimi yaparsan guzel bisiklet olur, bide jantlar hakkinda hic bir bilgim yok buyuk ihtimalle cok dayanikli degiller, ilk once yamultana kirana kadar kullan acemiligini at ondan sonra supra bh-d gibi biseyler degistirirsin.

Konuralp Erdil ve gurkankas bunu beğendi.
  5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    2011 şubatta tabiiki 2010 değil 2011 ler gelecek... Bu sene 2010 model P serisi gelmedi... Şuan hali hazırda P2 AM modeli mevcut zaten bir bakmanı öneririm. Ancak tabi Kaçkarda STP varsa senin için daha avantajlı olacaktır. ikisinede bir bak ona göre tercih yaparsın...

Konuralp Erdil bunu beğendi.
  6. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Yorumlarınızı için teşekkür ederim . Dediklerinizi dikkate alacağım. bb5 fren bende kullandım güzel frenler ama onları hiç kullanmadan satıp direk avid code yada deltada satılan gattorbrake 6 pistonlu frenlerden düşünüyorum. ama bunda daha karar vermedım önce bir bisikleti alıyım da. =)

7. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada 2008 brass 1 ' in üstünde gelen WTB dual duty fr jantlar var ( doğru mu yazdım bilmiyorum ) o jantları kullanan arkadaşlarım var çok güzel jantlar diyorlar. bulabilirsem chase 2 üstüne onları almayı da düşünüyorum. Ama chase 2 üstündeki jantların nasıl olduğunu da bilmiyorum kullandıktan sonra memnun kalmazsam o jantlar ile değiştirmeyi düşünüyorum.

8. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
  9. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Yahu önce bir sürün de... Parçası eksik kalsın. Aramızda doğru dürüst süren adamların hiçbiri bu saydığın kadrolar ve komponentlerle başlamadı. İlk önceleri dayanıksız XC kadrolar ve maşalarıyl V-fren lerle başladı herkes, sen önce kötü malzemeyle iyi bişeyler çıkarmaya başlarsan daha sonra iyi malzemeyle daha da iyisini yaparsın. Ve işin garibi iyi bisikletle başlayanların çoğu bıraktı. Olay malzemede değil sürmekte bitiyor. İlk başlayanlar kilo hesabı yapıyo, yahu yarım kilo eksik yarım kilo fazlaysa ne oldu yani sanki eksik olaydı 1mt bunny çekecekti-yok öyle bir dünya... Boş muhabbetler bunlar. Siz zaten iyi bir sürücü olduğunuz zaman bazı parçalar lüx olmaktan çok ihtiyaç olacaktır, ozaman alın.

Tecrübeyle sabittir.

ali ayhan cıvıl bunu beğendi.
  10. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Böyle bi yorum yapacağını tahmin ediyordum zaten. Ayrıca bi kere 2500 tl para harcayabilirim birdaha harcayamam . param varken en iyisini almak en iyi bisikleti dizmek istiyorum! bidaha elime okadar para gecemez. öyle bi şansım olmaz. bu para babamdan cıkcak ben 1600 e alıyoruz desem gider alır ama üstüne parca lazım dersem bidaha almaz. ben elimdeki parayı en iyi şekilde değerlendirmeye calısıyorum!

trek2662 bunu beğendi.
  11. trek2662

trek2662 Üye

Seviye:
    cok haklısın en ıyısı o bence.......

12. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    En iyisi ne sence ?

13. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    gidip de code veya 6 pistonlu bi fren alma, en ideal fren juicy 7 olucaktir senin icin, dh bisikletlerinde bile bir cok marka code gibi bi freni kullanmiyo, cunku gerek yok onun yaptigi isi juicy lerde yapiyo, tama o kadar guclu degiller ama o kadar guce ihtiyacin olmiycak. bide diger gibiklette guzel gozukuyo, onu alip direk kullanabilirsin, duroda guzel masadir ama daha iyisini istiyosan argyle derim, birde dorugun dedigi bi bakimdan cok dogru diger taraftan yanlis, sen en iyisini almak istiyosun ve sebebin var o yuzden dorugun dedigi yanlis ama, code veya 6 pistonlu fren kismindada cok hakli, o tur frenler street te degil dh de bile agir kaciyo ve dorugun tespiti gercekten dogru, bu ise kim iyi bisiklet ile basladiysa tek bir parca degistirmeden biraktilar, ne oldu harcadiklari paraya yazik oldu. bu isi hic birakmam diyosan gt yi al argyle 318 veya 409 tak, frenleri juicy 7 lerle veya elixir in juicy 7 e yakin bi modeli ile degistir kullan, diger parcalari uygun gozukuyo.

Konuralp Erdil ve Doruk Atay bunu beğendi.
  14. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Tamam anladım demek istediğini. Teşekkür ederim yorumun için. Frenler hakkında bir bilgim yok. Duro güzel maşa zaten kullandım o maşayı. Ama benim demek istediğimi anladınız zaten imkan varken en iyisini almak istiyorum. Bu arada Rock Shox Arglye 318 ve 409 arasında ne fark var ? Bunu bir türlü öğrenemedim :D

15. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    318 yayli-yagli, rebound ve sertlik ayari var. 2600gr civari
    409 havali-yagli, rebound ve sertlik ayari ve sertlik ayarinin sertlik ayari var(biraz karisik oldu ama incelemen gerekiyo anlatsam zok uzun olur kimse okumaz). 2350gr civari (havali oldugu icin sertlik ayari 318 e gore daha hassas ayarlanabilir)

yeni argyle rlc mi rlt mi ne oyle bisey cikti 409 un yerini aliyo, bu iste gelinen son teknoloji suan o masa, bulabilirsen ondan al ama biraz pahali. argyle rlc veya rlt olucak, 409 un aynisi sadece materyal farki var. ve 300gr daha hafif. ve 80mm sakin alma.

16. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    yeni model adı argyle rct. iç borular revelationun'kilerle değiştirilmiş. yani önceki modellerdeki gibi çelik değil. en büyük ağrılık kazancı burada. iç aksamında herhangi bir değişiklik yok. mil sistemi biraz daha modifiye edlilerek bi miktar daha ağırlık kazancı sağlanmış.

17. Orhan Yıldırım

Orhan Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    usta x11 al :D

18. Konuralp Erdil

Konuralp Erdil Aktif Üye

Seviye:
    Sedona almam ben.