Yeni bir MTB için tavsiye

Tepki
1
Uzun süredir bisiklet binicisiyim fakat ilk defa kendime bir bisiklet alma fırsatım oldu. Çevremde tecrübeli danışabileceğim bisikletçiler bulamadığım için burda sormak istedim benim teknik parça bilgim mahalledeki bisikletçi dükkanından daha geniş değil.. :)

Arkadaşlar en yakın zaman da 1000 Tl bütçemle kendime bir dağ bisikleti almak istiyorum. Sedona, Carraro, Merida, Scott, Salcano, Whistle, Giant, Focus gibi markaların bu fiyata yakın bisikletleri var.

Şöyle hevesle binebiliceğim bir bisiklet almak istiyorum. Bu fiyata en iyi bisiklet, alınacak bisiklet hangisidir? Siz hangisini önerirsiniz?

Scudo

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
erol merhaba bulundugun yer bursa gorunuyor sana besyolda aydın bısıklet var oraya gıtmenı tavsıye ederım oradakı bısıkletleden bırını mutlaka begenırsın bende bursadayım elımden geldıgınce yardımcı olmaya calısırım

• Beğen
Tepkiler: Erol Guzoğlu
Tepki
1
@erkan sozoren

Bursalıyım şu anda Ankarada okuyorum, orada da erdoğalar bisiklet var oraya gidebilirim de arkadaşlardan fiyat-bisiklet önerisi bekliyorum. Mutlaka aynı fiyatlı iki bisikletin bir birinden bir farkı vardır diye tahmin ediyorum.

Tepki
9
Ben de sizin gibi araştırırken, bütçeyi biraz daha yükselterek alternatifleri
değerlendirmeye başladım, biraz bekleyip para biriktirip iyi bişey alma yönünde
karar verdim, umarım istediğiniz gibi bir bisiklete sahip olursunuz,

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Bence sen bir Erdoğanlar veya Deltaya uğra. İki yol izleyebilirsin. 1. iyi bir kadro düşük komponent. Ucuz kadro iyi komponent. Ben şahsen 2. şıkkı tercih ederim Alacağın bisikletin komponentleri iyi olursa daha çok zevk alırsın. Kadrom bilindik bir marka olsun ilerde komponentleri değiştireyim dersen o da bir tercih. Birde Gülşah'ın yazısını oku hemen üstte:) Ona verilen cevaplar yararlı olabilir.

• Beğen

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
@emre karakoç
Yeterli bilgi var bu mesajda. Fakat bunlardan önemlisi hangi tarz bisikleti seçeceğin. Yol, şehir, dağ vs. En önemlisi buna karar vermen. Bu arada ismini verdiğin markalar arasında çok kaliteli kadrosu olan markalar(Scott, Giant, Trek vs) olduğu gibi göreceli ucuz kadro(?) (Salcano, Sedona vs) gibi markalar da vardır. Bu kadroların kalitesiz olduğunu söyleyemeyiz. Amatör kullanıcının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kalitededir saydığın tüm markalar.

• Beğen

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
sedona almamanı öneririm.kadroda ve ekipmanlarında en çok arıza çıkaran bisikletlerin başında yer alıyor
meridalar çok pahalı
carraro bisikletler hoş, sağlam
scott giant focus üçlüsünden birini tercih etmeni öneririm

şu an focus kullanıyorum.Focusun 2012 modelleri çıktı öneririm gerçekten sağlam ve sorunsuz bisiklet markası. hem kadrolarında da ömür boyu garanti veriyorlar

dediğim gibi scott giant focus üçlüsü ;)

• Beğen
Tepki
1
Bilgilendirici yorumlarınız için teşekkürler, haftasonu delta bisiklete ve erdoğanlara uğradım. @Tolga, hocam mtb almaya karar vermiştim zaten, doğada sürmekten daha çok zevk alıyorum.

Erdoğanlardaki şimdi ismini bilemeyeceğim bir abim, ben leb demeden bir sürü ayrıntısıyla bisikletlerini tanıttı. Neden Scott, neden Scale değil aspect serisi gibi zatece satış için değil bisiklet hakkında çok ayrıntılı bilgiler aldım. 1000 Tl yaklaşık bir bisiklet aradığım ve hidrolik disk fren sistemini kullanmak istediğim için bana

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/3489.jpg
Scott 2010 Aspect 45 Kırmızı (216435)

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/scott-aspect-35-2010-mountain-bike.jpg
Scott 2009 Aspect 45 Hidrolik Disk (211933)

(Fiyatları 1300-1400 TL aralığında)

modellerini gösterdi. Scott'un kadrolarından bahsetti, oldukça beğendim ama bütçemi zorladığı için biraz kararsız ayrıldım. Deltabisiklette ise cannondale ile corratec markalarından bir kaç model gösterdi fakat bisikletleri sadece "bu da güzel bir bisiklet" diye anlattığı için pek bir şey düşünemedim.

Uzun süredir bisiklet kullanıcısıyım küçük turlara katıldım yani alacağım bisikletle başlangıç yapmayacağım fakat şimdikinin bianchi leopard olduğunu düşünürsek ilk ciddi bisikletim olucak.

Bisikletin bileşenlerini tam olarak anlayamıyorum. Bu Scottları alırken bisiklete ve ağırlıklı olarak kadroya vereceğim parayla mı yoksa diğer markaların daha kalitesiz bir kadroyla yine bileşenlerini bilmeyip alacağım bisikletleriyle mi daha karlı çıkacağım karşılaştırmasını yapamıyorum.

Eğer gerçekten alabiliceğim en doğru bisikletse 1300 tl çıkartabilirim cebimden fakat 1000 tl civarında satın alacağım diğer markalı bisikletlerin benim için deneyimleri diğerinden farksız olucaksa scott bisikletleri şimdilik ertelemeliyim.

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
@Erol Guzoğlu

erteleme :)

başlangıç demişsin ama sen başlangıcı da aşıp scott aspect 45 i kaçırma eğer beğendiysen. Çünkü alacağın bisiklet elbette ki bir süre sonra seni karşılamayacaktır. 1000 tl demişsin.400 daha koy scott u al ve ileride pişman olma ihtimalin kalkar. hele ki beğendiysen her zaman aklın orda kalır yoksa. sizin almayı düşündüğünüz 1000 tl olan bisiklet hangisi ?

Tepki
1
http://www.aydinmotobike.com/images/miwok1160D-con_mask_big1_800x500.jpg

2011 WHISTLE MIWOK 1160 D Aydın motobike'ta 1200 tl

tam olarak bana gösterilen bisikleti bu muydu bilemedim, kırmızı beyaz bir kodrolu 2010 veya 2011 modeldi İzmir Kordon'daki sundu bisiklette görmüştüm kadrosunun kalın olması ve farklı şekli hoşuma gitmişti. 1000 Tl civarındaydı. Orada fiyatları yakın olan modellerin marka farketmeden bileşenlerinin aynı olduğunu söylemişlerdi.

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
kadronun kalın olup olmaması önemli değil. performans önemli. 1200 lira bu. scott whistle markasına göre daha kaliteli ve sağlam. scott öneririm,200 lıra daha koyun :)

Sanane lo

Üye
Tepki
46
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
whistle kullanan biri olarak tek eksisi ağır 14 - 14.5 kilo olması eğer kilo dert değil diyorsan gözünede hoş göründüyse al. Diyorsan biraz daha iyi olsun scott - trek ve diğer modelleri tercih et derim. ama üzerindeki bileşenleride göz ardı etme.

meteoksasoglu

Aktif Üye
Tepki
26
Bisiklet
Scott
bende yeni scott almış biri olarak bir kaç şey söylemek isterim sana, ben bisikletten ve parçalarından anlamam sadece almadan bir kaç ay araştırma yaptım nette okadar... ben scott aspect 50 aldım çok memnunum her şeyi ile bisikleti sevmek ayrı bir duygu ve kadromun kalitesine güvenerek daha sonra hiç düşünmeden ihtiyacım ve bütçem oldukça upgrade edebileceğimi bilmekte ayrı bir zevk. illa birden onlarca para harcayıp parçalarını değiştirmene de gerek yok zamanla ne yapabilirsen yap kadron çok rahat üstesinden geliyor çünkü SCOTT :D

NOT= Bisikletten hiç anlamayan biri olduğum halde 1000tl civarında alınan bir MTB'nin KESİNLİKLE kadrosunun ön planda olması gerekeceğini anladım cünkü 1000tl ye asla üst düzey harika aksamlara sahip bir bisiklet sahibi olamayacağın için bari harika bir kadron olsun ki ilerde istediğin gibi yükseltebil....

Tepki
1
teşekkürler yakın zamanda karar verip buraya yazacağım yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler :)

Tepki
75
arada 200 tl gibi bir fark varsa hiç düşünme kardeşim scoot önemli bir marka farkını kullandıkça anlarsın ha baktın olmuyor sedona 741 tavsiye edebilirim sana

Tepki
1
Bugün aldım Erdoğanlar Bisikletteki Lütfü Abiden :)

Scott Aspect 45 aldım fakat S beden varmış, önceki bisikletim 18" olduğu için onlar sana uygun deselerde ben M düşünüyorum. Komponentlerin aynı kalarak diğer model bir kadroyla değiştiricekler, değişicek kadrolar aynı 6061 olsada, bisiklet fiyatları farklı..

Bir problem olur mu bisiklette?

Cengiz Gökalp

Forum Bağımlısı
Tepki
326
Bisiklet
Scott
olmaz merak etme.ama kadro boyu konusu önemli.dikkat et