Yeni bir dost buldum kendime

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@wecouldbefree fren bacaklarının kadroya monte edildi ği yerden somun gevşetilerek ayarlanır. Tektro ve Alhonga gibi markaların kumpas frenlerin uygun fiyata bulabilirsiniz. Ayar konusunda YouTube dan RJbikeguy isimli kanal çok yardımcı olur bence.Ama yabancı diliniz varsa tabi

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
Tepki
50
İsim
Sefa
Bisiklet
Diğer
@Yetkin
çok değerli bir ansiklopedi bulmuş gibi hissettim teşekkür ederim :D

bu arada bu gün bir kere fren telim koptu (bayada hızlı yol alıyordum) sabahta ön lastiğim patladığından ekstra sıkıcı ve stresli bir minibüs yolcuğu yaşadım ama herşeyden öte artık gidon sargılarım var!
https://i.hizliresim.com/88ZWAn.jpg

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@wecouldbefree gidon bandı renk katmış bayağı. Selenize dikkat ettim bayağı alçak. Sele yüksekliği ayarı yapmışsınız dır umarım

• Beğen
Tepki
50
İsim
Sefa
Bisiklet
Diğer
@Yetkin
hayır sadece eski bisikletimin selesini söküp taktım hazır hatırlatmışken gidip yükselteyim tekrar teşekkür ederim

• Beğen

Ersydn

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ersoy Aydın
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunun gibi bir klasik bulursam ken kaçırmam sanırım ufak rütuşlarla harika olur bu kazasız belasız kullanmak nasip olsun size.

• Beğen
Tepki
50
İsim
Sefa
Bisiklet
Diğer
@Ersydn
teşekkür ederim ancak pek klasik olarak kalmasını istemiyorum kendi kendime shimano parça listesi çıkarmaya başladım bile :D

• Beğen

Ersydn

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ersoy Aydın
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@wecouldbefree bende Karaköyde gümrük malları satan bir yer var ordan cadro aldım parçaları toplamaya çalısıyorum takipdeyim

• Beğen
Tepkiler: wecouldbefree
Tepki
50
İsim
Sefa
Bisiklet
Diğer
bisikletime bu frenler
(link)
ve bu fren kolları uyumlu olur mu? (V brake değilde V break yazdığı için şansımı deneyeyim dedim şu plastik şeyler sargıyla beraber çok hoş duruyor)
(link)

• Beğen

Aloha

Only steel is real
Tepki
437
İsim
Ergün
Bisiklet
Fuji
@wecouldbefree

Hayirli olsun!

Bunu Fixie'ye cevirmek tüm fren ve vites sorunlarini kökten cözebilir.

Tepki
50
İsim
Sefa
Bisiklet
Diğer
@Yetkin fren ölçüsünü nasıl almalıyım farkettim ki uzunlukları fark ediyor janta ulaşmama gibi durumlar olmuş Bike Guy'ın videosunda

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@wecouldbefree jant çapı burda önemli olan. Benim bisikletimde orijinal olarak 27,5" vardı. Uzun bacaklı fren ayakları kullanılmış. Ben jant çapını 28" yaptım. Bunun için de fren pabuçları mı en yukarı aldım ama gene de aşağıda kalıyorlardı.Bu yüzden eğe ile fren pabuç yuvalarını yukarı doğru geniş lettim. Şimdi frenleme çok iyi. Sizin tekerleğin çapını bilmediğim için pek birşey diyemem tabi

• Beğen
Tepkiler: wecouldbefree
Tepki
70
İsim
TUNÇ ŞENEL
BİSİKLET 3.jpg

Bakın bisikletiniz bir benzeri . Aynı tarz . Bu resme bakarak yapacağınız değişiklikler için size yardımı olabilir diye düşündüm ....

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Ben de dün gece izmir selçukta 1994 model castello bir bisiklet gördüm. Ne güzeldi. Resmini çekmek aklıma gelmedi hayran hayran bakmaktan

Tepki
50
İsim
Sefa
Bisiklet
Diğer
@Yetkin abim çok teşekkür ederim cidden yardımcı oldun baya değişik fikirler canlandırdın kafamda

@tunç şenel gerçekten sanat eseri gibi duruyor

sonbahara girdiğimizi yazın bittiğini bu gün farkettim hava bir farklıydı iki gündür lastiğim patlıyordu (yaşasın kurumuş dikenler!) arkadaşımın tanıdığı bir bisikletçiye gittim senelerdir ilk 5 sonra 10 liraya yaptırdığım yama işlemini 3 liraya yaptırdım ilk kez ve usta ile yaptığım muhabbetlerde istediğim zaman gelip istediğim işlemi kendim yapabileceğimi kalıcı olarak bişey alırsam parasını ödemek koşulu ile bütün aletlerini kullanabileceğimi söyledi artık patlamış lastik o kadarda korkunç gelmiyor gözüme sadece bir kulaklık sağlam bir kaç parça ve uzunca bir yürümelik yol var