Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Bir Bisiklet Takımı Oluşturmak İçin ? - Acil Yardım

Konu, 'Bisiklet Federasyonu Bisiklet Kulüpleri' kısmında Aykut Subaşı tarafından paylaşıldı.

1. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar.
    Arkadaşlar ben Artvinliyim.Geçen seneki Şavşat Mtb Cup'u bilirsiniz.Bu yarıştan sonra aklımda bir proje fikri oluştu ve gidip şavşat kaymakamı,artvin il gençlik müdürüyle irtibata geçtim.Kendileri bana bu konuda destek verdiler.Kabataslak olarak bilgileri kendilerine sunmam gerek.Örneğin malzeme listesi vs.Aranızda bu konuda bilgili kişiler vardır.Takım oluşturmak için en az 3 sporcu 1 antrenör ve 1 mekanısyen olmalıymış onlar tamam.Malzeme listesi olarak sunları hazırladım :

5 Adet Bisiklet(Hidrolik Fren - en düşük 9lu sistem) > Sponsor dahilinde alınacak
    10 Adet Forma Takımı (Forma,Tayt) > Sponsorlar belirlendikten sonra yaptırılacak

1 Adet Roller (Dışarıda antreman yapılamayan zamanlarda kullanılmak için) > Öncelikli
    2 Adet Trainer (Dışarıda antreman yapılamayan zamanlarda kullanılmak için) > Öncelikli
    1 Adet Bakım Çantası > Öncelikli
    2 Adet Lastik Pompası > Öncelikli
    10 Adet Bisiklet Kaskı > Öncelikli
    10 Adet Bisiklet Eldiveni > Öncelikli
    10 Adet Bisiklet Gözlüğü > Öncelikli
    2 Adet Yama Takımı > Öncelikli
    2 Adet Zincir Yağı > Öncelikli
    10 Adet SPD(Kilitli Bisiklet Ayakkabısı)

BUnlar dışında bir takım ortamında olması gereken şeyler nelerdir? kucuk seylerı yazmadım cunku onları kendı ımkanlarımız dahılınde alacağız.

2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Dış lastik ve iç lastikleri unutma . Küçük şey gibi gözükür ama çok para gider . Bence bunları da talep et. Trainer , roller'da slick lastik kullanılırsınız ; yolda da klasik MTB lastikleri vs...

Aykut Subaşı bunu beğendi.
  3. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    - Montaj bakım standı -

- Bisiklet taşıma çantası -

- Toz içecekler ve geller ( Maxım - Cytomax - Gatorade - Isostar)

Aklıma gelenler bunlar. Kolay gelsin :in:

4. goktugX

goktugX Aktif Üye

Seviye:
    Toz içeceğe baktım da 1 şişesi 99 TL diyor :D ne özelliği var acaba ? Bitince kaç ay etkisi var ? :D

5. erendiz çetiner

erendiz çetiner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Baktığınız hangi markanın ne tür bir içeceği bilmiyorum fakat içerdikleri ürüne göre değişmektedir.Karbonhidrat ağırlıklı olanlardan tutun da full protein içeren toz içecek ve barlar mevcut.Ayrıca local mıx denilen toz karışımlar (carbonhıd+proteın+sodyum+mag+gylcogen) da var.Belirlenen antrenman programlarına göre bir günde alınması gereken adet ve gramajlarda değişmekte.Fiyatların yüksek olması ürünlerin başta güvenirliği ürt/son tük tarih aralığı 3 yıl ile 5 yıl arası yaklaşık) kalitesi yasal olmayan hiçbir madde içermemesi (Amfetamin,a urıne gibi)