yeni bir bisiklet seçiminde yardım

nimurg

Üye
Tepki
0
neredeyse 10 yıllık bi bianchi var bende mtb ama çok ağır ve yokuşlarda beni zorluyor, yaş 40 oldu, daha hafif birşey alayım istiyorum.
bütçem 700TL
ağırlıklı olarak şehir içi ve sahilde kullanırım belki adaya giderim filan en fazla.
SALCANO CITY SPORT 21 VS LADY baktım ama çok da emin olamadım.
kron xc500 de olabilir deniliyor, daha araştırmaya yeni başladım ama hemen kafam karıştı.
bu haftasonu almak istiyorum çok zamanım yok. ilginize teşekkür ederim şimdiden.

Scudo

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kron xc 500 tavsiyemdir,piyasada sizin bütçeye uygun bisikletlerin başında sayılabilir..

• Beğen
Tepkiler: nimurg

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Bisiklet kültürü ve bisiklet sahibi olma konusunda yeni ve acemi olan birisi olarak nacizane tavsiyem, şehir içinde sahilde falan kullanmaksa amacınız, almanız gereken city bike tır. Ben xc500 aldım daha yeni sayılır, şuan için hiç bir şikayetim yok çok şükür, ancak benim bu bisikleti almamdaki amaç hem şehir içi hemde kır bayır gezilerine katılmak oldugundan tercihim konusunda rahatım. Kesinlikle kendinize 'niçin bisiklet alıyorum' sorusunu sorun, cevap size dogru yolu gösterecek. Tabi forumda bu konularda ciddi birikimi olan arkadaşların yönlendirmelerini de gözardı etmeyin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şunu unutmammak gerekir,dağ bisikleti ile hem şehir hemde dağ bayır gezebilirsiniz ancak şehir bisikleti ile dağda bayırda gezmek çok akıllıca olmaz,ben derimki siz dağ bisikleti alın çoğunluk olarak şehirde geziyorsanız eğer lastikleri değiştirerek yol lastikleri takın.. :)

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aybars arkadaşıma katılıyorum..

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Araziye çıkmayacaksanız MTB yerine şehir/tur bisikleti alırsanız daha rahat edersiniz, yıllardır kullandığınız muhtemelen çelik kadrolu ve 20 kg civarı bisikletinizden sonra bir şehir bisikletine geçerseniz aradaki fark sizi memnun edecektir. Size bütçen,ze göre aşağıdaki bisikleti tavsiye ederim;

(link)

bu bisikletin baktığınız salcanoya göre en önemli farkları 24 vites olması ve arka arttırıcının acera olması..

• Beğen
Tepkiler: muratt35