Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bir bisiklet için ilk adımlar ...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Msgl tarafından paylaşıldı.

1. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisiklet sürmeyi çocukluğumdan beri severim ama ciddi anlamda sürmeye 5 ay önce aldığım salcano astro 240 srv ile başladım.Aldığım ilk günden bugüne kadar daha kusurunu görmedim, ancak bir süre sonra yetersiz kalıyor kendi açımdan, ve buda yeni arayışlara yönlendiriyor beni.

Yeni bir bisiklet için küçük bir araştırma yapınca yine aklım da 2 adet salcano modeli kaldı.

Ng 020 X7 ve Ng 020 Slx

Salcano modelleri arasında kalmamın nedeni ise kaliteli ürünler kullanması ancak yeni bir bisiklet için salcano seçimi konusunda hayla şüpheliyim...

Diğer yandan ise bisiklet toplama işinin ne kadar zevkli olacağını düşünüyorum her parçada ayrı bir heyecan, forum da heyecanımıza heyecan katan bir an önce resimleri bekleyen forumdaşlar :D

Fakat toplama işine girer isem çok ağır ilerleyeceğim malum öğrenciyiz :D
    Bu durumda aklım da soru işaretleri kalıyor;

Bir parça mesela arka aktarıcı ve vites kolları kullanılmadan kutu içerisinde muhafaza edilirse zarar görür mü ? Taktığımızda performans kaybı olur mu ?

Eğer bunun cevabı hayır olacak ise bu işe kadro ve çekiş sistemiyle başlamak isterim ve sabır dolu keyifli serüven başlar :D

2. turan kelleci

turan kelleci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    eger ki maddi durumunuz ve zamanınız varsa parça parça toplarsınız benim görüşüm toplama hem vakit kaybı hemde 2 katı masraf bence paranızı biriktirip istediginiz modeli almak en iyisidir bendede astro var ve maşa gidon bogaz sele sele borusu pedal gibi degişiklikler yaptım ve anladımki bunun sonu yok ve parça parça hem vakit hemde cebinizden eksiltmeye başlıyor.tercih sizin :) .....

3. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Evet biraz daha masraflı ve fazla zaman gerekiyor ancak sizinde dediğiniz gibi sonradan bir çok parça değiştirme ihtiyacı duyuyor insan bu genel de alınan bisiklet de her parçanın istenilen gibi olmamasından kaynaklanan bir durum bence.Toplarken isteğe göre toplanırsa değişme ihtiyacı ortadan kalkar ve masraf da olmaz.

turan kelleci bunu beğendi.
  4. turan kelleci

turan kelleci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    evt o konuda haklısınız zaman ve maddi durumunuz varsa olabilir tercih sizin...

5. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Soruma daha cevap gelmedi.Bisiklet parçaları kapalı kutularında muhafaza edilirse zarar görür mü ? Performansından kaybetme olur mu ?

6. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Açıkta dursada birşey olmaz.