Yeni bir bisiklet için birkaç teknik soru :)

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçirdiğim bir hastalık sonrası sigaraya duyduğum öfkemi artık bir bisiklet alma çabasına yöneltmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum :) Sigarayı bırakıp aylık bu velete verdiğim parayı bisiklet taksitine yatırmak en mantıklısı herhalde:)
Lakin şu an alacağım bisikletin fiyatı veya markasından önce merak ettiğim şey nasıl bir bisiklet alacağım. Antalya'da yaşıyorum ve yollar aman aman çok bozuk değil ama benim amacım uzun yol olduğu için ilçelerde oldukça engebelli yollar var ki dağa çıkmamam için bir neden yok :)
Saadede gelirsem şimdi alacağım bir dağ bisikletine şehir içi kullanım için ince tekerler takmam bir sorun çıkarır mı veya verim elde edebilir miyim?

Scudo

Ahmet Ersöz

Forum Demirbaşı
Tepki
903
Bisiklet
Specialized
Bu konuda yorum yapmak haddime düşmese de, kişisel kanaatimi aktarmak isterim.
Şöyle ki, bence sizin city bike ile mountain bike arasında bir tercih yapmanız gerekiyor, ben de sizin yerinizde olsam, belirttiğiniz gibi ince lastikli bir mtb tercih ederdim. Bu konuda hiç bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ve hız anlamında verim elde edeceğiniz de şüphesiz.

• Beğen
Tepkiler: Oğuz Taş

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi bizim hybrid kadro dediğimiz 28 jantlı mtb ler senin için uygun olacaktır.Ama ben tam anlamıyla arazi göstereceğim bisikletime dağı tepeyide görmeden edemem dersen sen bir dağ bisikleti alırsın lastiklerini 1.50 çaplı yada 1.15 çaplı slick lastiğe çevirirsin.Araziye çıkacağın zamanda tekrar kendi kalın lastiklerini takarsın.Aklıma gelen en akılcı çözüm bu.Ama yollar bozuk değilse ve araziyede çıkmayacaksan bir yol bisikleti al derim ben.

• Beğen

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
http://img194.imageshack.us/img194/8048/18748106464892703220100.jpg
By (link) at 2010-10-15
bir mtb yi buhale getirebilirsin 2 lastikle, kaldırımlardan falan ınerkende daha saglam kontrollu oluyor.

• Beğen

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
http://img196.imageshack.us/img196/72/40952151943618155347100.jpg
By (link) at 2010-10-29
yada yıne bı çift lastikle de bu hale getırebilirsin.

• Beğen

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hem yolda hem arazide kullanırsan slick lastik alırsın uzun yol giderken onu takarsın.

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Slick lastik şu sıralar pek uygun olmaz diye düşünüyorum, malum kış ve antalya bol yağmur alan bir yer, zorluk yaşayabilirim, lakin yaz için mantıklı olabilir.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
stabıl yol lastıklerınden secersen yamurda keyıfle surebilirsin schwalbe maraton supreme gıbı yada cst nın yamur kanallı modelleri vardı. korkulcak bisey yok rahat ol çare çok.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O zaman alır yazın takarsın.

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikletine farklı tarzda tekerler takarak kullanabileceğimi öğrendiğim iyi oldu, yalnız teker fiyatlarını şimdi araştırıp baktığımda schwalbe'ın yağmur için olan tekeri 170lira civarıymış, bu yüzden önce bisiklete yoğunlaşıcam, ama alacağım bisikletin dağ bisikleti olacağı kesinleşti yardımlarınız sayenizde ;)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Abi illa schwable almak zorunda değilsin.Cst yada benzer bir lastik de alabilirsin.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
benım kullandıgım lastıkler var çifti 40 lıra bulablırsen ondan al dicem ama ankarada zor gibi levorin pirinio cok memnun kaldıgım tubeless olarak bile kullanabildiğim bir lastik ucuz ama hamuruna bayıldım.26x1,90 800g agırlı patlamaya karsı bi avantaj sagladıgı kesin.

Baran Özkan

Daimi Üye
Tepki
158
bendede bir mtb var ve uzun ve grup halinde yaptığımız yollarda hybrit ve mtb arasındaki kolaylık farklı oldukça fazla.. ben yaz kış dişli lastikler kullandım ve hiç sorun yaşatmadılar bana.. ama en iyi çözüm de bir ince lastik birde kalın yani 2 lastik almanız.. zaten kalın lastik üstünde olacaktır..

şimdiden hayırlı olsun

• Beğen

Ahmet Ersöz

Forum Demirbaşı
Tepki
903
Bisiklet
Specialized
CST Traveller 26x1.50 lastikleri tavsiye ederim. Islak ortamda hiç sorun yaşamadım. Çiftini 40 TL civarına temin edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Ahmet Ersöz

KEsinlikle bende aynısını kullanıyorum ve muhteşem lastikler.Fiyat performans oranı çok güzel.

• Beğen

Selçuk Uygun

Forum Demirbaşı
Tepki
781
@Oğuz Taş

İllede Dağ Bisikleti almak istersen ve ağırlıkli olarak Sahil ve Şehiriçi bineceksen İnce Lastik daha uygun olur.Daha hızlı ve Keyifli kullanırsın...Ben kendim öyle yaptım. Swalbe KOJAK kullanıyorum.(1.35 ebad-Slick) ,:in: ,Patlamaya dayanıklı

• Beğen