Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bir bisiklet alacagim yardimlariniza ihtiyacim var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fr3cH tarafından paylaşıldı.

1. Fr3cH

Fr3cH Yeni Üye

Seviye:
    Mrb. arkadaslar

almanyada kaliyorum ve ebay üzerinden bisikletlere bakiyorm begendigim bi kac bisiklet var fakat nasil iyi mi kötü mü bilmiyorum yardim ederseniz sevinecegim

benim istedigim bisikletin jantlari cok onemli cunku eski bisikletimin canti cukura falan girdigimde egilmeler oluyordu bunda boyle biseyin olmasini istemiyorum.. + ön amasörde önemli..

arkadaslar birde bu demir frenler ne oluyor onu ben cozmus degilim ?

1. bisiklet

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=140281358002

2. bisiklet

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=330285264015

3. bisiklet

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=180305469024

4. bisiklet

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=250325574204

5. bisiklet (ayrica bu bisiklet nasil?)

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=110311643983

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle Foruma hoşgeldin. Bu sorduğun bisikletlerden ve "demir fren ne oluyor" sorundan bisiklet olayına yeni başladığını düşünüyorum. Bence alternatif belirlemeden önce bu forumu iyice bir araştır. "Atölyemiz" başlığı altındaki topicleri oku. "Kadro nedir neden yapılır", "hidrolik disk fren mi V fren mi", "kadro boyu ne olmalı", "bisikleti nerelerde kullanacağım, nasıl bir kadro", "Jant, vites sistemi gibi donanımlar neler, benim bütçeme hangisi uyar" gibi soruları kendi kendine araştırıp öğrendikten sonra zaten alacağın bisiklet ortaya çıkacaktır. Kolay gelsin :)

Fr3cH bunu beğendi.
  3. Fr3cH

Fr3cH Yeni Üye

Seviye:
    @Teberus sagol önerin icin evet fazla biseyi bilmiyorum :)

bana sehir ici sürebilecegim bi bisiklet lazim bisiklette amortisör olmak zorunda ve jantlar dedigim gibi benim icin cok onemli tekerlekler biraz kalin olmali

3,4 bisiktletler favorilerim

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bu seçenekler arasından sadece 3.sü beklentini karşılayabilecek ve kaliteli olan tek seçimdir.Diğerlerine hiç bakma bile, aynı sıkıntıları onlarla kesinlikle yaşarsın.
    Zaten jantlarının kolay eğilmemesi için amortisörünün de kaliteli olması gerekiyor ki yeterli darbe emişini yapabilsin.Tabi çemberinin türü, modeli, tellerinin çapı, sayısı, örüm şekli ve lastik hava basınçların da önemli.

Fr3cH bunu beğendi.
  5. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Şehir içi için istiosanız çift amartisöre gerek yok boşu boşuna ağırlık yapar...
    1. ve 4. sizin için ideal olur bu modellerin jant koruyucalırı da var bişey olmaz jantlara :)

Fr3cH bunu beğendi.
  6. Fr3cH

Fr3cH Yeni Üye

Seviye:
    önerileriniz icin tsk. ederim

aslinda 1. bisiklet benimde hosuma gidiyor 4. bisiklete 200€ya kadar teklif verdim fakat ben teklif verdikce baskalarida veriyor :)

7. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Fatih abi 3. bisiklet bir all mountain bisiklet değil mi? Psylo maşa,Zincir gergi mekanizması,arka amortisör bunlar sanırım günlük ve normal yolda kullanımda pek aranmayacak özellikler.. Ayrıca bisiklet 16 kg'miş ki bu bence sadece yolda kullanılacak bir bisiklet için çok fazla...
    Bence en iyi seçenek 4. bisiklet "KTM" ama oda açıları sebebi ile yolda kullanıma çok uygun değil..
    Aslında sadece yolda kullanacaksanız 1. seçenek açılar olarak en ideali fakat onunda donanımı ve kadro kalitesi çok düşük..
    Bence başka modelleri araştırmaya devam edin ama mümkün mertebe arka amortisörsüz ve aluminium gövdeli bisikletlere bakın ;)

Örnek olarak;
    (resme tıklarsanız ilana gider)

Veya

Ya da (bence imkanınız varsa direk bunu alın;))

Fr3cH bunu beğendi.
  8. lindemann

lindemann Onursal Üye

Seviye:
    sadece görsellige bakmamalisin... komponentler de önemli...forumu hatim et bence...o zaman fikrin degisir

Fr3cH bunu beğendi.
  9. Fr3cH

Fr3cH Yeni Üye

Seviye:
  10. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    güzel parça...

Fr3cH bunu beğendi.
  11. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Ebay üzerinden bisiklet almayın derim ben. Kadroda en ufak çatlak yarın öbür gün başınıza iş açar, üstelik garantisi de yok aldığınız bisikletin. Bir düşünün, Almanya da onlarca marka onlarca bisiklet mağazası var. 3 kuruş daha ucuza alacağım diye E-bay'e başvurmayın. Unutmayın, bisiklet aldığınızda en az 10-15 yıl kullanacağınız bir alet alıyorsunuz. Bugün 200€ alacağınız bisiklete yarın 200€ masraf yapmak zorunda kalırsınız sonra. Bir düşünün!

12. Fr3cH

Fr3cH Yeni Üye

Seviye:
    kardes bisiklette catlak vs. gibi hatalar olursa bisikleti geri gönderebilirim altta sözlesme var

13. emrea

emrea Üye

Seviye:
    Unuttum söylemeyi, ayrıca bisiklet alırken bisikleti ellemeli, üstüne oturmalı, size uyuyor mu uymuyor mu bakmalısınız. O yüzden bırakın EBay'i internet üzerinden satış yapan sanal mağazadan bile almayın bisiklet.

14. Fr3cH

Fr3cH Yeni Üye

Seviye:
    bisiklet bana uyuyor altta yaziyor zaten hangi boydaki kisilere oldugunu

15. DERBEDER

DERBEDER Yeni Üye

Seviye:
    benim yorumum 3. bisiklet çünkü hem çok kullanışlı hemde sağlam