yeni bir başlangıç :D

ec038

Üye
Tepki
2
arkadaşlar malumunuz kalitesizlik kokan bir bisiklet almıştım (ümit bisiklet- reflex modeli :D.. siz uzak durun diye belirtiyorum).. bıktım artık uğraşmak istemiyorum.. uğraşacaksam da kaliteli bir bisikletle uğraşmak istiyorum.. bakım amaçlı olarak tabi ki.. 800-900 tl gibi çıkarabilirim.. öğrencilik işte :D.. sizce bu fiyatlara alabileceğim en güzel bisiklet hangisi olur ??

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Scudo

Enes.

Üye
Tepki
21
Bisiklet
İdeal
KESİNLİKLE Carraro daytona 436.. 2011 model olduğu için üretimi durdu fakat Bulabilirseniz 900 liradan rahat alırsınız. ben 2 3 gün önce aldım 200 lira peşin verdim 100 100 ödeyeceğim.

Ozan Bilir

Üye
Tepki
21
Arkadaşa katılıyorum bulabilirseniz kesinlikle Carraro Daytona 436. Ancak bulamazsanız diye söylüyorum daha uygun bir fiyattan Sedona 721 alırsanız pişman olmaz(Ben 770 ten aldım) üstüne aksesuarları tamamlayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ec038

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
o paraya en ideal Daytona. Gerisi senin için boşa para olur.

• Beğen

ec038

Üye
Tepki
2
arkadaşlar tavsiyeler için çok teşekkür ederim.. kusuruma bakmayın lütfen.. ben konuyu açarken istediğim ve istemediğim şeyleri sınırlamayı unutmuşum.. carraro çok hoşuma gitti lakin disk frenli.. ben ümit bisiklette yaşadığım sıkıntıyı bunda da yaşar mıyım diye şüpheye düştüm.. ümitte disk frendi ve her bisikleti kullanımım da yamulurdu disk.. sonradan farkettim ki frene sertçe basınca disk eğiliyor :D.. bu durumu şimdi alacağımda asla yaşamak istemediğim için v-brake olmasını istiyordum.. bu carraro nun bu kadro ve diğer parçalarına sahip v-brake olan modeli var mı ?? veya tavsiye edeceğiniz başka modeller var mı ?? başka marka da olabilir.. son zamanlar da sık gördüğüm salcano falan nasıldır sizce ?? eskilerin meşur bianchisinin de bir sürü çeşidi var sitesinde gördüğüm ?? çok mu sordum ki acaba :D..

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Carrarolar hidrolik disk olduğu için sıkıntı oluşturmayacaktır merak etme.BEn 5000 km yaptım daha bir kere bile problem açmadı başıma hidrolik disk.
Ayrıca özel mesajlarına bakarsan sana bir öm atmıştım :)

• Beğen

ec038

Üye
Tepki
2
@M.Burak KARADAĞ

hidrolik diskte eğilme vs hiç olmaz mı peki ?? gerçekten beni bisiklet kullanımından soğutan bir deneyim olmuştu o yüzden diske tövbe etmiştim.. bisikletten söktüğüm disk dansöz gibi yaa çıldırdım söküp attım artık.. pm cevaplamıştım bile demin.. bu fiyatlandırmadan ötürü mü hep diskli oluyor.. yukarı çeksem hatta aşağı indirsem de diskten kurtulamayacak mıyım :D..

ec038

Üye
Tepki
2
@M.Burak KARADAĞ

;) cevaplandı..

arkadaşlar diğer markalardan da bu fiyatta temsilciler var bakmıştım yazdığım markaların sitesine ama onlardan tavsiye edeceğiniz modeller yok mu peki.. bisikletler fotolarda çok güzel görünüyor fakat kalitesi bilinmiyor öyle.. bir örneğini yaşadım da yoğurdu üflemeye çalışıyorum şu an:D..

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sedona 721 veya bianchi 8001 bu modelleri peşin verrirsen 800-850 alabilirsin bianchi nin lastikleri ve 27 vites olması avantaj sedonanın da maşası çok iyi RST GİLA tercih sana kalmış ama daytona bulabilirsen önce onu al ama bulamazsan mutlaka sedonayı al sedona da hidrolik disc dolayısıyla böle bir sıkıntı yaşamazsın.Çünkü mekanik disclerde disk skıştırılarak durdurulur.Bende bilmiyordum bisikletçi gösterdi dolayısıyla yamulması falan çok kolay ama en iyi mrkanik discler bianchi de oluyor.Orda baktığımda bianchinin disci o kadar az eğildiki ben farkedemedim bana usta gösterdi:)
1.Daytona 436
2.Sedona 721
Gerisi Sana Kalmış:)

• Beğen

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
belli bir kategori belirtmediğin için söylüyorum
kalite demişken
dahon eco c7 - tern link c7
güzellik kavramı görecelidir :)
unutma yeni bir başlangıç diyen sensin :)

• Beğen

abdurrahman keleş

Aktif Üye
Tepki
18
arkadaş yeni başlangıç istemiş millet mtb önermiş
tavsiyem ghost 1300 v frenli 28" bence almaya değer daytona kadar ağırda değil

• Beğen

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
Bana göre şehir içinde kullanılacaksa, arabalarla çok fazla haşır neşir olunacaksa hidrolik fren şart. Ben 2-3 kere frenler sayesinde ucuz atlattım. Galiba senin eski bisikletinin disk frenleri mekanik frendi, o yüzden çok fazla sorun yaşadın ee bu da normal tabi mekanik fren için. Ama benim de kullandığım daytonayı alırsan çok ama çok rahat edersin. Diğer bisikletlere göre 1-2 kg ağırdır ama bu hiç önemli değil. Hafiflik sadece bisikleti kaldırıp taşırken avantajlı sadece. hıza etkisi yok gibi.

• Beğen
Tepkiler: Enes. ve ec038

ec038

Üye
Tepki
2
arkadaşlar hepinize çok çok teşekkür ederim.. bisiklet almak için gittiğimde gezindim ve kampanyada diyerek bana gösterilen bir bisikleti aldım... sorup soruşturduklarım mtb nin ş .içi için normalden yorucu olacağını ve hybrid modellerin olduğunu söylediler.. son attığım mesajdan sonrakileri yeni okuyorum fakat aldığım bisiklete dair düşüncelerinizi çok merak ediyorum.. arkadaşımın biri bu işten anlıyorum diye götürdü bir yere ve oradan aldım.. fiyatı 900 tl olarak belirlemiştim fakat 630 tl ye aldım.. arkadaşım hybrid olarak salcano önermişti.. salcano CITY SPORT 21 VS modelini aldım.. umarım beni pişman etmez.. sizinde dediğinizi dinlememiş oldum fakat bisikletin lastik kalınlığı ve disksiz oluşu beni kendine çekti açıkcası :D.. fotolarını paylaşırım inş yakın zamanda.. 70 tl ile de çamurluk ve arkaya koltuk aldım.. sizce nasıldır nedir ne değildir ?? :))

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
Fiyat performans açısından iyi bir bisiklet almışsın. İnş. bisiklet seni memnun eder. Ama aklında hala disklerle ilgili bir önyargı var. Senin kullandığın disk frenler mekanik, bir de hidrolik olanlar var. Bunlar sorun yaratmıyor, aksine çok iyi performans sağlıyor. Disklere karşı olan kötü düşünceni değiştir bence. Mekanikler kötü ama hidroliklerle aynı kefeye koyma sakın.

ec038

Üye
Tepki
2
@Sait Hislioğlu

teşekkür ederim.. diskleri aynı kefeye koymamam gerektiğini bisikletçide söylemişti.. hak veriyorum hidroliklerin sorun çıkarmayacağına fakat bende biraz eskilerin kafa var galiba :D.. garanticiyim sanırım biraz.. aynı kefeye koymak şöyle dursun mekanikleri frenden saymıyorum bile ben.. çünkü kullanırken eğiliyorsa ne mantığı kalıyor.. onlar sürtmeyecek ki pedallayan yorulmadan uzun kmler yapabilsin.. hatta mekaniklerin bile kalite kalite olduğunu ve diskin eğilmeyen sistemler olduğunu öğrendim bugün fakat yinede tercihi v-brake den yana kullandım..

ilk izlenimlerim ise çok iyi yönde.. frenler mükemmel diyebilirim :D.. vites geçişleri saat gibi maşallah :D.. ayrıca en önemlisi akıp gidiyor.. arızada çıkarmazsa -ki çıkarmaz gibi sanki- memnun edecek gibi

ec038

Üye
Tepki
2
@gokhan.gursel

bir tanede bu tarz bişe alacam ilerleyen günlerde inş.. otobüse alıyorlar mı bunu ?? :D