Yeni bilgisayar mı yeni bisiklet mi?

Yeni bisiklet mi yeni bilgisayar mı?

• Yeni bisiklet al.

• Yeni bilgisayar al.

• Orta seviye olsun fakat ikisinden de al.

• Toplam katılım
    35

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2. dönem karnesini alınca kendimi ödüllendirmeyi düşünüyorum. :DBisikletim orta seviye ama bilgisayarım maalesef 5 senelik.Aslında şimdiki bisikletimden de memnun değilim.Sizce yeni bisiklet mi almalıyım yeni bilgisayar mı?İkisinden de al fakat orta seviye al mı dersiniz?
Konuyu şimdiden açma sebebim para biriktirmeye başlamış olmam. :D

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tabikide bisiklet ama bilgisayarsız da olmaz. Mümkünse ikisinden de al, o mekanik diskten de kurtul biran önce. ;) Orta seviye bir bisiklet ve iyi bilgisayar güzel olur aslinda. Sonuçta bisikleti modifiye edebilirsin sürekli, ama bilgisayar öyle değil. Bence bilgisayarın iyisinden al, senelerce kullan.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Muzaffer Yılmaz
Şimdiki bisikleti hiç satmaya uğraşmayacağım bile direk babama vereceğim ne yaparsa yapsın. :D
Bilgisayara da parça takabiliyorsun tabi bisikletten daha ağır şartları var.Her istediğini takamassın.Anakart,işlemci ve güç kaynağının izin verdiği ölçüde.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Ben soruyu kendime göre düşündüm.bendeki iki eşya da orta halli. Bisikletim min. deore kompenentli astro. bilgisayarım 1.76 ghz asus. Bisikletim bana en ağır koşullarda bile yeterli. Ancak bilgisayarım şu an ihtiyaçlarımı karşılama konusunda sınırda. programlarda sıkıntı çekiyorum. Bu yüzden bilgisayar derim. Sorunuzu, ihtiyaçlarınızın karşılanma durumunu düşünerek cevaplamanızı tercih ederim.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
@Harun Salcı

Bisiklette her parçayı rahatlıkla değiştirirsin lakin bilgisayarda bu iş biraz zahmetli olur. Mesela düşük bir bütçeyle i7 işlemcili bilgisayar alamazsın. üzerine hangi parçayı takarsan tak performansın bir limiti vardır. En kötü bisikleti alıp yavaş yavaş en iyi hale getirebilirsin. Bilgisayarı niçin kullandığın önemli.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@FURKAN YAVUZ

Şu an ikisi de yeterli değil.

Furkan Yavuz

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Bisiklet
Salcano
Hayatta öncelikler vardır. Ben oyun için bilgisayar alacağıma spor için bisikleti tercih ederim ama Günlük turlarımda bana daha iyi gelecek çok iyi bisiklettense iş hayatımda önemli yeri olan bilgisayarı tercih ederim. neyi niçin kullandığın önemli yani

• Beğen
Tepkiler: d.berkay ve Harun.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Daha iyi bir bilgisayar aldığında daha çok oyun oynayacaksın. Gereksiz yere bilgisayarın başında saatlerini harcayacaksın(kendimden biliyorum) senin yaşındayken bu hatayı yapmıştım. O yüzden tecrübelerime dayanarak bisiklet almanı öneririm. Bilgisayarı ileride değiştirirsin.. Zaten yetişmek mümkün değil..

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@d.berkay

Evet maalesef yetişmek mümkün değil.Dx 11 daha yeni çıktı fakat 2012 başında da Dx 12 geliyormuş.Sonu yok.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Eğer oyun oynayabilmek için alacaksan bilgisayarı boşver, bisiklet gibi bir nimet varken.. Tabi ben bunu bilgisayarımı sadece Müzik ve İnternet için kullanan biri olarak söylüyorum. Eskiden online oyun bağımlısıydım ve çok şey kaybettim hayatımdan o yüzden artık sadece uçuş simulasyonu mevcut ona da oyun denirse,havacılık merakı işte.. Nefret ediyorum o yüzden oyunlardan. Bilgisayar işini görüyorsa bozulana kadar kullan derim gereksiz masraf olarak görüyorum.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Samet Şenel

Kesinlikle oyun için artık bilgisayar bariz mantıkısz geliyor banada..aynı hataları nedense aynı dönem insanları yapmıi gibi benimde başımı yaktı online oyunlar..:) maalesef derslerimi çok etkiledi..şuan bulunduğum yerden memnunum ama daha iyisi mutlaka olurdu..çalışsaydım daha iyi bir yerde okuyabilirdim..:)

Bana göre eğer bilgisayara ihtiyacın var ise al derim ama lisedesin sanırım sana oyun haricinde en fazla internet ve müzik vs işlmeler lazım gidip solid 3d max gibi programlar kullnamayacağın için.bisiklet al derim..:)

hatta karne hediyesini nakit al paranı biriktir daha iyi bisiklet al..:)

lisedeysen bi abi tavisyesi olarak bilgisayar oyunlarından uzakdur..:) iş işten geçmeden sen onu geç..

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
bilgisayarlar çok ucuz artık:)

Tabi ben foruma girerim faceye gireriim internetten başka bir işlem yapmam diyorsan. işin içine oyun girdimi fiyat oldukça artıyor 4 ay önce yaptığımı anlatayım benimde senin gibi eski 8 senelik bilgisayarım vardı artık değişmesinin zamanı gelmişti gittim bilgisayarcıya amd 3 çekirdekli 2.10 ghz 256mb ekran kartı 2 gb rem 500 gb hardddiski olan bir bilgisayar aldım sadece kasa şuanda işimi oldukça görüyor 450 liar ödedim eski ekranım sapa sağlam eğer oyun oynayacak olsaydım 150 liraya 1 gb ekran kartı önermişlerdi onu alırdım 600 liraya çok güzel bir bilgisayar alırdım bence sende böyle birşey yap geri kalan paranlada bisiklet alırsın.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa Acar

Online oyun bağımlılığım hiç yok.Sadece yeni çıkan oyunları bitirme amaçlı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Eğer oyun amaçlı bir bilgisayar istiyorsan, ki öyle de, performansı yüksek bir bilgisayar almalısın.

Dediğimiz gibi; bisikleti sürekli modifiye edebilirsin, almışken yine iyisinden al ama bilgisayar almayı da unutma. :) Bilgisayar da modifiye edilir de zor.

Özet: Orta seviye olsun fakat ikisinden de al.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kendimden örnek vereyim...
sana bi kolaylık olursa ne mutlu bana ...
şimdi 5250 ytl ye mal olan bi bisiklete sahip oldum ...
bilgisayarı ise 2 elden 200 ytl ye aldım 2002 de
compaq 10 yıllık kasa oldu şimdi...
ve sonunda gümledi . ağbimin bana emanat ettiği bilgisayarı kullanmaktayım şu an ...
evet pentium 2 li kasam hiç bi şekilde parça takmadım format üzerine format attım xp ...
ucuz bi bilgisayar pahalı bisiklet çözüm bence bu oldu..

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi benim beklentim yeni oyunları da oynatması.Yoksa bu bilgisayar da işimi görüyor. :)

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Harun Salcı

sürekli yeni oyun çıkıyor..:rolleyes: Bence biriktir paranı... Biriktiripte daha fazla paran olduğunda beni daha çok seversin..:D

• Beğen
Tepkiler: Harun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Harun Salcı

oyun dedin ya şimdi akan sular durdu bende hastasıyım ama ps 2 hastası...
3 adet ps 2 almıştım en eskiyi kullandım 2 elden sattım sonra yeni çıkan ps2 modeli aldım sonra onuda 2 elden sattım ve dayanamadım gene aldım,
2 ele 100 ytl verdim eski oyunlar duruyordu he babam dönüp dönüp oynuyorum hele o silent hill -room yok mu benim beynimi sulandırıyor bi de sniper elite var kafa yemece...
ve tabi futbol 2009 ...
2011 de çıktı ama bu işin sonu yok ve ps2 çıkmaya devam edecek ....
ps3 ü düşünmedim çünki bütçemi çok aşmakta ve internet kafelerden oyunlara baktım evet hd dev ekran lazım onun için çözünürlük yüksek olmalı ama ne gerek var ps2 de yeter bana bilgisayar oyunlarına yönelmedim çünki klavyeden oynamayı sevmedim ayrıca bilgisayar zati çok eski idi ...
oyun oynayamıyordum en iyisi parayı sen bisiklet için biriktir şöyle 2500 ytl ye çek altına bi trek dağ yada scott yada corratec...

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
1-2 ay öncesinde yeni bir notebook aldım. Önceki bilgisayarım 7 senelikti ve çoğu programa zar zor yetiyordu(solid works, autocad, after effects gibi...)

Hangisini çok kullanıyorsan onu tercih et. Şu anda 2 senelik sedona 741 im var. 2000 tl lik bisiklette pedal atınca gidiyor 600 tl lik bisikeltte. Ama 2000 tl lik bilgisayarla 600 tl lik bilgisayar aynı değil.

Bana şimdi 3000 tl verseler düşünmeden notebook alırım, çünkü benim için en önemli şey o, oyun için değil ders ve program için kullanıyorum. Bir pentium işlemci ile i7 işlemci arasında çok fark var. Ha ben bilgisayar alcam oyun oynucam diyorsan bence hiç bulaşma bisiklet al ;)