Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni bi bisiklete gerek varmı ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ozic tarafından paylaşıldı.

1. ozic

ozic Aktif Üye

Seviye:
    Artık kafamdaki soru buna dönüştü, Elimde Bianchi trophy var. 3xx tl civarında 3-4 yıllık bir bisiklet, gerektiği kadar bakımla paldır küldür götürüyor beni. Bisiklet baya eski kaldığı için yeni birşey almak istedim, 700 tl civarı bütçem olduğu için Daytona 435 E KARAR verdim.

Şimdi asıl sorun, daytona 435 ilerde teknik özellikleriyle amatör kalabilirmi. Yani Şimdi 700 tl daytonaya sayıp 1 yıl sonra 2-3 bin tl lik bi bisiklet almak istermiyim. Bisiklet işinde iyice ciddiye sardım. Her sene bisiklet almayıda düşünmüyorum.

Sizce bisiklet alayımmı, yoksa bekleyip daha profesyonel bir bisiklet mi almalıyım.

2. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    profesyonel'in kelime anlamı aslında yaptığı bir işi para için yapan demek. yani siz bisikletle yarışlara girip böyle birşeyler iddia ( yanlış anlamda değil) etmek için bu işi yapacaksanız isterseniz gidin 6000tllik alın. ama kalkıpta ufak tefek geziler olsun, küçük çapta yatılı kamp tarzında turlar olsun böyle bir amaç için bisiklet kullanacaksanız 2000tl bile çok. sedona'nın ya da carraro'nın 1500 ya da 1200tl lerdeki bir bisikleti size yeterde artar bile. yani ben bu görüşteyim.

şuanda piyango bile vursa gidipte 2000-4000tl lik bir bisiklet almam çünkü yarış marış yapmayacağım. işi spor olsun hobi olsun diye yapıyorum. sizde öyleyse 1500tl lik bir bisikleti şimdiden alın sorun çıkarmadıkça değiştirme gereği duymayacağınız sanıyorum. ki 2.el ilanlarında 1500e kadar gayet güzel durumda olan bisikletler var. şuanda para olsa hemen alacağım. salcano assos-x kullanıyorum. üretimi bile yok şuanda.

ozic bunu beğendi.
  3. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    istersen 5000 lik bisiklet al yinede aldıktan belli bir süre sonra biikletin parçalarını veya bisikletı yukseltmek isteyeceksın.

ozic bunu beğendi.
  4. ozic

ozic Aktif Üye

Seviye:
    Herhalde yarış olaylarıda bizden geçti, yaş 22 oldu. O zaman mesajlar doğrultusunda 700 tl lik birşeyler yeter sanırım. Alaka için thx.

5. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    bütçe ve zevk işi...yarışmayacak olunsa bile insan üst seviye komponent isteyebilir..

6. Levent Kırça

Levent Kırça Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yarışlara baktıysan +40 gibi kategoriler var. yani yaşını çok bir kısıtlama görme bence. Lance Armstrong mesela 39 yaşında. gibi....

yarışmadan bile üst komponent bana göre ferrari alıpta 60ı geçmemek gibi birşey. arabanın hakkını ver gibi burada da bisikletin hakkını ver diyebiliriz.

7. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    olsun..ferrari aldık diye sürekli 300 lemi gideceğiz...

8. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Üst seviye komponentler her zaman yarış içindir diye düşünmek çok yanlış bence..
    Mesela satış fiyatı orta seviye bir bisiklet fiyatı olan bir FOX amortisörden alabileceğiniz keyif haftasonu arazide keyif sürüşleri yapan birisi için bile bence çok abartı değil. Sonuçta hafif, çok iyi çalışan,çok uzun ömürlü ve çok geniş ayar imkanı veren bir komponent size her zaman keyif verir ;)

Bunun yanında keyif almak biraz göreceli tabi ki :) Zamanında 18.5 kg'lık çift amortisörlü Bianchi'mle de çok keyifli zamanlar geçirdim ancak parçaların kalitesi ve özellikleri arttıkça alınan keyifte artıyor..

9. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Yalnız şöyle bir durum var. Zor eğimli taşlı vs. yollarda parçaların kalitesi düşük olduğu sürece keyifin yanında birde bir adrenalin oluşuyor ki sormayın :)

10. ozic

ozic Aktif Üye

Seviye:
    ha kırıldı ha kırılacak hesabı mı diyosun ^^

11. Buğra Celayir

Buğra Celayir Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynen hem ha kırıldı ha kırılacak hemde aşağı indiğimde ben mi bisikletin üstünde yoksa bisiklet mi benim üstümde olacak düşüncesi :) Bianchi xc snake im ve zoom escape 250 yayımla balçovanın dağlarında az yaşamadım bu adrenalini :)