Yeni bi bisiklet almayı planlıyorum...

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle herkese merhaba foruma yeni üye oldum.

Bunun sebebi olarakta yeni bi bisklet için araştırmalar yapmam aslında almak istediğim bisiklet olanakları çokta fazla değil ama verdiğim paranın tam karşılığını almak istiyorum. :D

Yeni bir bisiklet için bütçemden 350-450 tl ayırarak beni idare etcek bi bisiklet almak istiyorum sizinde düşünceğiniz gibi bu fiata fazla seçenek yok ancak başlangıç olarak düşünüyorum. :D

Aklımda bir çok kişinin aklına geleceği gibi Salcano Ng 650 var aslında bisiklet çok hoş gözüküyor ancak bir v fren birde disk frenlisi var daha önceden kullanmış olan arkadaşlar yardım ederlerse seçmem konusunda çok makbule geçer :D

Scudo

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
v fren tavsiye ederim. disk olanı problem çıkarıyor. başıma bela oldu :) diğer yönden memnunum bisikletten.

• Beğen
Tepkiler: Msgl

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bu disk li olanın sorun çıkarttığı konusunda 2-3 yer okumuştum fiyatından kaynaklı olsa gerek :)

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
fiyattan ziyade kullanılan malzeme iyi değil. ben şimdi shimano mekanik kaliper alıcam paşa paşa binicem. tabi bisiklette orjinal parça kalmadı o ayrı mesele :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaten fiyata göre belirleniyor parçalar e doğru orantı ilede vasat parça kullanılıyor.Ama sonradan değiştirme imaknı var değilmi disk fren takımını ?

A.Kadir Ünal

Forum Demirbaşı
Tepki
187
Arkadaşım bence ng650 alıcağına Salcano astro V modellerinden al 500 tl ye kadar indiriyorlar bi kaç arkadaşım aldı. Tavsiye ederim.

• Beğen

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
bende salcano 212 hd var. mayıs ayından berı kullanıyorum ve hıc sorun yasamadım. eger 100-200 arasında fazla verebılırsen ( sıkı pazarlık yaparsan belkı vermene bıle gerek kalmaz ) tavsıye ederım.
bence bı dusun derım...

• Beğen

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
tabi var. hidroliğede geçebilirsin. ama o kadar masraf yapacağına daha iyi bi model alabilirsin :) astro mesela.

• Beğen

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@A.Kadir Ünal
Aslında bisikletleri yakından görsem kararım netleşcek ancak bi türlü yolum keşişmedi ben Adanada yaşıyorum ve burda 2 tane bayi var 2 side şehrin öbür ucunda gitmek nasip olmadı ama illaki gitcem :)

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Musa Sagol
ya aslında bana v fren bile fazla zaten kesinlikle bisikleti zorlamıyacağım evden okula okuldan eve asfalt yol :) aslında eski bisikletimde olduğu gibi frenede ihtiyaç yok ama göstermelik olsun yeter :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
V-Fren bakım maliyeti ucuzdur en azından,aslında benim arkadaşımın mekanik frenli bisikleti var ben bisikletin pabuçlarını 1 senede 2 3 kere değiştirdim adamın balataları halen orjinal 3 yıldır değiştirmemiş,Kaliperler birbirine sürtüyor:)...

• Beğen

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yorumlarınız için teşekkür ederim...

Oğuzcan Gedik

Aktif Üye
Tepki
54
bakın ng650 nin v frenlisini alın gerie kalan 100 lirayı harcamayın zamanla oluşacak ihtiyaçlar için kullanırınız yada 550 milyon civarına çıkarsanız salcanonun daha iyi modelleri var

ng650 kullanıyorum salcano ng650nin kaliteli parçaları jantları, lastikleri, kadrosu, vites sistemi, arka çekiş sisteminin o kadar iyi oldugunu söyleyemem ama kötüde değil

kötü olan ve zamanla değiştirmen gereken parçalar

maşası: eğer güzel bakarsan uzun süre idare edecektir..
pedalları: hemen değiştir.
aynakol: direk direk direk

bunun dışında ng650 son derece güzel bir bisiklettir başlangıç için 250 km yol yaptım toplamda 1 kere servise götürdüm

1 kerede 80 km yol yaptım hiç sorun çıkarmadan eve vardım

• Beğen

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
450lira civari verebiliyorsan salcano bayisine gidip astro s240 veya 241lere bak pazarlik yap ben 500e almistim zorlarsan belki biseyler yaparlar yada sen 50lira gibi bir para daha denk getir saglam birsey al

• Beğen

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yok ardaşım ben Adanalıyım ve bayilerdede fiyat neyse o hatta v frenlisine 2 lira fazla istedi :) hıı nakit alırsan iner belki 20-30 ama 20 lira incene taksitli alırım rahat rahat öderim ayrıca önerileriniz için teşekkürler v frenlsini almaya karar verdim ancak ertelemem gerek bayilerde kalmamış malum yeni sezon :D 3 ay bekliyeceğim belki ozamana kadar biraz para biriktirip astro almayı bile düşünebilkrim ama büyük ihtimalle ng 650 de karar kılcam zaman ne göstercek hep birlikte görcez :D